Juhele
07.09.10,19:47
Dobry den,
Mam zaujem kupit kotol Attack FD20 alebo FD26. Kurit sa bude drevom. Neviem sa ale rozhodnut ci mam zobrat 4 alebo 5 clankovy. Vykurovacia plocha je 80m2 a v dome je 6 povodnych plechovych radiatorov - 180 clankov. Okna su povodne drevene vo velmi dobrom stave a planujem este zateplit povalu. Nevyhodou 4 clankoveho je maly priestor na prikladanie, ale zase neviem ci by nebol 5 clankovy poddimenzovany v malom dome.
Dakujem za rady.
karol.za
07.09.10,18:09
ahoj juhele
na chalúpke mám fd 20,kúrim len drevom a vykurujem 6 miestnosti v ktorých je 8 radiatorov a k tomu ešte aj bojler,články radšej nepočítam,mám 6 liatináčikov a plechove korado a jeden rebrík a v pohode stíha
s pozdravom karol
:):):):):)
trošku sa opravím,zabudol som jednu chodbičku v ktorej je liatináčik,takže 7 miestnosti a 9 radiatorov
Juhele
07.09.10,18:16
Dakujem za odpoved. Ako casto sa priklada do takeho maleho kotla? Pretoze velke kusy dreva sa tam nezmestia.
karol.za
07.09.10,18:22
Dakujem za odpoved. Ako casto sa priklada do takeho maleho kotla? Pretoze velke kusy dreva sa tam nezmestia.

vojde tam 30 cm na dlžku a čo vojde cez dvierka,ale musím ťa sklamať prikladám vtedy keď je treba,takže v čase skoro nonstop kúrenia aj nejaká tá nočná zmena pri kotlíku je potrebná
:):):):):)
Juhele
08.09.10,08:02
takze mam ist radsej do vacsieho kotla?
Martin Mocko
08.09.10,08:24
Problém môže nastať v dreve. Ak si necháš priviezť hotové drevo (u nás sa to volá siahovica), tak tá máva štandardnú dĺžku 100cm. Ak do kotla vojde max. 30cm drevo..tak pri rezaní siahovíc ti bude vždy zostávať 10cm (a zbytočný jeden rez). Ešte môžeš rezať 4x25cm. Ale skor si myslím, že sa oplatí viacčlánkový kotol. Aspoň vydží hriať viac hodín. Za kotol hodíš trojcestný ventil a môžeš si ho regulovať ako len chceš.