iana
31.08.10,04:52
zdravim, dostala sa mi do ruk zmluva o dielo na plastove okna, ktora mala byt vysledkom nasej priamej dohody s oficialnym obchodnym zastupenim vyrobcu.
ZoD je ale vystavena na firmu ich pracovnika, lenze toho podla uvedeneho ic, ic dph, ci priezviska neviem v ziadnom registri najst... Chapem, ze v tejto oblasti sa casto uzatvara obchod cez sprostredkovatela, ale my sme cely cas jednali s oficialnym obchodnym zastupcom vyrobcu a ten nas o takomto sposobe vopred neinformoval!!!

Z pravneho hladiska takyto zmluvny vztah s neexistujucou firmou mi komplikuje dokladovanie uveru (aku fakturu by mohol vystavit, len tak sa pytam...) a pripadne neskorsie reklamacie. Podla Obchodneho zakonnika moze byt uzatvorena aj medzi fyzickymi osobami, ale naco sa potom tvari ako firma s ico a ic dph, nechapem.

V ZoD navyse nie je uvedeny predmet dodavky. Je iba formulacia o povinnostiach zhotovitela, ze sa zavazuje "dodat a namontovat plastove okna", dalej ani o pismeno viac o profile okna, ci aspon o cisle cenovej ponuky, ktoru sice dali vytlacenu k tejto ZoD-ke, ale z pravneho hladiska to neznamena absolutne nic...

poradte pls ako postupovat. Mam v plane kontaktovat obchodne zastupenie a ziadat o vysvetlenie. Som z toho zufala...
220870
31.08.10,03:37
Nekupovať.