josephd
04.09.10,11:08
Dobry den byvam v cca 50r rodinnom dome ktory ma podlahu na povale robenu pravdepodobne len zo skvarobetonu chcel by som to zateplit hlavne pre uniky tepla a v lete ked sa nahreje plechova strecha tak je v izbach neskutocne teplo, poradte mi prosim akym sposobom to mam urobit ak chcem po povale chodit, nestaci len porozkladat tvrdeny polystyren? Za vase odpovede a napady Vam vopred dakujem :)
marleau
04.09.10,09:29
Ja by som urobil asi toto:
- po deke roztiahnuť parozábranu
- každých cca 50-60 cm by som dal drevený rošt,ktorý by som možno ani nekotvil do deky,keďže tá vyzerá byť dosť slabá
- pomedzi rošt by som natisol sklenú alebo čadičovú vatu
- na to cele záklop (OSB dosky)

Záklop nám vytvorí v spojení s roštom jednotnú konštrukciu.
Hrúbka izolácie a tým aj roštu aspoň 10 cm.
Rozloženie roštu prisposobiť rozmeru OSB dosky,ak nebude pero-drážka.
Asi by nebolo zle urobiť aj podhľad hr. 5 cm s parozábranou,5 cm vatou a napr. sadrokartón,pretože vrchná parozábrana nám nepustí paru od deky ďalej a musí tam byť,ak tam budú OSB dosky ako záklop (OSB posobí ako parozábrana).
220870
04.09.10,10:47
Pokiaľ je škvarobeton rovný(pochybujem že je rovný) tak stačí porozkladať styrodur.Tvrdeným polystyrénom zrejme myslíte podlahový,ten dospelého človeka neudrží časom sa poničí.Styrodur môžete prípadne aj prilepiť postačí montážna pena alebo pena určená na lepenie fasádneho polystyrénu.
Eventuálne by som si dokázal predstaviť že by sa na volne ložené polystyrénové table v miestach kde sa bude často chodiť preložila OSB doska ,stačí aj 10mm hrubá.Ale určite nemôžete zakryť celú lochu OSB doskami sú parotesné a to je nevyhovujúci stav.
josephd
20.09.10,13:19
dakujem Vam za odpovede velmi mi to pomohlo
lorelei
20.09.10,19:30
uPLNE LAICKY, POROZKLADALI SME TAKTO STYRODUR A NA TO KOBERCE A NA TO VSETKO, CO NETREBA SKLADOVAT V DOME, ALE NA POVALE, JE TAM TOHO DOST :) ALE JE TO VELKY ROZDIEL, TIEZ NAM UNIKALO TEPLO....