Dom Michael
03.09.10,14:22
Práve ma niekto odhovoril od terranovy, ze zachytava prah a pavucinu. Neviete mi poradit aku silokonovu omietku na isover?
220870
03.09.10,16:11
Terranova je jedna z top fasádnych omietok.Terranova ,Edison,Baumit,JUB.
marleau
03.09.10,17:12
Caparol
Oliwa
03.09.10,19:20
Terranova je jedna z top fasádnych omietok.Terranova ,Edison,Baumit,JUB.
My sme pred dvoma týždňami konečne obliekli náš "domček s komínikom" do Terranovy. Neviem, kto Ti radil, ale na základe nášho niekoľkoročného "prieskumu" - kým sme na tie "šaty" našetrili, som ako laik zistila nasledovné /manžel to vedel hneď/:

1. zachytávanie prachu nezávisí od názvu výrobcu, ale od štruktúry omietky - či si dáš škrabanú /ryhovanú/, alebo ťahanú či točenú, resp. od veľkosti zrna - č.1, 1,5, 2 /nech mi odborníci - napr. taký 220870 - prepáčia, ak som sa nevyjadrila správne, ale ja ním nie som.../

2. výrobcovia majú vzorkovníky rozdelené spravidla do 4 farebných škál:
jar - všetky odtiene zelenej farby
leto - žltá a oranžová /teplé farby/
jeseň- červená až hnedá /nedoporučuje sa, lebo priťahuje slnko a jeho pôsobením sa dom prehrieva/
zima - modrá až fialová /studené farby/

3. stačí, ak sa rozhliadneš okolo seba - po rokoch nájdeš pavučiny či pavučinky na všetkých domoch nezávisle od farby, ale pravdou je, že žltá priťahuje hmyz najviac, nakoľko si ho mýli s kvetmi a peľom... :confused:

4. nekvalitná farba časom stratí pigmentáciu - vyšedivie - napr. naši susedia mali pred cca 5 rokmi bledomodrý dom, dnes je takmer biely... :eek:

5. mať na pamäti, že "každá líška svoj chvost chváli" - takže každý výrobca či predajca Ti bude ospevovať samozrejme svoj produkt

6. pozrieť si rozmerovo čo najväčší vzorkovník, ktorý majú k dispozícii - aj tak sa ešte môžeš seknúť... Iná je totiž počítačová simulácia, iný vejárovitý papierový vzorkovník, iný panelový vo fasádnom štúdiu a iné je, keď vidíš celý dom.
Najlepšie je, keď sa spýtaš majiteľa domu, ktorého farba sa Ti páči, na jej názov a číslo /ak to bude vedieť/ - možno sa Tvoj vkus zhodne s Tvojimi financiami - ak nie, treba jedno prispôsobiť druhému... ;)

7. Mať na pamäti, že je to investícia na dlhé roky /v našom prípade doživotná/ - takže sa oplatí dvakrát merať a raz strihať. :rolleyes:

8. Želám šťastnú voľbu... :)

9. Ozvi sa o nejakých 5 - 10 rokov, potom Ti dám vedieť, čo sa týka prachu a pavučín... zatiaľ sa len vytešujeme... :D
220870
03.09.10,19:27
My sme pred dvoma týždňami konečne obliekli náš "domček s komínikom" do Terranovy. Neviem, kto Ti radil, ale na základe nášho niekoľkoročného "prieskumu" - kým sme na tie "šaty" našetrili, som ako laik zistila nasledovné /manžel to vedel hneď/:

1. zachytávanie prachu nezávisí od názvu výrobcu, ale od štruktúry omietky - či si dáš škrabanú /ryhovanú/, alebo ťahanú či točenú, resp. od veľkosti zrna - č.1, 1,5, 2 /nech mi odborníci - napr. taký 220870 - prepáčia, ak som sa nevyjadrila správne, ale ja ním nie som.../

2. výrobcovia majú vzorkovníky rozdelené spravidla do 4 farebných škál:
jar - všetky odtiene zelenej farby
leto - žltá a oranžová /teplé farby/
jeseň- červená až hnedá /nedoporučuje sa, lebo priťahuje slnko a jeho pôsobením sa dom prehrieva/
zima - modrá až fialová /studené farby/

3. stačí, ak sa rozhliadneš okolo seba - po rokoch nájdeš pavučiny či pavučinky na všetkých domoch nezávisle od farby, ale pravdou je, že žltá priťahuje hmyz najviac, nakoľko si ho mýli s kvetmi a peľom... :confused:

4. nekvalitná farba časom stratí pigmentáciu - vyšedivie - napr. naši susedia mali pred cca 5 rokmi bledomodrý dom, dnes je takmer biely... :eek:

5. mať na pamäti, že "každá líška svoj chvost chváli" - takže každý výrobca či predajca Ti bude ospevovať samozrejme svoj produkt

6. pozrieť si rozmerovo čo najväčší vzorkovník, ktorý majú k dispozícii - aj tak sa ešte môžeš seknúť... Iná je totiž počítačová simulácia, iný vejárovitý papierový vzorkovník, iný panelový vo fasádnom štúdiu a iné je, keď vidíš celý dom.
Najlepšie je, keď sa spýtaš majiteľa domu, ktorého farba sa Ti páči, na jej názov a číslo /ak to bude vedieť/ - možno sa Tvoj vkus zhodne s Tvojimi financiami - ak nie, treba jedno prispôsobiť druhému... ;)

7. Mať na pamäti, že je to investícia na dlhé roky /v našom prípade doživotná/ - takže sa oplatí dvakrát merať a raz strihať. :rolleyes:

8. Želám šťastnú voľbu... :)

9. Ozvi sa o nejakých 5 - 10 rokov, potom Ti dám vedieť, čo sa týka prachu a pavučín... zatiaľ sa len vytešujeme... :D
Pekne ste to napísali.:)
Oliwa
03.09.10,19:30
Pekne ste to napísali.:)
Kľudne mi tykaj - ja som Oliwa. :D
Uznanie od takého stavebného "machra" ako si Ty poteší - pardon, môžeme si tykať? :)
Oliwa
03.09.10,19:49
Ešte by som doplnila bod č. 10:
Ideálne je, ak je Vaša ulica /alebo aspoň bezprostredne susediace domy/ - farebne zladená. Aspoň my sme na to prihliadali, aby náš dom nekričal medzi ostatnými, ale vhodne zapadol. Jasné, že niečo iné je výstavba novodobého satelitného mestečka, kde sa to len tak hemží bungalowmi, a niečo iné staromestská, resp. dedinská zástavba, kde sa domy spravidla podstatne líšia aj typovo... A ak sa jedná napr. o mestskú pamiatkovú zónu, tak tam majú svoje slovo pamiatkári a Vy máte na výber z tzv. historických farieb budov /napr. odtiene hnedej/.

mimotemy Ja osobne keď vidím sýtomodrý dom s bielymi oknami - mám pocit, že som v bazéne...
Ale to je len môj subjektívny pocit, ak sa to niekomu páči, nezostáva susedom iné, len to rešpektovať...
Je síce pravda, že mať taký dom v susedstve, oblečiem v lete plavky, idem do záhrady - a ušetrím na bazéne... :---
marleau
04.09.10,06:30
Pri fasáde je potrebné skor ako si vybrať farbu omietky,určiť podľa typu zateplenia a stien,aký typ omietky bude.Teda silikón,silikát,akrylát.Ja napríklad preferujem silikónovú,aj keď staviam pasívne domy.Síce dýcha "zbytočne",ale je pružná,čo je pri drevostavbe veľmi doležité,pretože drevo stále pracuje (sú to len mikrotrhliny,ale možu na inom type omietky vzniknúť).Mne sa ešte nestalo,keď som dodržal technológiu,aby mi praskla omietka.Silikónová omietka sa dá umývať a dokonca kartáčovať,takže špina v tomto prípade má červenú.Silikónová omietka je najdrahšia,ale:koľkože krát za život robíte fasádu a koľkože krát za deň sa na ňu dívate?Je to jasné.
Oliwa
04.09.10,08:34
K typu omietky som sa nevyjadrovala, nakoľko otázka bola položená inak a zadávateľ je evidentne rozhodnutý pre silikón...
Ešte možno pripomenúť, že sa môže stať, že si zákazník vyberie farbu, no nebude sa vyrábať silikón, ale silikát, alebo akrylát. A tak sa môže rozhodovať znova - v zúženom výbere...
A nezabudnúť, že spravidla čím tmavšia farba, tým vyššia cena - odtiene A, B sú najdrahšie, C, D, E cenovo výhodnejšie - záleží od množstva pigmentu, ktorý sa do farby mieša /treba si to dať naceniť, resp. pozrieť dobre cenník, nakoľko tá prirážka môže byť aj 60 %/. A dobre vypočítať plochu - aby Vám zbytočne nezostali 30 kg vedrá s omietkou, ktoré Vám budú nanič /stačí max. jedno ako rezerva, kdyby něco.../ - budete rozmýšľať, ako sa ich zbaviť napr. cez inzerát...
Ale už som ticho, a prenechám túto parketu skutočným odborníkom od fachu :) - ja som si sem len odbehla od sporáka...:D
marleau
04.09.10,08:56
[fachu :) - ja som si sem len odbehla od sporáka...:D[/QUOTE]

mimotemyneprihorelo??mimotemy
Oliwa
04.09.10,09:13
mimotemy Niéééééé!!! :) Ja som náhodou vraj šikovná gazdinka - ako vraví môj manžel...
Polievka je dovarená, klobásky sa práve dopiekli /cítiš?/, a koláč pôjde do rúry o chvíľu po nich... a okrem toho situáciu v kuchyni monitoruje dcéra - a ja mám dobrý ňuch! Keby čosi, utekám dolu /počítač je v pracovni na poschodí/. Ak si hladný a pôjdeš náhodou okolo, kľudne môžeš prísť ;) - manžel práve nie je doma /ale má sa vrátiť/. :D mimotemy
day
04.09.10,11:40
Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
Oliwa
04.09.10,21:24
Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
No čo sa sivej farby týka, mám čerstvý "umelecký zážitok." :)
Dnes večer sme boli s mužom na prechádzke. Neďaleko nás je komplet zrekonštruovaný dom - najprv ho celý "vykuchali" a potom nanovo budovali. Oplotenie, obloženie sokla, fasáda, interiér - všetko sivé, tmavosivé až čierne /obývačka, kuchynská linka, stena čierna - v kombinácii s bielou .../ - textilné rolety nemali stiahnuté a dom bol vysvietený, tak bolo vidieť domácu pani - zrejme žehlila a pozerala pritom telku - tá jediná bola farebná :D/.
Im sa to evidentne páči, no ja by som si pripadala ako v pohrebnej službe alebo v krematóriu :eek: - zaživa! Veď svet nie je len čierno-biely, existuje toľko krásnych farieb... myslím, že všetkého veľa škodí - alebo sú majitelia nenapraviteľní pesimisti...:cool:
day
04.09.10,21:33
.... to mozno bolo uvedene zariadenie, vsetkeho vela skodi
(preto dnes uz koncim)

ahojte
Oliwa
05.09.10,07:29
Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
mimotemy No náhodou, Day, môj manžel je mierumilovný človek - ten by ani muche neublížil... pokiaľ nemá dôvod. :D A to pozvanie na obed bez jeho prítomnosti len preto, že aspoň by sa Marleauovi aspoň viac ušlo - na tanier - kým to nevychladne :)... /kurník-šopa, však si prsty polámem, kým to napíšem - to čo je za komplikovaný nick, však to nejde ani vyskloňovať :)/.
220870
05.09.10,07:44
mimotemyMárlo tuším filmový pes v garfieldovi.mimotemy
marleau
05.09.10,08:12
mimotemyKde mám ten obed?Čo je na tom tanieri?mimotemy
Oliwa
05.09.10,13:20
mimotemy Už nič, mal si prísť včera...:D:D:D mimotemy
PS: Prišiel manžel a zjedol. :)
mazanova
06.09.10,12:49
Ešte by som doplnila bod č. 10:
Ideálne je, ak je Vaša ulica /alebo aspoň bezprostredne susediace domy/ - farebne zladená. Aspoň my sme na to prihliadali, aby náš dom nekričal medzi ostatnými, ale vhodne zapadol. Jasné, že niečo iné je výstavba novodobého satelitného mestečka, kde sa to len tak hemží bungalowmi, a niečo iné staromestská, resp. dedinská zástavba, kde sa domy spravidla podstatne líšia aj typovo... A ak sa jedná napr. o mestskú pamiatkovú zónu, tak tam majú svoje slovo pamiatkári a Vy máte na výber z tzv. historických farieb budov /napr. odtiene hnedej/.

mimotemy Ja osobne keď vidím sýtomodrý dom s bielymi oknami - mám pocit, že som v bazéne...
Ale to je len môj subjektívny pocit, ak sa to niekomu páči, nezostáva susedom iné, len to rešpektovať...
Je síce pravda, že mať taký dom v susedstve, oblečiem v lete plavky, idem do záhrady - a ušetrím na bazéne... :---
Oli,
a čo tak poslať foto...???
Oliwa
06.09.10,17:23
A čoho? Toho modrého domu alebo mňa v plavkách? :confused: Neviem, čo by Vás viac vydesilo... :D:D:D
jasomlaco
07.09.10,07:06
K typu omietky som sa nevyjadrovala, nakoľko otázka bola položená inak a zadávateľ je evidentne rozhodnutý pre silikón...
Ešte možno pripomenúť, že sa môže stať, že si zákazník vyberie farbu, no nebude sa vyrábať silikón, ale silikát, alebo akrylát. A tak sa môže rozhodovať znova - v zúženom výbere...
A nezabudnúť, že spravidla čím tmavšia farba, tým vyššia cena - odtiene A, B sú najdrahšie, C, D, E cenovo výhodnejšie - záleží od množstva pigmentu, ktorý sa do farby mieša /treba si to dať naceniť, resp. pozrieť dobre cenník, nakoľko tá prirážka môže byť aj 60 %/. A dobre vypočítať plochu - aby Vám zbytočne nezostali 30 kg vedrá s omietkou, ktoré Vám budú nanič /stačí max. jedno ako rezerva, kdyby něco.../ - budete rozmýšľať, ako sa ich zbaviť napr. cez inzerát...
Ale už som ticho, a prenechám túto parketu skutočným odborníkom od fachu :) - ja som si sem len odbehla od sporáka...:D

Aj ja chcem takú manželku ktorá sa okrem varenia vyzná aj v takýchto "mužských" veciach. :)
Máš môj obdiv.
day
07.09.10,08:08
Oliwe Ty tu mas samych "napadnikov", asi mas dobru fasadnu omietku mimotemy
Oliwa
02.10.10,09:17
Aj ja chcem takú manželku ktorá sa okrem varenia vyzná aj v takýchto "mužských" veciach. :)
Máš môj obdiv.
Jasomlaco - teda Tysilaco, ja som Oliwa...:) Teší ma...;)
Je mi ľúto, teda vlastne, nie je mi ľúto :D - ale ja som už zadaná - musíš hľadať ďalej... :D:D:D
Inak vďaka za kompliment - ale veľa vecí som sa naučila práve od môjho manžela... ;)
Oliwa
02.10.10,09:22
Oliwe Ty tu mas samych "napadnikov", asi mas dobru fasadnu omietku mimotemy
mimotemy Day, miláčik, teraz sa pýtaš na značku našej fasády alebo môjho make-upu? :D
Nezabúdaj, že Tí "nápadníci", ako si ich pomenoval - ma nevidia... :cool: mimotemy
220870
02.10.10,09:44
mimotemy Day, miláčik, teraz sa pýtaš na značku našej fasády alebo môjho make-upu? :D
Nezabúdaj, že Tí "nápadníci", ako si ich pomenoval - ma nevidia... :cool: mimotemy
Veď práve preto tu hodnotia znalosti a intelekt.V tejto časti porady viac dominujú ,rozmejú muži,preto to nebudú len komplimenty ale aj uznanie vedomostí.:)Kdesi som čítal že žena je len tak krásna ,ako si myslí ,že je krásna.
day
02.10.10,10:14
pripadne tak krasne kolko € mozu investovat do krasy :)
Oliwa
02.10.10,13:25
Day, to prehovorila Tvoja vlastná skúsenosť, resp. vlastná kreditka...? :D
pivko
02.10.10,16:46
Dosť bolo srandy:D zateplujem vatou a bola mi doporučená omietka Baumit nanopor , vraj najvhodnejšia na vatu koli paropriepustnosti. Mám dokonca zľavu 28% tak že cena 64EUR/vedierko nieje až tak veľa;)Je naozaj tákásuper ,alebo sú aj lepšie:confused:
220870
02.10.10,17:20
Absolutórium v tomto smere je Edison,ale tam je cena niekde úplne inde.
marleau
03.10.10,06:08
:DVedierko 5 alebo 25 kg?:)
pivko
03.10.10,09:53
vedro:D 30kg
pivko
03.10.10,17:45
Zajtra objednávam Baumit nanopor omietka škrabaná 1,5mm a teraz som sa dočítal v cenníku že na šambrany/lezenky a iné okrasy na fasáde/ sa používa Baumit nanopor omietka jemná 1mm. Vedierko stojí o 20 Eur viac ako 1,5mm. Aký to má zmysel dávať?
220870
03.10.10,17:50
Žiadny.
pivko
04.10.10,02:46
Žiadny.
Tak že použiť aj na lezenky:D 1,5mm škrabanu?
220870
04.10.10,03:25
Ano.Ak by si nemal vystúpené lezenky tak by to malo jednu maličkú výhodu ale tá sa týka nanášania omietky,spracovania .Ale je to bezvýznamná vec ktorou sa budeš zbytočne zaťažovať.
suhajcok
04.10.10,09:33
a nerozmyslali ste nad omietkou od firmy revco cenou je niekde uplne inde a kvalitou sa da urcite zrovnavat s baumit.
Oliwa
04.10.10,09:55
Zajtra objednávam Baumit nanopor omietka škrabaná 1,5mm a teraz som sa dočítal v cenníku že na šambrany/lezenky a iné okrasy na fasáde/ sa používa Baumit nanopor omietka jemná 1mm. Vedierko stojí o 20 Eur viac ako 1,5mm. Aký to má zmysel dávať?
My sme dávali na celý dom i šambrány omietku s veľkosťou zrna 1,5 mm /Terranova/. A je to O.K. Videla som fasádu aj s 3 druhmi zrna, ale to bola budova v pamiatkovej zóne - tam to rozlíšenie /nielen farebné/ malo estetický zmysel.
Dom Michael
05.10.10,18:45
My sme na naš dom dali omietku od firmy Ceresit. Je to silikatovo - silikonova 1,5mm cena aj kvalita super. Majstri co nám to robili vraveli, že s takouto ešte nerobili. Dobre sa s nom pracovalo. Odporúčam. Vrelo cena okolo 30 eur vedro 25kg.
220870
06.10.10,03:54
My sme na naš dom dali omietku od firmy Ceresit. Je to silikatovo - silikonova 1,5mm cena aj kvalita super. Majstri co nám to robili vraveli, že s takouto ešte nerobili. Dobre sa s nom pracovalo. Odporúčam. Vrelo cena okolo 30 eur vedro 25kg.
Ceresit je absolútna špička.:)
Dom Michael
06.10.10,18:56
Natrafili sme na dobre fasadne studio, kde nam spravili super navrhy a aj dobru cenu. V pripade zaujmu poskytnem bližšie info.
KEJKA
06.10.10,19:05
uhm, my sme fasadu odložili na jar
záujem samozrejme mám.
dom je zateplený polystyrenom, na tom je omietka, sieťka lepidlo.....hm,
Dom Michael
07.10.10,18:44
uhm, my sme fasadu odložili na jar
záujem samozrejme mám.
dom je zateplený polystyrenom, na tom je omietka, sieťka lepidlo.....hm,
Tu Vám posielam link odkial sme brali my, a kde nám spravili aj tie super návrhy. Pre tuto firmu pracuje profesionálny fotograf. Obycajne si pride a pofotí sám, a ked sme my chceli návrhy tak nestihal. Tak ja som mu poslal peknú jasnu fotku nášho domčeka a vyrobil nám 20 návrhov. Majú tam super kolektív.

http://www.ibv-izol.sk/
pivko
09.10.10,13:59
Možem v stredu a štvrtok natiahnuť omietku na fasádu ak predpoveď počasia je na deň 10c-14c a na noc len 2c ?
220870
09.10.10,14:48
Možem v stredu a štvrtok natiahnuť omietku na fasádu ak predpoveď počasia je na deň 10c-14c a na noc len 2c ?
Môžeš.
pivko
12.10.10,10:59
Dnes mi penetrákuju fasádu.Ten penetrák od Baumitu je fest hustý. Može sa trochu zriediť? /na 25kg vedro 2l vody/ . Návod na použitie nepíše riedenie. Stalo by sa dačo?/ Dom je biely akokeby ho maľovali primalexom.
mazanova
12.10.10,13:06
Dom Michal - Prosím za svoje fotky na vizualizáciu, chce firma úhradu?
Jack_spk
12.10.10,15:35
Ja dávam Baumit Silikón - dúfam, že nebudem ľutovať.
220870
12.10.10,15:42
Dnes mi penetrákuju fasádu.Ten penetrák od Baumitu je fest hustý. Može sa trochu zriediť? /na 25kg vedro 2l vody/ . Návod na použitie nepíše riedenie. Stalo by sa dačo?/ Dom je biely akokeby ho maľovali primalexom.
môže ale len trochu.Akmáš toho penetráku dosť je zbytočné ho riediť.
pivko
12.10.10,20:55
A do omietky? vraj aj tam sa može na 30kg vedro šupnuť 3dcl vody ak je to husté. A tie Udečka či C dečka aký je optimálny rozostup/ak to berieme osovo/
mimotemy To Irsko ale boli nervy:mad:
220870
13.10.10,00:09
Môže sa trochu pridať aj do omietky,cez leto sme dávali aj három deci.Teraz opatrne s tou vodou ,mrzne.CD sa dáva max. 50 cm osová vzdialenosť alebo menšia .
pivko
14.10.10,03:15
Majú to presne 50cm.
Dom Michael
14.10.10,05:11
Dom Michal - Prosím za svoje fotky na vizualizáciu, chce firma úhradu?
http://picasaweb.google.com/daviid1/Vizualizacia?authkey=Gv1sRgCLWI9MqojdzBTQ#
Dom Michael
14.10.10,05:18
Dom Michal - Prosím za svoje fotky na vizualizáciu, chce firma úhradu?

Firma od nas chcela 35 EUR za navrhy, ale musime zobrat od nich material. INak cena je 70 EUR.
KEJKA
25.03.11,07:12
Tu Vám posielam link odkial sme brali my, a kde nám spravili aj tie super návrhy. Pre tuto firmu pracuje profesionálny fotograf. Obycajne si pride a pofotí sám, a ked sme my chceli návrhy tak nestihal. Tak ja som mu poslal peknú jasnu fotku nášho domčeka a vyrobil nám 20 návrhov. Majú tam super kolektív.

http://www.ibv-izol.sk/
na e-mail minulý rok, resp. v januári nereagovali, tak som to nechala tak. Ale dnes som tam zavolala a taký prístup aký majú oni, to sa len tak ľahko nezažije.
Idem tam osobne, stojí mi to za to. budem mať aspoň výlet.
neviete ako sa momentálne pohybujú ceny Silikátovo-silikónové omietky Ceresit CT 174 a CT 175

????
balunka
20.05.11,04:49
nevie niekto nejakú stránku,kde si farbu fasady môžem sama vyskušať,nejaké fasadne študio,kde si sama navrhnem farbu strechy,okien a následne k tomu aj farbu fasady
MAMINAS
12.08.12,07:57
My sme objednali od Terranovy TOP DRY novinku a momentálne ju reklamujeme