day
04.09.10,23:25
ahojte,

stretli ste sa s riesenim: na vanu vynechane miesto v zakladovej doske,
t.z. vana je zapustena v zakladovej doske.

ako spravne realizovat uvedene, odizolovat, nenarusit platnu, .... atd,
pripadne ci je vhodne taketo riesenie

dakujem
220870
05.09.10,06:22
Vhodné nevhodné na to si musíte odpovedať sám.Dá sa to urobiť nieje s tým problém.Si vezmite len to ,že základové platne sa kedysi nerobili a žiaden dom preto nespadol.Minulý rok som robil dve takéto zapustené vane a vôbec ma to nenadchlo nevidím jedinú výhodu .
alltracboy
05.09.10,07:16
ked ma vana hlbku dajme tomu 0,5m tak treba celu kanalizaciu posunut minimalne o 0,5m nizsie.. a to moze byt dost pracne..v mojom pripade by som sa uz s hladinou nevedel napojit na kanalizaciu verejnu.
TomasHC
05.09.10,09:05
Designova vychytavka... Riesil by som zapustenu vanu pri velkej presklenej stene... Len by som nesmel mat susedov.

Ale na druhej strane, kupem sa tak 2x do roka a sprchujem denne. Cize robit strasne rafinovanu vanu (+ hydromasaze a neviem co) je podla mna blbost a zbytocna investicia. Aspon teda pre mna. Mozno James 007 Bond by to vyuzil, alebo aj Norika Mojsejova... :D
andiablo
05.09.10,10:23
vaňu tak maximálne využívaš ked sú malé deti a kúpeš ich. Zbytočne veľká investícia ako píše HC
Wlady
07.09.10,04:16
My robime teraz nieco medzi tym. Vana bude na zakladoch, cize -20cm skladba podlahy.
ciners
07.09.10,08:32
Rodinne domy nemavaju zakaldovu dosku, to je len podkladovy beton a nie je sucast nosnej konstrukcie. Ak to dobre odizolujete a spravne polozite kanalizaciu,tak nie je problem. Len sa to blbo izoluje.
fedo78
07.09.10,11:33
My robime teraz nieco medzi tym. Vana bude na zakladoch, cize -20cm skladba podlahy.

My sme to urobili tak isto, pri betónovaní poterov som vynechal priestor pod vaňou. Nožičky tak došli na základovú platňu (resp. na podkladový betón - ako píše Ciners). Vaňa je tak o cca 20 cm nižšie. Dobre sa do nej vlieza a dobre to aj vyzerá.
A pravda je aj to, že od jari využívame len sprchový kút a vo vani manželka utiera prach.
day
07.09.10,12:58
my mame len rohovu vanu, ale tiez sa len sprchujeme, uvedene som videl u znameho, nevedel mi presne vysvetlit v com je vyhoda, mne osobne vyliezanie nepride ako vyhoda, jednu nohu mas vyssie ako druhu, ale ako netradicne riesenie sa mi to paci, len som chcel vediet Vas nazor.
marleau
07.09.10,13:37
Rodinne domy nemavaju zakaldovu dosku, to je len podkladovy beton a nie je sucast nosnej konstrukcie. Ak to dobre odizolujete a spravne polozite kanalizaciu,tak nie je problem. Len sa to blbo izoluje.
Pri montovanom dome stačí doska a teda vaňa može robiť šarapatu v prerušenej výstuži.
ciners
07.09.10,13:47
Nemoze, pretoze vystuz sa ohyba do toho vyklenku,co vznikne pod vanu. Ono to len treba vediet urobit. Neviem, co je to "staci doska",pretoze doska ma podstatne vyssiu unosnot ako pasy a pouziva sa tam, kde pasy nestacia alebo nie su vhodne.
marleau
07.09.10,13:55
To znamená,že konštrucia na nej postavená nie je ťažká.
korma
22.07.11,20:46
Ahoj fedo 78,
poraď prosím akú vaňu si kúpil, aby boli nožičky dostatočne vysoké a bol prístup k sifónu, lebo môj manžel mi vyčíta, že som si vymyslela:) podsadenú vaňu ale tiež len cca 10 cm a nevieme či je každý typ vane vhodný.
fedo78
27.07.11,06:23
My máme Teiko klasik 180x80 s výpustom v strede. Tu je odkaz, kde si ju môžeš pozrieť: http://www.teplo-koupelny.cz/vybaveni-koupelen/teiko-klasik-180x80-vcetne-podpory
mendo933
27.07.11,09:21
My sme to urobili tak isto, pri betónovaní poterov som vynechal priestor pod vaňou. Nožičky tak došli na základovú platňu (resp. na podkladový betón - ako píše Ciners). Vaňa je tak o cca 20 cm nižšie. Dobre sa do nej vlieza a dobre to aj vyzerá.
A pravda je aj to, že od jari využívame len sprchový kút a vo vani manželka utiera prach.
Neviem ci stastne riesenie, ak je to na prizemi tak mate fajny tepelny most, ale co uz aspon to lepsie vizera pre vas
fedo78
27.07.11,10:08
Neviem ci stastne riesenie, ak je to na prizemi tak mate fajny tepelny most, ale co uz aspon to lepsie vizera pre vas

Pod vaňou som nechal polystyrén, v ktorom sú vyrezané diery na nohy vane. Na polystyréne je ešte aj reflexná fólia. Keby tam aj ten polystyrén nebol, nemyslím si, že by to bolo z hľadiska tepelného mosta tragické.
Veď tepelný most je v RD aj komín a takisto podlaha pod krbom - tam sa tiež podlahová izolácia vynecháva kvôli záťaži a prenos tepla je tam hádam aj väčší ako pri tej spomínanej vani.

Tak sa mi zdá mendo, že z tepelných mostov máš prehnaný rešpekt. :rolleyes:
korma
29.07.11,05:36
[QUOTE=fedo78;1806787]My máme Teiko klasik 180x80 s výpustom v strede. Tu je odkaz, kde si ju môžeš pozrieť:


vďaka , tiež sme uvažovali Teiko Atlanta, lenže dodacia doba nevyhovovala a nakoniec sme kúpili Hopa -dúfam, že keď ju osadíme bude to v poriadku