Majky11
01.09.10,16:44
Ahojte,

Zaujimalo by, ci si dokazem spravit omietky sam, ale teda aby vyzerali dobre...

Je na to nejaky "recept" ?

Jedna sa mi o to, ze ako to natiahnut do roviny ak su nerovnosti na mure. A samozrejme ako to zapucovat aby neboli smuhy...


Mam dom z Ytongu, takze najprv lepidlo a sietka a az tak pucovka...

Treba dat do roviny uz lepidlo vsak ?

A ako sa robi taka rovina, alebo je to iba na oku ???

A este nieco, musi ist feinputz, alebo sa da urobit aj so sastinu, lebo niekto mi tvrdil ze sastin, resp. omietka z neho nebude drzat na lepidle...

A este nieco : Najprv omietky a tak poter, alebo naopak, nazory sa rôznia tak preto a napiste aj vyhody ci nevyhody poteru pred omietkou ci naopak...


Vdaka za odpovede
220870
01.09.10,15:54
Lepšie najskôr urobiť omietky.Dá sa to urobiť aj zo šaštínu, ale amatér je v tomto prípade bez šance na ,akú takú kvalitu.Keď to chcete robiť svojpomocne kúpte si vnútorný fein putz od Baumit-u.
Postup.Oškrabať na stenách vyduté Ytongy.Očisťiť steny od prachu (poometať prípadne povysávať),napenetrovať ,stačí duvilaxová penetrácia.Potom prerovnať lepidlom jamy.Následne naniesť lepidlo a sieť.Nakoniec Fein putz najlepšie v dvoch tenkých vrstvách .Potom je to už len na vašej šikovnosti.
Moc to neodporúčam robiť bez toho ,aby ste už niekde nevideli a nevyskúšli si to vlastnými rukami.Napísané to vyzerá byť jednoché ,ale v skutočnosti je to namáhavá práca.:mad:
Prajem príjemnú zábavu.:)
Majky11
01.09.10,17:04
Preco lepsie urobit najprv omietky ??? Dovod ???

A ako je to s tou rovinou ? To len od oka ? Co ak je stena krivo vymurovana ? Nemyslim vyskocene tehly, jednoducho kriva...
220870
01.09.10,17:55
S lepidlom je ekonomické vyrovnávať do 5mm.Ak je to krivšie ,tak najskôr klasicky omietnuť.
Prečo.ľahšie sa zrovnávajú spodky stien +odpadá čistenie poteru.Ale dá sa to urobiť aj naopak.
TomasHC
02.09.10,05:55
Ber do uvahy, ze kazdu stenu treba omietnut na jeden krat, proste nenadpajat v polovine steny. Ja mam jednu stenu 2,7 (v) x 11 m (d), takze sam by som to asi nezvladol. Nehovoriac o tom, ako by to vyzeralo. Sam som si omietol napr. krb a dopadlo to dobre. Ale cely dom, na to by som si netrufol.

220870: nepisal si v inej teme, ze sietku netreba, resp. len na prechody roznych materialov?
220870
02.09.10,09:59
Treba ale len v prípade že sú múry ,tvárnice úplne suché.Po druhé on sa nepýtal aký druh omietky alebo na skladbu.Skladbu si určil sám .Odpovedal som mu len na to na čo sa pýtal.Nechcel som to rozpytvávať zas by sa to len točilo dookola.Výsledok by bol že za pár mesiacov sa bude niekto pýtať na to isté a tak dookola.Ak máte link na tú debatu tak to sem dajte nech čítajú.Občas ma to aj nebaví dookola písať to isté.Aj tak to nakoniec väčšina urobí tak ako je to lacnejšie.