Lubomir1
05.09.10,21:36
Mám starý plot:
- prízemný betónový múrik 16m dlhý
- zabetónované stĺpy + pletivo
- stará drevená brána.

Chcem plot následne rekonštruovať:
- betónový múrik je hrubý 20 cm a chcem pridať 10 cm
- na betónový múrik vymurovať okrasný plot zo starých tehál (neomietnutý)
- osadiť novú kovovú bránu (nutnosť zabetónovať 4 stĺpy)

Chcem sa informovať, či je na takúto "rekonštrukciu" potrebné stavebné povolenie, alebo stačí len ohlásiť drobnú stavbu (ak vôbec treba ohlásenie)?
A ak ohlásenie, treba priložiť nejaký projekt? (Nemám žiadny, jedná sa o bežnú murárčinu.)
Plot je v radovej zástavbe, kde majú susedia všelijaké ploty.

V prílohe je ilustračný obrázok.
Miloš Mičega - CIMOM TN
06.09.10,04:50
Treba na to ohlásenie stavebnému úradu podľa § 57 ods. 1 SZ.

Ustanovenie § 139b ods. 15 SZ je síce dobré, ale tu sa nejedná o výmenu častí oplotenia, ale o stavbu nového - úplne iného, takže min. na ohlášku.


CIMOM
alltracboy
11.10.10,17:17
mne sused povedal ze bude vymienat pletivo a davat nove stlpiky s tym ze betonovy zaklad plotu ktory urcoval hranicu ostane. Dnes som pozrel co porobili, a povytahovali aj tie betonove zaklady plotu. Teraz je proste vsade len zem. nemal takuto prerabku tiez niekde nahlasit? ako si mam byt isty ze neposunie plot ku mne? este robosi co to robili my povytahovali lavicky na vymeranie domu ktore boli pri plote, na mojej strane samozrejme.
220870
11.10.10,17:32
Posunúť lavičky.:D:D:D.Betony tušim môže búrať bez povolenia.Posúvať hranice pozemkov bez povolenia nie.:)
alltracboy
11.10.10,18:28
ako ja uz zrejme tie lavicky potrebovat nebudem ked uz je dom vymurovany, ale ma to nasralo ako moze nejaky robos proste vybrat z mojej zeme moju lavicku. Sak im zajtra poviem svoje. este aj tie betony hodili nejake na moju stranu
pivko
12.10.10,03:20
Ešte si sa ani nanasťahoval a už sa ideš hádať so susedom? To ti až tak vadí kus betónu? keď aj ty máš určite plno odpadu na stavbe.Pamataj že niet nat dobré susedské vzťahy.
Ja mám tiež závistlivú susedu ,ktorej všetko vadí , naposledy keď mi dávali šindel na altánok tak jej do záhrady odletelo zopár fólii a spadla jedna!!!doska. Bola schopná sa pre to pohádať na celý život.- JEB...A ! Kúpil som jej čokoládu a nevšimam si ju.
220870
12.10.10,04:02
mimotemyAj ja mám takých susedov.Všetci naokolo sú zo všetkými rohádaný.Do mňa keď začnú rýpať tak mám na to obranu.Áno máte pravdu.Tým im beriem argument,nevedia na to reagovať.mimotemy
alltracboy
12.10.10,04:15
ten plot postavil predchodzi majitel.. mal asi 20cm zaklad a dlhe roky bol vyrazne nakloneny na moju stranu pozemku. teraz ho zacal konecne sused robit a namiesto toho aby spravil celu dlzku tak robi len cast na ktoru vidi a tam kde ma postavene budy, na to kasle. pritom to je len asi dalsich 6m. ano pivko vadi mi kus betonu. ma svojej strane dost miesta tak neviem preco by mi mal niekto hadzat beton na moju stranu, aj ked len na par dni. nieta nad dobre susedske vztaky, ale ked je niekto chuj tak mu nieje pomoci. On totiz vzdy vsetko robil iba tak aby to jemu vyhovovalo a ani sa neunuval s nami nieco o tom diskutovat.. ja chcem aby ma susedia co najmenej otravovali ale on stave vsetko tak, ze si to musi udrzovat z mojej strany. este aj na ten plot si chce dat tu handru zelenu z mojej strany..je to normalne? keby ho spravil komplet novy ked uz ho vytrhal tak nepoviem pol slova.. ale takuto cigansku pracu naznasam. pritom ten povodny usek je stale nahnuty na moju stranu minimalne 10cm