bnorika
03.09.10,10:34
Ahojte, nevie niekto recept na čokoládový sen,
to je niečo podobné ako puding,
dole v pohári je nejaká čokoláda, potom asi kyslá smotana
a dá sa kúpiť iba v cukrárni:confused:.
Manžel to má veľmi rád a chcel by som ho prekvapiť.
Ďakujem. ;)
erzet
03.09.10,08:37
Čokoládový sen
http://img.mediacentrum.sk/images/gallery/160/314237.jpg
Ingrediencie

* 400 ml studeného mlieka
* 50 g cukru
* 50 g bielej čokolády
* 1 balíček čokoládového pudingu
* 1 vanilkový cukor
* 200 ml studenej šľahačkovej smotany

Postup
Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.
monspa
03.09.10,08:38
:confused:Ja mám recept na tvarohový pohár s čokoládou:
2 tvarohy termizované vymiešame s 2 PL práš. cukru, pridáme 1 vyšľahanú šľahačku v prášku. Rozložíme do pohárov. No a teraz mi ten čokoládový krém vypadol z hlavy, takže pokračujem večer, keď to nájdem doma v receptoch.
monspa
03.09.10,08:41
Erzet, ten pohár vyzerá výýýýýborne. Cez víkend sa skúša.
erzet
03.09.10,08:50
OK, ale možno sa to niekomu hodí
JankaII
03.09.10,08:59
:confused:Ja mám recept na tvarohový pohár s čokoládou:
2 tvarohy termizované vymiešame s 2 PL práš. cukru, pridáme 1 vyšľahanú šľahačku v prášku. Rozložíme do pohárov. No a teraz mi ten čokoládový krém vypadol z hlavy, takže pokračujem večer, keď to nájdem doma v receptoch.


Ale inak začiatok dobrýýý....počkáme si na záver;)
JankaII
04.09.10,05:52
ešte furt čakáme...
betka631
04.09.10,16:38
Tak tento smotanový sen zbožňuje aj moja dcéra. Tiež sme rozmýšľali a hľadali recept, ale nepodarilo sa nám.
Spodok toho pohára je niečo ako čokoláda s piškótami, nie je to puding, skôr by som povedala, že nejaký čokoládový toping alebo niečo podobné.
Krém je určite z kyslej pochúťkovej smotany, dalo by sa aj takto: 1 šľahačková smotana, 2 pochúťkové kyslé smotany, 2 vanilínové cukry a celé spolu vyšľahať.
Ale to nie je odskúšané, len taká úvaha.;):)
monspa
07.09.10,06:30
Prepáčte mi to, už som sa nedostala k stránke, ale sľubujem, že popoludní to máte, oplatí sa počkať, ja ho musím robiť min. raz mesačne, chalani ho doslova žerú. Niečo podobné sme mávali v škole na obedoch, ak si niekto pamätá 70.-80. roky minulého storočia.:D
erzet
07.09.10,08:45
Neviem, ale zrazu sa z Čokoládového sna stal Smotanový.
pepsikova
07.09.10,08:57
..noo..nájdem niekoho, s kým budem ten čokosen snívať..lebo samej by mi mohlo zaškodiť!..(alebo kto mi ho urobí..ten sen!..no..)..
monspa
07.09.10,13:16
Tu je celý recept na tvarohový krém : 2 termizované tvarohy, 2 vanilkové cukry, 4 PL práškového cukru, 1 šľahačka v prášku. Tvarohy zmiešame s cukrami a pridáme vyšľahanú šľahačku. Cukor môžeme podľa chuti aj pridať. Rozdelíme do pohárov. Čokoládový krém: 2 dl mlieka, 2 PL kakaa, 1 PL maizeny - zmiešame a varíme. Po zovretí pridáme 80 g masla /môže byť aj Palmarín/ a 100 g čokolády na varenie. Na miernom ohni miešame, kým sa hmota spojí a nalejeme na tvaroh. Necháme vychladiť v chladničke. Môžeme ozdobiť šľahačkou.
Lubaba
09.09.10,20:25
Čokoládový sen
http://img.mediacentrum.sk/images/gallery/160/314237.jpg
Ingrediencie

* 400 ml studeného mlieka
* 50 g cukru
* 50 g bielej čokolády
* 1 balíček čokoládového pudingu
* 1 vanilkový cukor
* 200 ml studenej šľahačkovej smotany

Postup
Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.

no chcem vyskúšať aj ja, dám vedieť ako bude chutiť, a malý experiment, urobím aj vanilkový sen, trošku to obrátim...:)
monspa
10.09.10,07:36
Včera som vyskúšala čokoládový sen, je to skutočne sen!!!!!!!!! Radím robiť aspoň 3-násobné množstvo.;)
JankaII
10.09.10,09:10
vyskúšam cez víkend
osky
10.09.10,17:34
Včera som vyskúšala čokoládový sen, je to skutočne sen!!!!!!!!! Radím robiť aspoň 3-násobné množstvo.;)

nepokusaj,lebo ide zima a ja uz teraz ledva zapnem niektore teplejsie gate....:mad::D
alabut
10.09.10,18:13
Nacim aj mne skusit pocas nedele, gate zatial zapnem. :-)
mati111
25.09.10,09:44
Čokoládový sen


* 400 ml studeného mlieka
* 50 g cukru
* 50 g bielej čokolády
* 1 balíček čokoládového pudingu
* 1 vanilkový cukor
* 200 ml studenej šľahačkovej smotany

Postup
Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.

Vyskusane urobene GENIALNE!