EkoMax
31.08.10,21:57
Potrebovala by som poradiť. Bývam v bytovke na 8 poschodí. Je to vrchné poschodie. Posledné 2 mesiace cítime vo WC zápach žumpy. Rovnaký zápach je aj na prízemí a vo výťahu. Tento stav nastal po jarných
dažďoch. Záplavy u nás neboli, ale od tej doby máme tento problém.
Má niekto podobný problém, prípadne ho už riešil ?
Domový dôverník nejaví záujem závadu odstrániť. Ako postupovať ? Môžem to nahlásiť na hygienu ?
ondrejvla
31.08.10,20:03
Potrebovala by som poradiť. Bývam v bytovke na 8 poschodí. Je to vrchné poschodie. Posledné 2 mesiace cítime vo WC zápach žumpy. Rovnaký zápach je aj na prízemí a vo výťahu. Tento stav nastal po jarných
dažďoch. Záplavy u nás neboli, ale od tej doby máme tento problém.
Má niekto podobný problém, prípadne ho už riešil ?
Domový dôverník nejaví záujem závadu odstrániť. Ako postupovať ? Môžem to nahlásiť na hygienu ?

Pravdepodobne bude žumpa po dažďoch plná aj z tejto vody no a potom je tu odpad, ktorý vedie nie do kanalizácie, ale do žumpy. Trvajte na tom, aby domovník túto situáciu riešil vyprázdnením žumpy, inak sa toho nezbavíte.
Ja do žumpy dávam každého pol roka 1/2 kg balík kvasníc, rozmrvíme ho a žumpa nepáchne tak ako kým som toto nedávala. Ale teraz po dažďoch tiež som musela volať h...ocuc.
Halli
31.08.10,20:03
Potrebovala by som poradiť. Bývam v bytovke na 8 poschodí. Je to vrchné poschodie. Posledné 2 mesiace cítime vo WC zápach žumpy. Rovnaký zápach je aj na prízemí a vo výťahu. Tento stav nastal po jarných
dažďoch. Záplavy u nás neboli, ale od tej doby máme tento problém.
Má niekto podobný problém, prípadne ho už riešil ?
Domový dôverník nejaví záujem závadu odstrániť. Ako postupovať ? Môžem to nahlásiť na hygienu ?

Ta posledná veta ma udivuje..ste predsa všetci vlastníci bytov, čo tak sa zísť a hľadať príčinu, prečo domovník?prečo hygiena...prepáč, ale žiješ ešte v socíku? Však je dom Váš spoločný majetok, treba sa zísť, kontaktovať správcu a hľadať príčinu...asi to nebude len taký malý problém, ktorý môžte jednoducho hodiť na hlavu domovníkovi. Takže hurá do toho milí vlastníci, zvolať zhromaždenie , odsúhlasiť , kontaktovať správcu a starať sa o spoločný domček.;)...no a ako prvé môže byť aj spomínaný ho...cuc
EkoMax
01.09.10,04:04
Veď práve, všetci to cítia, ale nikto nerieši. Každopádne podáme písomnú žiadosť o odstránenie závady a uvidíme. Ono spolupráca vlastníkov je niekedy ťažká a komplikovaná, pretože sme samospráva a nikto sa nechce naťahovať s predsedom, ktorý sa tvári, že problém neexistuje.
My máme kanalizáciu, zrejme bude treba hľadať chybu tam. Každopádne ďakujem za odpovede
sito
01.09.10,04:56
Veď práve, všetci to cítia, ale nikto nerieši. Každopádne podáme písomnú žiadosť o odstránenie závady a uvidíme. Ono spolupráca vlastníkov je niekedy ťažká a komplikovaná, pretože sme samospráva a nikto sa nechce naťahovať s predsedom, ktorý sa tvári, že problém neexistuje.
My máme kanalizáciu, zrejme bude treba hľadať chybu tam. Každopádne ďakujem za odpovede

Treba si to trošku uložiť, ujasniť. Ste SVB? Najprv píšeš domový dôverník, potom predseda. Je to ta istá osoba?

Takže h....cuc nepotrebujete, ale potrebujete odstrániť zápach z kanalizácie.

Zaujímave, na prízemí, vo výťahu, ôsmom podlaží. Na ostatných nie, potom je to komplikované, kto nevonia, nečuchá nesťažuje sa. Alebo sa nevozia výťahom? ;)
EkoMax
01.09.10,17:09
Sme SVB, predseda je aj dôverníkom. Dnes sme zisťovali aj v ostatných vchodoch, skoro všade na 8.poschodí majú tento preoblém. Už to vyše roka nahlasujú a dôverník /predseda/ nič. Ja to mám len cca 2 mesiace, najprv som myslela že je chyba u mňa a vyčistila vo WC "všetko čo sa dalo". Ostatní tiež smrad cítia, ale neriešia. Takže ideme dať hromané nahlásenie závady a uvidíme. Vie mi niekto poradiť kde by mohol byť problém. Pretože dôverník dookola opakuje, že kanalizácia je v poriadku. Môže byť na chybe zlé odvetranie. Susedia na 8.posch vedľa to majú už cca rok, vraj od vtedy, čo zatepľovali strechu. Môže byť problém v streche, prípadne v odvetraní šachty?
Halli
02.09.10,06:30
Sme SVB, predseda je aj dôverníkom. :eek:Dnes sme zisťovali aj v ostatných vchodoch, skoro všade na 8.poschodí majú tento preoblém. Už to vyše roka nahlasujú a dôverník /predseda/ nič. Ja to mám len cca 2 mesiace, najprv som myslela že je chyba u mňa a vyčistila vo WC "všetko čo sa dalo". Ostatní tiež smrad cítia, ale neriešia. Takže ideme dať hromané nahlásenie závady a uvidíme. :rolleyes:Vie mi niekto poradiť kde by mohol byť problém. Pretože dôverník dookola opakuje, že kanalizácia je v poriadku. Môže byť na chybe zlé odvetranie. Susedia na 8.posch vedľa to majú už cca rok, vraj od vtedy, čo zatepľovali strechu. Môže byť problém v streche, prípadne v odvetraní šachty?

nemám slov, pochopil niekto z vlastníkov, čo je to SVB? a predseda?:o
JankaII
02.09.10,06:44
Ale však mu poradte a neriešte stále či chápe čo je predseda SVB,čo ste sa s tým ešte nestretli,že ľudia predsedovi často hovoria-domovník,správca,dôverník,veď im to je jedno,hlavne že sa niekto o ních stará.
Halli
02.09.10,06:50
mimotemyJanka, ale v tom je celý problém. To akože my máme vyriešiť, kde majú chybu a prečo čakajú na predsedu,ktorý nemá u nich ani toľko rešpektu, že nevedia, za čo všetko v SVB zodpodedá? Ano možno je to aj jeho chyba, ale to máme ako poradiť, podľa čuchu?...... na porade? základné odpovede už dostali.
sito
02.09.10,07:27
Tak im je to jedno! Jedno a jedno a jedno sú tri jedna. Keď majú moc jedna, tak toho majú jeden kopec. Všetko má svoje pravidlá, aj bývanie v bytovom dome. Môže sa starať správca, alebo SVB. To musí mať štatutára, predsedu. Ten koná v mene všetkých vlastníkov v súlade so zákonom a dohodou s vlastníkmi, ktorá musí byť v súlade so zákonom schválená nadpolovičnou väčšinou.

Príklad: V nákupnom centre upratovačka nikomu neskasíruje nákup, na to sú tam pokladníčka.

Najprv to bola žumpa, potom kanalizácia. Smrdelo to dolu, hore a vo výťahu. Teraz smrdí celý dom, ak má štatutár pravdu a kanalizácia je v poriadku, tak potom čo smrdí? Źeby výkaly, nech n..... , aby si to overili, zistili príčinu.

Neviem koľko ľudí býva v tom dome, ale podľa posledného príspevku zadávateľa sa to týka všetkých.

Nikto z nás nevie, necíti aký je to smrad a čo sú to za smradi, keď im nevadí, nevadí, nevadí, len jednému.
EkoMax
02.09.10,16:39
Vďaka za odpovede
EkoMax
01.11.10,09:23
Len pre uzavretie témy, nakoniec sme mali v bytovke už taký smrad, že sa k tomu aj ostatní obyvatelia konečne vyjadrili. Predseda síce dva týždne zisťoval z čoho to môže byť, najprv príčinu nevedeli nájsť. Nakoniec sa zistilo, že počas záplav prasklo kanalizačné potrubie pod bytovkou. Našťastie v jednej z pivníc bol pri prerábke pivníc urobený otvor a po otvorení poklopu sa zistilo, že kanalizácia je popraskaná. Závadu odstránili a mi už máme konečne znovu pokojné bývanie. Možno táto téma niekomu pomôže ak bude riešiť podobný problém.