taoland
07.09.10,18:14
Môže my niekto poradit mam strop podbyty doskami hrubky asi 2,5 cm nato som si dal polystyrén 5 cm asi po dvoch mesiacoch mi niečo začalo žrať len ten polystyren neviem co to je a dosky mam natrete.Vie niekto čo by to mohlo byt a jako sa pred tým uchránit alebo mam dat polystyren dole a nejaký iný materiál použit ? Ďakujem
buchač
07.09.10,16:38
Červotoče a polystyren Dnes
07:14 PM taoland
Junior Member
Členom od: 01-09-09
Príspevky: 24

Môže my niekto poradit mam strop podbytydoskami hrubky asi 2,5 cm nato som si dal polystyrén 5 cm asi po dvochmesiacoch mi niečo začalo žrať len ten polystyren neviem co to je a dosky mam natrete.Vieniektočo by to mohlo byt a jako sa predtým uchránit alebo mam dat polystyren dole a nejakýiný materiál použit ? Ďakujem

Tak teraz čo ????

Červotoč ????.....alebo Niečo ...

Toto je červotoč ...

Najpopulárnejším príslušníkom skupiny domáceho drevokazného hmyzu je červotoč, predovšetkým vďaka charakteristickým dierkam, ktorými „zlepšuje” staré drevo. Ide o tzv. výletové otvory. Chrobáky ani larvy však tak ľahko nemôžeme vidieť, žijú skryto. Tento rod má u nás niekoľko druhov, z ktorých najrozšírenejší a „najpracovitejší” je červotoč umrlčí (Anobium pertinax). Tento názov pochádza z ľudovej povery, podľa ktorej jeho charakteristický zvuk „vyhrýzania” dreva veští smrť.
Niečo ...hm

Niečo je akékoľvek malé tudle, ktoré sa nerovná veľkému tudle, ničomu alebo čomukoľvek, čo sa rovná ničomu. Z toho logicky vyplýva že niečo je menej ako malé tudle. Bližšie informácie v článku Euklidove vety. "Nieco" zvacsa "nieco dobre" hladame v chladnicke, v kuchyni a vlastne po celom byte. Zväčša ho však nenájdeme, za čo viníme správcu domacnosti (matka, žena, družka či svokra)
aj ... http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Niečo
220870
07.09.10,16:49
Myši.Na myši je najlepšia mačka.
taoland
07.09.10,16:50
No ja prave že neviem co to je ja sa pytam či to nahodou neni červotoč
JaDo
07.09.10,16:50
Nepočula som o tom, že by existovalo niečo živé, čo by "žralo" polystyrén. Ja si skôr myslím, že ten polystyrén môže "žrať" nejaká chemikália, ktorá bola pri úprave stropu použitá. Napríklad lepidlo.
taoland
07.09.10,16:52
Nebolo použite žiadne lepidlo je to uchytene iba samorezkami
JaDo
07.09.10,16:56
A trebárs ten náter dreva?
220870
07.09.10,16:56
Sú to myši.Bohuzial veľmi bežná záležitosť.Nastavte im na povale pasce uvidíteže sa nemýlim.