balamar
31.08.10,21:05
chcem sa spytat na sposob akym mozem riesit nedokoncenu prerabku bytoveho jadra.
Prerabka trva od 3.8.2010. Mam podpisanu dohodu o vykonani prac, s ustne dohodnutym terminom dokoncenia za 10-15dni (termin uplynul 18.8.2010).

V priebehu stavebnych prac boli 3x vytopeny susedia (1. poskodie privodu vody pri rozoberani BJ, 2. pri rozoberani BJ bola poskodena stupacka a odpadova voda presakovala do priestoru bytu (otvor upchaty novinami), 3. po apelovani na vyriesenie presakov zo stupacky voda vytlacila lepene spojenie stupacky s novou odpadovou rurou a voda zo stupacky tiekla do priestoru bytu - nasledne susedom).
Na obhliadku vykonanych prac som si pozval znamich - zivnostnikov (maliar, stavebne prace) a Ti mi s pohorsenim poukazali na nedostatky v doteraz dokoncenej praci. Dohodnuta cena za vystavbu bytoveho jadra ja 3100 EUR, z toho je uz vyplatena ciastka 2500EUR.
Vzhladom k tomu ze termin dokoncenia do 10-15 dni bolo dohodnuty ustne, chcem sa spytat na sposob akym sa mozem branit. Kedy a za akych okolnosti mozem ziadat znizenie ceny? Akym sposobom mozem urgovat dokoncenie dohodnutych prac? Kde sa mozem stazovat na vykonane prace? Je moznost vykonat odborny posudok vykonanych stavebnych prac nejakym stavebnym uradom?

Z chyb na doterajsej praci (mam aj nafotene):
- zle osadena zarubna (utekaju cca. 0,5cm,
- krive steny (vertikalne utekaju 2cm), taktiez horizontalne plavaju ,
- lepenie obkladu na zarubnu,
- pouzitie koncovej listy na miesto rohovej, roh pri zarubni,
- zle osadenie rohovych list, listy neprekryvaju hrany obkladu, listy niesu osadene na pevno su volne)
- obkladanie bez rovnomerneho nanosu lepidla (zmesi) po celej obkladacke (dute miesta pod obkladom aj 8cm - obklad 25x33),
- sustavny neporiadok na pracovisku, spinave naradie, prach, vsade sa nachadza stavebny odpad,
- krabice od vina na pracovisku, plesnive potraviny v odkladacich priestoroch.





nespokojny a nestastny z celej prerabky. Ako sa moze branit zakaznik ak nieje spokojny s pracou zivnostnika?




Dakujem Vam za rady, pomoc.
balamar
31.08.10,19:06
Dakujem Vam za rady, pomoc.
220870
31.08.10,19:16
Nezaplatiť vyhodiť.Dať to opraviť druhej firme ,náklady potom vymáhať súdne.Dobre si to zdokumentujte.