Jack_spk
06.09.10,10:08
Asi som blby ale neviem si vyratat a ani nikde som nenasiel kolko stoji teraz m3 plynu. Na stranke SPP je to na nejako MWH alebo KWH aby sa v tom zrejme ludia nevyznali...

Proste kolko stoji momentalne m3 plynu /staci cca/ so vsetkymi poplatkami.
Dakujem.
bobino38
06.09.10,08:17
na benzinke predavaju 10kg propan butanovu plynovú bombu na vymenu za prazdnu za 19€, ak ti to pomôže:-)
hanelie
06.09.10,08:22
jar88
06.09.10,08:44
Asi som blby ale neviem si vyratat a ani nikde som nenasiel kolko stoji teraz m3 plynu. Na stranke SPP je to na nejako MWH alebo KWH aby sa v tom zrejme ludia nevyznali...

Proste kolko stoji momentalne m3 plynu /staci cca/ so vsetkymi poplatkami.
Dakujem.

Koľko stojí m3 plynu?
---------------------------------------------
Záleží na tom, ktorý meter potrebuješ oceniť. :cool:
Prvý stojí najviac a až si kúpiš napríklad desiaty, tak ťa ten prvý už stojí menej. (ale aj ten desiaty ťa stojí menej) :D
kargo
06.09.10,09:35
To je premenlivé. Záleží na tom aký kvalitný plyn ti dodávajú a od nadmorskej výšky tvojho bydliska. Preto v súčasnosti platíš za kw dodanej energie a záleží len od plynárov koľko určia že bolo kw v m3 plynu. Takže odobraté množstvo plynu v m3 krát koeficient (podľa nadmorskej výšky) krát objemové teplo (tj koľko kw je v m3 ) krát cena za kw v príslušnej tarife s DPH. Pripočítaš 12 krát fixnú mesačnú platbu s DPH a vieš čo zaplatíš na faktúre.
Jack_spk
06.09.10,10:59
Sice nerozumiem - asi som fakt blby. Mne išlo o to, že pozriem na plynomer a tam uvidím 1000 m3 krát XY a vyjde mi približná suma. Nedávno som dostal plynomer a chcem si vyrátať koľko ma cca vyjde napr. teplá voda a podobne. Je to RD v BA - a sadzba je D3.
pepa78
06.09.10,11:13
Tu si to vyrátaš...zadáš m3, tarifu, mesto a vyjde ti suma :)

http://www.spp.sk/zakaznici/domacnosti/ceny-a-zmluvne-produkty/domacnosti-uctovanie-v-kwh/
jar88
06.09.10,11:14
Sice nerozumiem - asi som fakt blby. Mne išlo o to, že pozriem na plynomer a tam uvidím 1000 m3 krát XY a vyjde mi približná suma. Nedávno som dostal plynomer a chcem si vyrátať koľko ma cca vyjde napr. teplá voda a podobne. Je to RD v BA - a sadzba je D3.
Musíš si naplánovať, kedy a koľko uvidíš na meradle (napríklad v tabuľke Excel) a tam zistíš, čo budeš mať na faktúre.
Jack_spk
06.09.10,12:52
Ďakujem - čiže cca 14.3 Sk
durisovad
06.09.10,13:12
Este pripocitaj poplatok za "hodiny". ten je podla tarify a veku. Zakaznici nad 65 rokov maju zlavu na stare peniaze cca 50 Sk mesacne.