lover
03.09.10,09:36
Ahojte,

v byte davame nove omietky, predtym sme vsak davali svojpomocne kleber a sietky. Aj pod klebrom sme penetrovali, aj pod omietkami budeme penetrovat a aj omietky pred nanesenim stierky budeme penetrovat.
Mna vsak zaujima, ci penetrovat a nasledne nechat vyschnut alebo omietky nanasat na vlhky penetrak, aby sa hmoty kvalitne "previazali", avsak na druhej strane ak penetrak zaschne, tak zamedzime prechadzaniu "kamienkov" z malty do stierok. Ako je to podla Vas spravne?

Dakujem!
andiablo
03.09.10,07:59
nie penetrák nechať vysvhúť jednoznačne. Na povrchu sa po zaschutí až potom vytvorí spevňujúca vrstva
lover
03.09.10,09:38
nie penetrák nechať vysvhúť jednoznačne. Na povrchu sa po zaschutí až potom vytvorí spevňujúca vrstva

Dakujem! Aj my to tak robime... Ale pocul som nazory, ze potom sa to tak nepreviaze resp. neprilne k povrchu, ked penetrak vytvori spevnujucu vrstvu...
mazanova
03.09.10,12:59
penetráky sa líšia do interierov a exterierov?, alebo je iba jeden - idem na chalupe natierať fasádu - máme novú omietku po rekonštrukcii.
andiablo
03.09.10,14:20
penetráky sa líšia do interierov a exterierov?, alebo je iba jeden - idem na chalupe natierať fasádu - máme novú omietku po rekonštrukcii.
no penetrák sa líši hlavne od toho na čo to chceš použiť. Neexistuje univerzálny penetrák ale naj čo sa používa je duvilax. Ale fakt je to od toho na čo to potrebuješ. Na omietky, lepidlá, dlažby a pod stačí aj duvilax ale na niektoré veci sú origoš (špeciálne - napr. penetrák pre baumit open)penetrácie
220870
03.09.10,16:16
Predpokladám sádrové stierky.Majú tak vysokú prilnavosť že neptrebujú žiadne kamienky.Kamienky hrbolčeky atd sú skôr na závadu.
lover
03.09.10,22:34
A kedy penetrovat? Pred kazdou vrstvou? Pocul som nazory aj take aj take...
My penetrujeme kazdu vrstvu v byte - 1. panel, 2. kleber, sietku, 3. omietku. Nakoniec budeme davat stierku. (Cital som nazor, ze aj tu je mozne penetrovat pred naterom, ale to asi vynecham)

Inak penetrujeme pripravkom BR SYNTOMERPLAST B1...
220870
04.09.10,05:43
Neviem prečo ,ale panel je zbytočné sieťkovať.Ak je rovný tak sa dáva priamo stierka.Penetrácia na panel nieje nutná , dáva len preto ,aby polepila prach.Ešte mi tu chýba názov stierky .Pod farbu sa penetruje,tento penetrák si pýtajte spolu s farbou.
lover
04.09.10,18:19
Neviem prečo ,ale panel je zbytočné sieťkovať.Ak je rovný tak sa dáva priamo stierka.Penetrácia na panel nieje nutná , dáva len preto ,aby polepila prach.Ešte mi tu chýba názov stierky .Pod farbu sa penetruje,tento penetrák si pýtajte spolu s farbou.

Praveze, panel bol dost krivy a na poniektorych miestach popraskany, to bol dovod, preco sme davali kleber a sietku. Na kleber je nutne davat aj omietky, alebo staci davat hned stierku? Pocul som aj taky aj taky nazor...

Stierku mame kupenu Stemal. Takze tuto nasledne musime aj napenetrovat, ked budeme malovat... Nebude sa odlupovat, ked sa premoci penetrakom??

DAKUJEM!
lover
06.09.10,04:05
Inak penetrujeme pripravkom BR SYNTOMERPLAST B1...

Mate niekto skusenosti s tymto materialom?


Stierku mame kupenu Stemal.

Co hovorite na tuto stierku. Cital som mnoho pozitivnych ale aj negativnych reakcii na tuto stierku.


Takze tuto nasledne musime aj napenetrovat, ked budeme malovat... Nebude sa odlupovat, ked sa premoci penetrakom??

???

DAKUJEM!
220870
06.09.10,16:04
Priamo na lepidlo môže ísť stierka.Stemal nepoznám.
ski555
06.09.10,17:16
najlepšie na stierkovanie je Rimano,ak máte Stemalu kúpené len jedno vedierko,skúste ho vrátiť,pod nejakým dovodom :)Stemal nazvem to slušne nebola práve najvhodnejšia voľba.
lover
07.09.10,06:49
najlepšie na stierkovanie je Rimano,ak máte Stemalu kúpené len jedno vedierko,skúste ho vrátiť,pod nejakým dovodom :)Stemal nazvem to slušne nebola práve najvhodnejšia voľba.

Preco nie je Stemal najlepsia volba? Zle sa nanasa, praska, opadava.... ??
ski555
08.09.10,14:34
Nanáša sa celkom v pohode,ale stierka v porovnaní so spomínanou je makšia,pri viacnásobnom maľovaní sa mierne rozmáča.
majkaaa
16.02.11,13:54
Dobry den,
opravujeme byt. Manzel dava prave dole staru malovku. Mame to tak spravit, ze:
penetrak, sietka, omietka penetrak, farba? Alebo aky postup mame spravit, co mame pridat, alebo nedavat nejaku vrstvu?
Ked sa steny a hlavne omietka zapenetrakuje a nanesie na to farba. Nebude problem za par rokov ked budeme chciet znova vymalovat?
220870
16.02.11,16:38
Dobry den,
opravujeme byt. Manzel dava prave dole staru malovku. Mame to tak spravit, ze:
penetrak, sietka, omietka penetrak, farba? Alebo aky postup mame spravit, co mame pridat, alebo nedavat nejaku vrstvu?
Ked sa steny a hlavne omietka zapenetrakuje a nanesie na to farba. Nebude problem za par rokov ked budeme chciet znova vymalovat?
Penetrák ,omietka (neuvádzate aká omietka?)štukovú omietku nieje nutné penetrovať,sádru je nutné penetrovať.
Presne naopak penetrácia vytvára väzbu ktorá zabraňuje opadávaniu.Inak,penetruje sa preto aby to neopadávalo.
majkaaa
17.02.11,09:37
no to neviem este aku omietku ideme davat. Spytam sa robotnikov.
Viem, ze penetrak je na to aby neopadavalo, ale malovat musime po nejakych tych rokov. A ked sa bude takto malovat niekolko krat, tak casom bude treba dat zas tu vrstvu dole a potom ci to pojde ked tam bude ten penetrak.
220870
17.02.11,17:21
Ak budete maľovať kvalitnými farbami tak vám nič neopadá ani po nikoľkonásobnom premaľovávaní.
peter666666
06.03.11,09:23
urcite nechaj penetrak vyschnut inak Ti zacnu casom omietky praskat .Je mylne ked sa domnievas ze sa Ti mokre s mokrym zviaze
peter666666
06.03.11,09:25
na panel by som rozhodne dal sietku lebo spoje budu praskat
220870
06.03.11,09:27
Penetrák nemá nič spoločné s praskaním omietok.Niektoré materiály je nutné viazať mokré do mokrého,u niektorých je to nevhodné.
220870
06.03.11,09:31
na panel by som rozhodne dal sietku lebo spoje budu praskat
Takže ak sa tam dá sieť paneláky prestanú praskať?Skúste porozmýšľať nad tým čo píšete .Dali by ste na takéto tvrdenie ako firma záruku?Asi by ste sa nedoplatili a nedoopravovali.