ada159
02.09.10,07:14
Máte niekto skúsenosti so spol. Magnaea - dodávateľom el.energie? Zvažujem prestup do tejto spoločnosti, no zaujímali by ma vaše skúsenosti a rady. Dakujem
ada159
02.09.10,05:43
Prosím, vie sa niekto vyjadriť?
dolfort
06.09.10,11:19
Veľa rôznych článkov aj s osobnými skúsenosťami nájdeš na webe, ja som to svojho času tiež riešil či sa mi oplatí alebo nie, napokon som to nechal tak. Radil som sa aj so známym čo robí v oblasti a hovorí mi tak, že ak prestup tak na dlhé roky lebo vo veľa prípadoch tá ročná úspora nie je ktovie aká vysoká. Druhá vec, možné komplikácie v praxi pri prevádzke odberného miesta - elektrinu berieš od alternatívneho, ale odberné miesto ti obsluhuje stále ZSE / SSE / VSE. To v praxi znamená, že hoci by to tak nemalo byť, ale keď máš problém, tak ti to vrátia - dostaneš slabší servis ako ich kmeňoví zákazníci.
Ďalej, ak by si sa rozhodla vrátiť sa späť k ZSE / SSE / VSE, tak pri jednaní o ceny máš slabú pozíciu. Človek z biznisu mi povedal, že nebýva odveci natvrdo jednať sa o cenu aj s tvojím existujúcim dodávateľom. Samozrejme čím väčší odberateľ tým vyššia ochota zo strany dodávateľa ustúpiť. Ak máš nejakú výhodnú ponuku od Magny alebo Slovakia Energy, tak skús s tým ísť na energetiku, nech ti aj oni dajú nejaký deal. Možno dostaneš lepšiu cenu než majú v cenníku.

V mojom prípade by som nemal príliš veľké úspory a možné komplikácie prevažovali nad výhodami prestupu. Firemný zákazník minimálne stojí za to pouvažovať nad prestupom - tam keď máš vysoké sadzby a odbery tak mesačné úspory môžu byť značné.
Martin Mocko
06.09.10,11:33
Ja (ako FO nepodnikateľ) už od 1.1.2010 beriem energiu od Magna EA. Cena bola približne o 10% nižšia, ako u ZSE. Nehovorím, že je to veľká úspora. Ale ušetrím cca 1mesačný preddavok. Keďže spotreba energie je u nás doma takmer nevýznamná (oproti firmám), takže jednanie o cenu vôbec nepripadá do úvahy. Prvé vyúčtovanie bude v januári, takže potom budem vedieť viac o firme. Zatiaľ platím iba preddavky.
Servis siete vychádza zo zákona a siete spravuje iná firma (nie dodávateľ energie). Ak vypadne trafo, na ktoré je napojených 100 užívateľov, nemôže správca siete rozlišovať, od koho domácnosť odoberá energiu. Správca siete spravuje iba po merač. Ďalej je sieť súkromná. Tieto informácie o slabšom servise siete šíria štandardní dodávatelia energie kvôli odlivu zákazníkov.
ada159
07.09.10,06:49
Práveže v našom prípade je rozdiel v ročnej úspore cca cez 1000,- EUR, čo je myslím dosť. Len mám trošku obavy, aké problémy by mohli vzniknúť pre mňa neznámou spoločnosťou. predsa len, roky fičí len ZSE, ale s vysokou cenou pre sadzbu D11 vo VT
Ferdosondo
01.01.11,15:17
Najde sa niekto, kto už má praktické skúsenosti s Magnaea?
TomasHC
02.01.11,07:36
Aj mna by to zaujimalo, lebo ceny pre D11 su celkom zaujimave ;)
tienik
03.01.11,07:07
Tak, musime sa po novom naucit rozlisovat nazvy a firmy. Teda uz nexistuje len naprikad ZSE, ale aj ina firma - ZSE-distribucia. Kym ZSE nam predava elektriku ako taku, ZSE-distribucia ju k nam fyzicky dostane.
Ked menime dodavatela, tak vlastne zmenime len ZSE a kohosi ineho, kludne aj za SSE :-). Ale droty k nam zostanu tie iste a stale ich bude spravovat ZSE-distribucia, tak ako trafa a rozvodne. Pre ZSE-d je uplne jedno kto jej zaplati za prenost elektriky, ci uz ZSE, SSE, alebo Magna.

Takze moja rada od "fachu" je - ak mate dobru ponuku, nevahajte.
Spolahlivost budete mat tu istu, naklady naviac ziadne, ani dve faktury platit nebudete....mozete len usetrit.
dracul
03.01.11,14:13
ako je to potom z hodinami keby som chcel prejst z SSE na Magnu. ostavaju mi alebo mi Magna musi nainstalovat svoje a zase za ne zaplatit
tibor.
03.01.11,14:35
Hodiny zostavaju, poruchy sa hlasia na ZSE nie na MAGNU - vsetko je to iste len peniaze sa posielaju na inu adresu.
Minuly rok poslali fakturu s predpisom platieb do konca roka a uz sa neozvali - stacilo zadat cez interent banking trvaly prikaz a viac som sa o to nezaujimal.

jedine co sa mi nepacilo bolo to ze v porovnani s inymi dodavatelmi vedome zavadzali - v exceli ktorom ceny porovnavali mali chybu a po uzpozorneni chybu neopravili, ale previedli tabulku do ineho formatu aby sa to nedalo jednoducho skontrolovat (vsetky hodnoty nechali tak)
ale usetrit sa na tom par eur da.
tienik
03.01.11,16:22
Presne tak, technicky sa nic nemeni, len faktury maju ineho odsielatela :-)
Celu pripojku vratane merania prevadzkuje aj nadalej ZSE-distribucia a vy jej pekne platite za kazdu kWh co k vam prenesie. Samozrejme, vam chdi len jedna faktura od Magmy, ale tam musia cast penazi odviest ZSE-D.
Takze ako som pisal - je to len o papieroch, takze smelo to toho. Jedine neodporucam v dnesnej dobe isa na viac ako 12 mesacnu fixaciu ceny - trh nie je teraz natolko stabilny.
TomasHC
14.01.11,08:17
Ja osobne idem do MAGNA EA ;) Ponukam porovnanie cien pre D11:

ZSE
NT - 3,16 Sk
VT - 14,65 Sk

MAGNA EA
NT - 3,13 Sk
VT - 7,45 Sk

Hlavne ta cena VT ma presvedcila. Ked uz na nicom inom neusetrim, tak aspon na tomto.
brumteles
14.01.11,08:54
Ja osobne idem do MAGNA EA ;) Ponukam porovnanie cien pre D11:

ZSE
NT - 3,16 Sk
VT - 14,65 Sk

MAGNA EA
NT - 3,13 Sk
VT - 7,45 Sk

Hlavne ta cena VT ma presvedcila. Ked uz na nicom inom neusetrim, tak aspon na tomto.
Ja uz mam podpisanu zmluvu - prechadzam od 1.4.
Len ta este trosku poopravim - tu cenu ZSE mas dobre, ale tu cenu Magma EA mas este bez odvodu do Jadroveho fondu, takze ta cena je NT 3,24, VT 7,56. Ale aj tak je u mna uspora na rocnych nakladoch viac ako 10 % (190 EUR).
TomasHC
14.01.11,10:08
No uvidim v navrhu zmluvy... Posielali mi vraj konecne ceny... Ta cena za NT sa mi vobec nepaci, lebo kurim elektrinou a v 2010 to bolo za cca 2,70 Sk :(
Mirkaska
14.01.11,11:16
neviete poradiť nejakú takúto spoločnosť aj pre stredné slovensko? funguje táto magna v rámci celej SR?
brumteles
14.01.11,12:14
No uvidim v navrhu zmluvy... Posielali mi vraj konecne ceny... Ta cena za NT sa mi vobec nepaci, lebo kurim elektrinou a v 2010 to bolo za cca 2,70 Sk :(
Zalezi od toho kedy ti to posielali - URSO vydal rozhodnutie az uplne na konci decembra, takze ak to bolo skor tak to tam ten odvod do jadroveho fondu este nebol. Teraz to maju na stranke uz komplet, tak ako som uvadzal.
mimotemy
Inak nerozumiem tomu co su to za zakony, ze prechod k inemu dodavatelovi trva 3 mesiace a URSO vyda cennik tyzden pred koncom roka - to je predsa chore, nie? A naco je vlastne regulacny urad ked kazdemu dodavtelovi schvali ine maximalne ceny? Podla mna ked je 10 dodavatelov tak maximalna cena by mala byt pre vsetkych jedna (ta najnizisa zo vsetkych co predlozili).
Za to navysenie ceny sa samozrejme mozme podakovat ekologickej a jadrovej lobby (kazdy si urvali svoje a my to budeme platit).
brumteles
14.01.11,12:52
neviete poradiť nejakú takúto spoločnosť aj pre stredné slovensko? funguje táto magna v rámci celej SR?
http://www.magnaea.sk/ - je tam cennik pre cele slovensko
tienik
15.01.11,08:05
Ziadny predajca elektriky uz nie je lokalny. Jednoducho vyberte cenu, ktora vam vyhovuje, a veselo nakupujte od kohokolvek. Okrem hlavicky faktury a ceny na nej sa pre vas nic nemeni.
TomasHC
26.05.11,05:19
Včera mi súdruhovia zo ZSE ponúkli storno zmluvy s Magnou, a získal by som 15% zľavu na dodávku elektriny. Čo je ale háčik, tak len od 1.7.2011 do 31.12.2011 .

Urobím to čo s ponukou Orange, keď som prechádzal do O2 - pichnem to do koša na papier...
tienik
26.05.11,18:12
mozno sa v druhom datume sekli o jeden rok :-) to by sa uz dalo rozmyslat.
Nebojte, ide na nich mraz, bude to coraz intenzivnejsie.
TomasHC
31.08.11,06:28
Prvá nelogická vec od MAGNA EA - mám dosť vysoké zálohové platby, lebo kúrim elektrinou. Platby sú také, že v sumári za rok to vyjde presne, bez nedoplatku. Lenže vyúčtovanie od 1.7.2011 samozrejme ukázalo malú spotrebu, tak mi idú vracať takmer 200 eur. Volal som im, rozprával som s 3 paničkami, žiaľ, oni si tie peniaze nevedia kumulovať, a musia mi ich vrátiť. Takže si mám zrejme robiť rezervu, lebo po zime mi príde brutálny nedoplatok... Pritom výšku zálohových platieb mi určili oni :)
bjuty smis
03.11.11,19:00
Ahojte,

máte niekto už aj negatívnu skúsenosť ? lebo po tom, čo teraz pri vyúčtovaní stvára zse už na nich nemám nervy a prestupujem. ocením aj kladné skúsenosti. dakujem.
St.Peter
01.02.12,16:49
Vážení optimisti ... OSPRAVEDLŇUJEM sa všetkým, čo som doporučil MAGNAEA. Mám prvé vyúčtovanie za sebou za byt a aj za bytový dom.
Bytové som reklamoval :
zálohový predpis mi dali na cca 19€ čo sa mi zdalo veľmi málo zaokrúhlil som sumu a navýšil na 25€. Aj tak vo vyúčtovaní nakoniec prišiel predpokladaný nedoplatok. Čo by nebolo nič nové, ale pri podrobnom skúmaní a prepočtoch som zistil, že mi náhodou nezapočítali celú sumu čo som zaplatil za zúčtovacie obdobie, ale len sumu čo som mal v predpise. Ostatné peniaze asi zostali na asi "ceste". RESUME : Reklamácia uznaná, prišiel zápočtový list a zaplatil som iba rozdiel. Čo ak by som si to nevšimol?? To v zápočtovom liste neuviedli. Budiž, stane sa chyba ...

a v januári 2012 prišlo vyúčtovanie na bytový dom. Nedopatrením som v lete 2x zaplatil zálohovú platbu. Situácia sa zopakovala a riaditeľka útvaru fakturácie mi odpísala ... faktura je vystavena spravne i nas systém funguje
spravne v ramci danového principu ... A keď som sa začal informovať (normálne sa pýtať čo je to daňový princíp na ktorý sa odvoláva ...) už nastúpili výhovorky ... a neskorším mailom : ... Po konzultácii s riaditeľom spoločnosti XXX Vás chceme požiadať o zaslanie žiadosti o súhlas našej spoločnosti s uverejnením nášho vysvetlenia zálohových faktúr v informačnom liste VLASTNIK, BYT, BYTOVY DOM Zdruzenia spolocenstiev vlastnikov bytov na Slovensku, ak sa k takémuto kroku rozhodnete.

z môjho pohľadu nekompetencia na riaditeľskej pozícii, alebo pokus o ... počkám si na vysvetlenie a potom sa .. zhasne

a nakoniec : dobre si pozrite 3. stranu vyúčtovania, spočítajte si má dať/dal a obraz o firme si urobte sami :o)
zatiaľ som neriešil tú sľubovanú zľavu na začiatku
deli.
27.02.12,11:00
tak pridám aj ja svoju skúsenosť. Vyžiadala som si ponuku na cenu PLYNU na tento rok. Prišlo mi od Magny mailom, že ušetrím ročne okolo 17€, ak k nim prestúpim. Ale! Dnes mi prišla faktúra z SPP, a presne som si vypočítala ceny od SPP aj od Magny, presne podľa výšky spotreby. Výsledok je, že ak by som sa pre-písala do Magny, neušetrím Magnou sľubovaných 17€, ale len 6,24€ ročne. Magna totiž vychádzala z mierne navýšených cien od SPP.
No, pre usporených 6,24€ ročne sa mi ani neoplatí sa prehlásiť k inému dodávateľovi, nie? Váš názor?
jahoszmsk
27.02.12,11:15
mojim rodičom som pred 2 rokmi vybavoval prestup k MagnaEA, ale len elektriku. platia okolo 15€ mesacne menej ako predtym vo VSE, a zatial mali stale preplatky na konci zuct. obdobia, okolo 20-30€. No pri porovnavani cien treba ratat s tym, ze kym pri napr. VSE sa plati 11 mesiacov zaloh. platby, pri MagnaEA sa plati 12 mesiacov zalohove platby. a elektrinu si u nich objednavas, napr nasi maju priklad 6000kwh na rok, a podla toho platis zaloh. platby. neviem ako to je ak sa skutocny odber za rok prekroci, ci je len drahsia sadzba, alebo nejake sankcie.
mam aj tu skusenost, ze som na konci zuct. obdobia musel ja otravovat ich (platim rodicom elektriku zo svojho uctu), aby mi poslali vymer a potom som ich musel otravovat znovu, aby mi poslali preplatok. takze si treba strazit, pre istotu. :D
Ivula
15.08.12,12:48
Dobrý deň, uvažujem o prestupe dodávateľa plynu do Magna Ae, vedel by mi niekto napísať konkrétne skúsenosti s touto spoločnosťou pri dodávke plynu? Veľa recenzií som na internete nenašla.....:confused:
TomasHC
27.08.12,06:34
Dnes mi prišlo vyúčtovanie za elektrinu z MAGNA EA, preplatok 430€, znížili zálohové platby o 30€, preplatok do 3.9. pošlú na môj účet. Ja si nemôžem sťažovať... Mám D5-D11 (ZSE) a všetko je lacnejšie oproti ZSE, hlavne poplatok za odberné miesto, ale aj VT je o 1/2 lacnejšia...
Emka Roman
27.08.12,06:59
Dnes mi prišlo vyúčtovanie za elektrinu z MAGNA EA, preplatok 430€, znížili zálohové platby o 30€, preplatok do 3.9. pošlú na môj účet. Ja si nemôžem sťažovať... Mám D5-D11 (ZSE) a všetko je lacnejšie oproti ZSE, hlavne poplatok za odberné miesto, ale aj VT je o 1/2 lacnejšia...
Od ZSE sú predsa lacnejšie 2-3 firmy
(stačí keď pozriem net / URSO / rozhodnutia / platné rozhodnutia / 2011 / dodavateľov - - tam sa porovnajú ceny a zvyšok treba prečítať zmluvy )
mototerka
30.10.12,12:53
Magnaea - doporúčam, sú seriozny, spolahlivy a da sa fakt ušetriť. Dokonca od 1.1.2013 ponukaju nové benefity ako aj úročenie preplatku 3,5 % + vratenie platby za odberne miesto a to je fakt super !!!