mamka Danka
09.09.10,12:34
Čo na nechty, ktoré sa lámu, štiepia?
Ako sa správne starať o nechty?
pepsikova
09.09.10,10:42
..ja som kedysi svoje nechty ""opravila"" užívaním tabletiek ""KREMÍK +H""" a potieraním citrónom...
arizona
09.09.10,11:26
lujza.j
10.09.10,20:04
moje nechty po 50 dňoch užívania magnézia 250mg, 2 tablety denne.za radu ďakujem Ubke :);)
mamka Danka
14.09.10,10:06
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
terezamaria
14.09.10,10:23
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.

Zdravé nechty nie sú o spevňujúcich lakoch. To je len doplnok, ktorý by sa mal používať na zdravé nechty, nie na nechty štiepajúce.

Štiepajúce nechty chcú vápnik a magnézium /horčík/ v pomere 1 : 2. Je to najoptimálnejšia výživa pre nechty. Prípravky si treba pohľadať v lekárni, ja osobne užívam prípravky fínskej výroby / nie som dílerka a nechcem predávať prípravky, len ich ja sama užívam/. Všetky Piimax -i, ktoré spoločnosť Fin- club
má, sú výborné na nechty. Len každý má ešte aj inú účinnú zložku, trebárs na žily....Naštuduj si ak chceš : http://eshop.finclub.sk/

Je to dlhodobejšia liečba, minimálne 3 mesiace.
arizona
14.09.10,14:13
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
Mne sa proti štiepajúcim nechtom osvedčil výborne "spevňujúci lak na poškodené nechty" z Avonu. Ale bolo to asi 10 rokov nazad, neviem, či to ešte predávajú, alebo či je rovnaká kvalita.
Stačilo minúť jednu fľaštičku a nechty sa preliečili a viac sa neštiepali.
terezamaria
14.09.10,16:33
Mne sa proti štiepajúcim nechtom osvedčil výborne "spevňujúci lak na poškodené nechty" z Avonu. Ale bolo to asi 10 rokov nazad, neviem, či to ešte predávajú, alebo či je rovnaká kvalita.
Stačilo minúť jednu fľaštičku a nechty sa preliečili a viac sa neštiepali.

Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.:):):)
arizona
14.09.10,17:59
Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.:):):)
Nemalo to presne takú konzistenciu ako lak. Je to priesvitné,fľaštička taká ako býva lak.Vyzeralo to, že časť vsiakla do nechtu a povrch nechtu zostal skôr matný, nie lesklý ako lak.
Spýtaj sa nejakej dílerky, či to ešte majú v ponuke. Ale, ako som písala, neviem či kvalita je taká istá,ako pred rokmi.
lujza.j
14.09.10,19:28
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
určite by som sa nespoliehala na spevňujúce laky, treba im dať výživu čo tu už bolo napísané vápnik+magnézium. ja napr. raz za týždeň cez víkend ako si robím "údržbu" potriem olivovým olejom aj niekoľko krát, nechty ho pekne vypijú:)
Valcake
14.09.10,21:56
...ešte by som pridala, že lámavé nechty skúste vykúpať / tak ako lujza.j / v mierne nahriatom olivovom oleji. Olej zohrejte na maxim.teplotu, v ktorom udržíte ruku. Na lámavé nechty babičky radili použiť cibuľu. Po opakovanom natieraní rozrezanou cibuľou, krehkosť sa stratí a nechty sa spevnia. Oba postupy sa doporučujú kombinovať. Nedal sa mi priložiť link, tak som to opísala.
terezamaria
15.09.10,08:18
...ešte by som pridala, že lámavé nechty skúste vykúpať / tak ako lujza.j / v mierne nahriatom olivovom oleji. Olej zohrejte na maxim.teplotu, v ktorom udržíte ruku. Na lámavé nechty babičky radili použiť cibuľu. Po opakovanom natieraní rozrezanou cibuľou, krehkosť sa stratí a nechty sa spevnia. Oba postupy sa doporučujú kombinovať. Nedal sa mi priložiť link, tak som to opísala.

S tou cibuľou to beriem, obsahuje veľa vápnika a olej tiež určite pomôže, rady od našich babičiek a starých mám nikdy nie sú na zahodenie.:):):)
lujza.j
15.09.10,08:59
ako som už tu písala,mne momentálne maximálne pomohlo magnezium okrem toho že je super na nechty tak je fajn aj na vlasy. ja som v podstate nemala problémy z nechtami /som na ne "úchylná" aj na rukách aj na nohách:D/ ale cca. rok boli a sú namáhané /1x do týždňa 4-5h upratovanie/ čiže voda a čistiace prostriedky:( im dali zabrať, aj keď som denne užívala 600mg vápnika/osteopénia/ + olivový olej, moje nechty mali maximálnu dĺžku 1-2mm. zadávateľka témy píše aj o starostlivosti, tak ja si napr. kožičku už nestrihám, viem, že sa to nemá strihať ale ja som si ju roky strihala, proste mi to tam nejako vadilo:) okrem nechtov potriem samozrejme oliv.olej aj na kožičku:) potom raz ra týždeň ako som už písala tak si "prebehnem" jemne nechty takým brúsnym hranolom, aby som trošku zbrúsila nepotrebnú vrchnú vrstvu a potom dám olej:) a jasné, že netreba zabúdať na ruky, ktoré máme veľa krát vysušené:( ja milujem modrú indulónu, vždy pred spaním:);)
mamka Danka
28.09.10,12:43
Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.:):):)

Ja som mala nejaký lak čo mali v lekárni pri pokladni a tiež som mala takú istú skúsenosť, že po skončení používania to bolo ešte horšie.
Emush_13
15.01.11,18:37
Ako každé dievča chcem mať pekné nechty a hlavne pevné ... Neviete niečo, aby sa mi nelámali ?
Tweety
15.01.11,19:00
Ako každé dievča chcem mať pekné nechty a hlavne pevné ... Neviete niečo, aby sa mi nelámali ?
Stačí prečítať predch. príspevky.:)
luja5
12.03.11,09:25
Moja skúsenosť pre tých, ktorí sa možné stretnú s rovnakým problémom, ako ja:
Chcem sa poďakovať najmä za radu v príspevkoch č. 10 od lujzy a č. 11 od Valčake ohľadom použitia olivového oleja. Veľmi mi pomohla. Aj keď môj problém bol trošku iný, nie lámanie a štiepenie, ale fľakatenie, hrubnutie a trúsenie.
Na nohe sa mi začali tvoriť svetlé bodové nažltlé fliačky, ktoré sa zväčšovali a zlievali do väčších. Nechet na palci hrubol, ohýbal sa a na konci sa začal trúsiť. Brala som na to niekoľko týždňov o.i. aj lekárske antimykotikum, lebo lôžko tiež nebolo o.k., ale nepomáhalo. Naopak, zhoršovalo sa to a vyzeralo to, že nechet sa celý rozpadne. Nedal sa už ani nijako zarovnávať a bol štrbavý.
Všeličo som vygúglovala o problémoch s nechtami, ako ktoré postihnuté vyzerajú, akú kedy majú farbu, priečne či pozdĺžne pruhy, či to nie je už aj vekom ... :rolleyes:.
A pomohla mi Porada. Tu som si z rád ako prvú vybrala olivový olej. Potieram si ním každý večer zatiaľ asi dva týždne, cez víkend aj ráno a výsledok je prekvapujúci. Škvrny, hrubosť, ohnutie a trúsenie sa postupne zmenšuje a dnes, aj keď ešte nie celkom, už sa má nechtík k svetu.
U mňa rada s olivovým olejom dopadla na tú najúrodnejšiu "nechtovú" pôdu :):):).
lujza.j
12.03.11,16:34
:)
BXLmiami
12.03.11,16:58
Moja skúsenosť pre tých, ktorí sa možné stretnú s rovnakým problémom, ako ja:
Chcem sa poďakovať najmä za radu v príspevkoch č. 10 od lujzy a č. 11 od Valčake ohľadom použitia olivového oleja. Veľmi mi pomohla. Aj keď môj problém bol trošku iný, nie lámanie a štiepenie, ale fľakatenie, hrubnutie a trúsenie.
Na nohe sa mi začali tvoriť svetlé bodové nažltlé fliačky, ktoré sa zväčšovali a zlievali do väčších. Nechet na palci hrubol, ohýbal sa a na konci sa začal trúsiť. Brala som na to niekoľko týždňov o.i. aj lekárske antimykotikum, lebo lôžko tiež nebolo o.k., ale nepomáhalo. Naopak, zhoršovalo sa to a vyzeralo to, že nechet sa celý rozpadne. Nedal sa už ani nijako zarovnávať a bol štrbavý.
Všeličo som vygúglovala o problémoch s nechtami, ako ktoré postihnuté vyzerajú, akú kedy majú farbu, priečne či pozdĺžne pruhy, či to nie je už aj vekom ... :rolleyes:.
A pomohla mi Porada. Tu som si z rád ako prvú vybrala olivový olej. Potieram si ním každý večer zatiaľ asi dva týždne, cez víkend aj ráno a výsledok je prekvapujúci. Škvrny, hrubosť, ohnutie a trúsenie sa postupne zmenšuje a dnes, aj keď ešte nie celkom, už sa má nechtík k svetu.
U mňa rada s olivovým olejom dopadla na tú najúrodnejšiu "nechtovú" pôdu :):):).
Antimykotikum v tbl učinkuje tak,že učinná látka sa vychytá do nechtovej platničky a cca 10 mesiacov odtiaľ učinkuje.Takže olej s citronom je fajn,le ak si obuješ tie isté topánky čo si obuvala pred liečbou-alebo čižmy-chytíš plesen znovu a neviem neviem či to ten olej zvládne.:)
DanielaSL
12.03.11,17:02
Ja som boj s nechtami na rukách vzdala...nepomohlo nič...ani staranie sa o ne v piatok po západe slnka..ako radí lunárny kalendár..ani nič iné. Dnes mám krásne upravené ruky vďaka gelovým nechtom. Nemám ich veľmi dlhé...a som veľmi spokojná. Nelámu sa, nezadieram dnes s nimi o veci ...konečne som na svoje ruky pyšná.
luja5
12.03.11,18:21
Antimykotikum v tbl učinkuje tak,že učinná látka sa vychytá do nechtovej platničky a cca 10 mesiacov odtiaľ učinkuje.Takže olej s citronom je fajn,le ak si obuješ tie isté topánky čo si obuvala pred liečbou-alebo čižmy-chytíš plesen znovu a neviem neviem či to ten olej zvládne.:)
Antimykotikum som mala na lekársky predpis formou roztoku, nie v tbl. Takmer tri mesiace a zhoršovalo sa to. A koľko sa to musí brať, aby to začalo účinkovať a aby to potom ešte tých cca10 mesiacov účinkovalo? Lebo som sa s tým u mňa a u nás v rodine stretla prvýkrát, nemám skúsenosti a to už som v dôchodkovom veku. Bolo mi povedané, že do troch mesiacov sa to aspoň upraví, ale stále sa to zhoršovalo, rozširovalo, chvalabohu len na tom jednom palci. Preto som aj gúglovala a hľadala, ale veľa pozitívneho som nenašla, skôr aj nepotešiteľné "katastrofy", ako niekomu ani výmena ponožiek, papúč či topánok nepomohla :confused:. Tak som vyskúšala ten olivový olej, u ktorého som registrovala pozitívny účinok od začiatku a zo dňa na deň je to lepšie a lepšie. Myslím si, či to vôbec bola u mňa pleseň :rolleyes:. Dúfam, že sa to nevráti :eek:.
lujza.j
12.03.11,20:38
Antimykotikum som mala na lekársky predpis formou roztoku, nie v tbl. Takmer tri mesiace a zhoršovalo sa to. A koľko sa to musí brať, aby to začalo účinkovať a aby to potom ešte tých cca10 mesiacov účinkovalo? Lebo som sa s tým u mňa a u nás v rodine stretla prvýkrát, nemám skúsenosti a to už som v dôchodkovom veku. Bolo mi povedané, že do troch mesiacov sa to aspoň upraví, ale stále sa to zhoršovalo, rozširovalo, chvalabohu len na tom jednom palci. Preto som aj gúglovala a hľadala, ale veľa pozitívneho som nenašla, skôr aj nepotešiteľné "katastrofy", ako niekomu ani výmena ponožiek, papúč či topánok nepomohla :confused:. Tak som vyskúšala ten olivový olej, u ktorého som registrovala pozitívny účinok od začiatku a zo dňa na deň je to lepšie a lepšie. Myslím si, či to vôbec bola u mňa pleseň :rolleyes:. Dúfam, že sa to nevráti :eek:.

obávam sa, že podľa popisu stavu nechtu, ktorý si u uviedla to plieseň bola:(
BXLmiami
13.03.11,04:44
Antimykotikum som mala na lekársky predpis formou roztoku, nie v tbl. Takmer tri mesiace a zhoršovalo sa to. A koľko sa to musí brať, aby to začalo účinkovať a aby to potom ešte tých cca10 mesiacov účinkovalo? Lebo som sa s tým u mňa a u nás v rodine stretla prvýkrát, nemám skúsenosti a to už som v dôchodkovom veku. Bolo mi povedané, že do troch mesiacov sa to aspoň upraví, ale stále sa to zhoršovalo, rozširovalo, chvalabohu len na tom jednom palci. Preto som aj gúglovala a hľadala, ale veľa pozitívneho som nenašla, skôr aj nepotešiteľné "katastrofy", ako niekomu ani výmena ponožiek, papúč či topánok nepomohla :confused:. Tak som vyskúšala ten olivový olej, u ktorého som registrovala pozitívny účinok od začiatku a zo dňa na deň je to lepšie a lepšie. Myslím si, či to vôbec bola u mňa pleseň :rolleyes:. Dúfam, že sa to nevráti :eek:.
Voľným okom sa nedá rozoznať,len laboratorne.Plesne z nechtov dostaneš len tabletkovo,nijak inak,3 mesiace tbl.Ale doliečovanie je nekonečné,lebo to čo už je prerastené plesnou musí celé vyrásť a dovtedy to treba ošetrovať,čo je asi rok až rok a pol.No a je to infekčné,takže môžeš chytiť nové.
luja5
13.03.11,09:20
obávam sa, že podľa popisu stavu nechtu, ktorý si u uviedla to plieseň bola
Ďakujem, že si reagovala.


Voľným okom sa nedá rozoznať,len laboratorne.Plesne z nechtov dostaneš len tabletkovo,nijak inak,3 mesiace tbl.Ale doliečovanie je nekonečné,lebo to čo už je prerastené plesnou musí celé vyrásť a dovtedy to treba ošetrovať,čo je asi rok až rok a pol.No a je to infekčné,takže môžeš chytiť nové.
Ďakujem za odpoveď, veľmi si ma nepotešila :(.
Len sama sebe si trošku pohundrem :rolleyes: - nerozumiem, na liečenie čoho je roztok určený, keď je na lekársky predpis a k odstráneniu pliesní asi nepomôže. Aj keď v príbalovom letáčiku je napísané, že ide o "širokospektrálne antimykotikum účinné vo všetkých vrstvách kože proti dermatofytom, kvasinkám, pliesňam a iným hubám" a inde "ktoré sa vyznačuje...veľkou schopnosťou prieniku do kože a nechtov". Máme v rodine dobré skúsenosti so širokospektrálnymi medikamentami pri iných ochoreniach, tak som nemala dôvod na pochybnosti. Asi som sa s tým roztokom len zbytočne poctivo trápila. Ale veď keď je niečo prvýkrát, ťažko poznať a vedieť všetko :o.
Som rada, že si mi to viac vysvetlila. Pôjdem za lekárkou na kontrolu. Aspoň viem, na čo sa mám prípadne opýtať.
Zase sa mi potvrdilo, že Porada je veľmi dobrá a že sem chodia správne poraďáčky a poraďáci, ktorí radi vysvetlia i poradia. Za to im patrí moje poďakovanie :):).
lujza.j
13.03.11,11:37
pivko
13.03.11,12:11
Ach zeny zeny, tu by ste to mali vidiet ako vsade po uliciach krasne maluju nechty, no nadhera a stoji to len 100 Bath tj. cca 2,5 EUR;) kamarat si dal namalovat nechty na nohach:D no nekup to:D
Tak ze uz len letenka a hor sa do Thajska;)
A este k teme , neviem ci to tu uz bolo napisane ,ale jednoznacne zinok.
lujza.j
13.03.11,13:28
Ach zeny zeny, tu by ste to mali vidiet ako vsade po uliciach krasne maluju nechty, no nadhera a stoji to len 100 Bath tj. cca 2,5 EUR;) kamarat si dal namalovat nechty na nohach:D no nekup to:D
Tak ze uz len letenka a hor sa do Thajska;)
A este k teme , neviem ci to tu uz bolo napisane ,ale jednoznacne zinok.

Pivík;)mimotemy tak to by som si prišla teda "na svoje" ja posadnutá nechtami:D:--- a k tomu zinku, ten je aj pre teba dobrý:)
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=580
luja5
13.03.11,13:43
lujza.j
13.03.11,13:45
:)
DanielaSL
13.03.11,18:19
Luja ja mám podobný problém ako si opisovala s nechtom na palci..robila mi kožná lekárka aj vyšetrenie.....a pleseň to nebola.Takže nemusí to byť....
luja5
13.03.11,18:50
Daniela, ďakujem za povzbudivú informáciu.
lujza.j
09.04.11,19:38
náhodou som našla túto stránku sú tam fajn infošky:)
http://nechty-dajana.webnode.sk/
lujza.j
26.08.11,17:10
myara
26.08.11,17:44
tiez sa mi stiepili nechty, uzivala som zinok, ale nepomahalo, tak som sa radila s koznou, a ta mi poradila viaderm (take fialove balenie), a to mi pomohlo, brala som len jedno balenie, aj ked sa odporucaju dve, ale stacilo, nechty mam pevne ako volakedy, mozem lakovat :)
avalik
26.08.11,18:00
ja som boj s lamavymi nechtami vzdala. uz 5 rokov si pravidelne davam robit gelove nechty a som velmi spokojna. musim zaklopat, zatial ziadne problemy nemam ... po zbruseni starych mi manikerka potiera nechty dvoma vodickami - jedna z nich je proti plesni.
sanny237
26.08.11,18:04
Ja som mala podobný problém, nechty sa mi stále štiepali, boli hrozné, tak som mala pár mesiacov gélové, ale nechcelo sa mi ich nestále doplňovať. Začala som užívať obyčajný šumivý B-komplex, denne jednu tabletku, už asi 3 mesiace a nechty mám super, rastú až prirýchlo.
myara
26.08.11,19:21
ja som boj s lamavymi nechtami vzdala. uz 5 rokov si pravidelne davam robit gelove nechty a som velmi spokojna. musim zaklopat, zatial ziadne problemy nemam ... po zbruseni starych mi manikerka potiera nechty dvoma vodickami - jedna z nich je proti plesni.
gelove nechty su strasne, nechapem co sa komu na nich moze pacit, aj ked ty ich mas zrejme z ineho dovodu
lujza.j
26.08.11,19:32
vitamíny treba užívať pravidelne a dlhodobo, lebo ked sa z tela vyplavia a výživa pre nechty nebude postačovať zo stravy vrátia so štiepacieho a iného stavu:( a nie je to len o nechtoch, lebo skoro všetky vitamíny na nechty sú dobré aj na vlasy aj na kožu. a zinok určite nestačí;)
avalik
26.08.11,19:53
gelove nechty su strasne, nechapem co sa komu na nich moze pacit, aj ked ty ich mas zrejme z ineho dovodu

zalezi ako ich mas urobene - ja mam klasiku - francuzsku manikuru, ziadne dlhe zmalovane pazury :D
lujza.j
26.08.11,19:57
zalezi ako ich mas urobene - ja mam klasiku - francuzsku manikuru, ziadne dlhe zmalovane pazury :D

ale aj tie majú niečo do seba:D ked sú pekne spravené;)
arizona
26.08.11,20:02
Tiez som mala dlhe roky problem so stiepavymi nechtami.Nikdy sa mi nedarilo dopestovat dlhsie,lebo na konci bruska sa mi vzdy nejaky necht nastiepol a musela som vsetky zastrihavat nakratko.

Citala som od viacerych zien, ze im pomohlo gelove nechty.

Skusila som to, bud-alebo... Gelove som nosila skoro rok,potom som skoncila. Asi 2-3 mesiace sa mi moje nechty davali do poriadku.
Ale teraz mam nechty pevne, nestiepia sa mi,konecne si ich mozem nechat narast do zelanej dlzky.Dokonca sa mi stava, ze sa ma obcas niekto spyta, ci mam gelove.:);)
Neuzivala som ani ziadne vitaminy, ani nic.
Odporucam vyskusat!
myara
26.08.11,20:02
zalezi ako ich mas urobene - ja mam klasiku - francuzsku manikuru, ziadne dlhe zmalovane pazury :D
no, jedine tak, tie dlhe su strasne :)
myara
26.08.11,20:06
Tiez som mala dlhe roky problem so stiepavymi nechtami.Nikdy sa mi nedarilo dopestovat dlhsie,lebo na konci bruska sa mi vzdy nejaky necht nastiepol a musela som vsetky zastrihavat nakratko.

Citala som od viacerych zien, ze im pomohlo gelove nechty.

Skusila som to, bud-alebo... Gelove som nosila skoro rok,potom som skoncila. Asi 2-3 mesiace sa mi moje nechty davali do poriadku.
Ale teraz mam nechty pevne, nestiepia sa mi,konecne si ich mozem nechat narast do zelanej dlzky.Dokonca sa mi stava, ze sa ma obcas niekto spyta, ci mam gelove.:);)
Neuzivala som ani ziadne vitaminy, ani nic.
Odporucam vyskusat!
na co su ti dlhe nechty? ja mam kvalitne nechty, mozem ich mat dlhe, aj som ich nosila, ked som bola na strednej, ludia nechceli verit, ze to mam vlastne, lebo mam velmi pekny tvar nechtov a aj celkovo prsty, ale teraz nosim uplne kratke, a pravdu poviem, ze nechapem, co sa mi mohlo pacit na dlhych, uz by som ich take nikdy nenosila, pride mi to vulgarne mat dlhe drapiska :) najviac sa mi pacia kratke nechty a nejaky pekny tmavsi lak, napr. bordovy, vyzera to elegantne a upravene
ale kazdemu sa ine paci
avalik
26.08.11,20:07
ale aj tie majú niečo do seba:D ked sú pekne spravené;)

to ano, ale k takym pazurkom treba byt aj prislusne nahodena a tiez zalezi od prace - ci je vhodne mat pazurky :--- :D :D
lujza.j
26.08.11,20:10
Tiez som mala dlhe roky problem so stiepavymi nechtami.Nikdy sa mi nedarilo dopestovat dlhsie,lebo na konci bruska sa mi vzdy nejaky necht nastiepol a musela som vsetky zastrihavat nakratko.

Citala som od viacerych zien, ze im pomohlo gelove nechty.

Skusila som to, bud-alebo... Gelove som nosila skoro rok,potom som skoncila. Asi 2-3 mesiace sa mi moje nechty davali do poriadku.
Ale teraz mam nechty pevne, nestiepia sa mi,konecne si ich mozem nechat narast do zelanej dlzky.Dokonca sa mi stava, ze sa ma obcas niekto spyta, ci mam gelove.:);)
Neuzivala som ani ziadne vitaminy, ani nic.
Odporucam vyskusat!

ja som mala vždy nechty Ok, až minulý rok mi jednoducho nedokázali dorásť. na radu našej poradáčky /ubka/ som nasadila magnézium sa mi stav popravil. potom som ešte doplnila xy vitamínov a už dlhodobo mám nechty ako kedysi.naposledy som prihodila Kremík.
gelovými nechtami som to riešiť nechcela,vždy treba niečo z natur zbrúsiť a to ma odrádzalo a to mám všetko doma, decko ich robí:);)
myara
26.08.11,20:13
to ano, ale k takym pazurkom treba byt aj prislusne nahodena a tiez zalezi od prace - ci je vhodne mat pazurky :--- :D :D
podla mna sa dlhe nechty nehodia do ziadnej prace, pokial nejde o najstarsie remeslo :)
lujza.j
26.08.11,20:16
ja som mala vždy nechty Ok, až minulý rok mi jednoducho nedokázali dorásť. na radu našej poradáčky /ubka/ som nasadila magnézium sa mi stav popravil. potom som ešte doplnila xy vitamínov a už dlhodobo mám nechty ako kedysi.naposledy som prihodila Kremík.
gelovými nechtami som to riešiť nechcela,vždy treba niečo z natur zbrúsiť a to ma odrádzalo a to mám všetko doma, decko ich robí:);)

na prvej stránke tejto temy mám vycvaknuté svoje:D:D
myara
27.08.11,06:14
na prvej stránke tejto temy mám vycvaknuté svoje:D:D
uplne ako moja ruka, aj ten tvar nechtov, akurat, ze ja ich uz mam uplne kratke
arizona
27.08.11,07:00
na co su ti dlhe nechty? ja mam kvalitne nechty, mozem ich mat dlhe, aj som ich nosila, ked som bola na strednej, ludia nechceli verit, ze to mam vlastne, lebo mam velmi pekny tvar nechtov a aj celkovo prsty, ale teraz nosim uplne kratke, a pravdu poviem, ze nechapem, co sa mi mohlo pacit na dlhych, uz by som ich take nikdy nenosila, pride mi to vulgarne mat dlhe drapiska :) najviac sa mi pacia kratke nechty a nejaky pekny tmavsi lak, napr. bordovy, vyzera to elegantne a upravene
ale kazdemu sa ine paci
No, dlhe a dlhe je rozdiel! Zas ich nemam 2 centimetrove :D

Vies, ked ma niekto pekne nechty a hlboke lozko, tak stacia aj kratke,lebo aj tak vypadaju dlhsie a daju sa pekne nalakovat.

Ale ak ma niekto kratke lozko /neviem,ako to spravne nazvat, snad chapes, co myslim/, tak potrebuje nect nechat dlhsi,aby sa dal pekne upravit a nalakovat.
Mat nalakovane malicke, centimetrikove nechtiky by bolo dost nepekne :rolleyes:

Neviem, co sa ti zda vulgarne na upravenych, aj ked dlhsich nechtoch.
A tie rozne dost dlhe pazuriky, co vidiet na fotkach v casopisoch si myslim sluzia iba na sutaze,ved s nimi so zenska ani len gombik na gatiach nezapne :D:---

Nuz, kazdemu sa paci niekto ine. Ja sa radsej pozriem na pekne,aj ked dlhsie nechty,ako na neupravene, spinave,obhryzene, ci so zbytkami minulorocneho lakovania...
lujza.j
27.08.11,16:07
No, dlhe a dlhe je rozdiel! Zas ich nemam 2 centimetrove :D

Vies, ked ma niekto pekne nechty a hlboke lozko, tak stacia aj kratke,lebo aj tak vypadaju dlhsie a daju sa pekne nalakovat.

Ale ak ma niekto kratke lozko /neviem,ako to spravne nazvat, snad chapes, co myslim/, tak potrebuje nect nechat dlhsi,aby sa dal pekne upravit a nalakovat.
Mat nalakovane malicke, centimetrikove nechtiky by bolo dost nepekne :rolleyes:

Neviem, co sa ti zda vulgarne na upravenych, aj ked dlhsich nechtoch.
A tie rozne dost dlhe pazuriky, co vidiet na fotkach v casopisoch si myslim sluzia iba na sutaze,ved s nimi so zenska ani len gombik na gatiach nezapne :D:---

Nuz, kazdemu sa paci niekto ine. Ja sa radsej pozriem na pekne,aj ked dlhsie nechty,ako na neupravene, spinave,obhryzene, ci so zbytkami minulorocneho lakovania...

tak toto ma vždy zabije:D a ešte ked je to na nohách tak to už som na "totalku":D:D
luja5
23.06.12,08:18
Po vyše roku sa vraciam do témy len aby som informovala a tiež sa potešila. Môj problém (prísp. č. 17 a ďalej) nebola nakoniec plieseň a Danielin príspevok v minikomentári sa ukázal pre mňa ako naozaj povzbudzujúci. Trvalo to u mňa niekoľko mesiacov, kým fliačky úplne zmizli, okraj sa prestal trúsiť, nechtík sa zregeneroval ... Predtým som si ho denne natierala olivovým olejom (podľa rady Lujzy a Valčake), neskôr už len raz za týždeň. Tiež som niekde čítala, že je dobré aj na nohy používať krém na ruky, tak som prešla na osvedčené krémy na ruky. Prišla som aj na to, že je lepšie nechať u mňa dlhšie nechty (nie celkom kratučké) a nestrihať ich celkom rovno. Len netuším, čo mi nakoniec pomohlo, možno mi chýbali aj nejaké vitamíny :rolleyes:, ale tento rok sa mi to už nezopakovalo. Držím všetkým moje už pekné nechtové pršteky a palčeky na nohách, aby tiež natrafili na to správne, čo pomáha ... ;):)
lujza.j
21.07.12,15:01
určite by som sa nespoliehala na spevňujúce laky, treba im dať výživu čo tu už bolo napísané vápnik+magnézium. ja napr. raz za týždeň cez víkend ako si robím "údržbu" potriem olivovým olejom aj niekoľko krát, nechty ho pekne vypijú:)
trošku som vylepšila do fľašky som vytlačila dve bobule http://www.diagnostikazdravia.sk/wp-content/uploads/tabletky.jpg vitamínu E:D
včera som niečo šmejdila v drogiške mali rôzne olejčoky a kedže som nechcela byť neverná mojemu olivovému a ešte zbytočne vyvaliť 8e za olejčok s E-čkom tak som to takto vyriešila :D bože ja som nenormálne šetrná:eek::D
lujza.j
26.12.12,17:38
lujza.j
30.03.13,07:25
korduľa
05.04.13,09:09
vcera som si vsimla, ze sa mi objavilo take zvlastne zafarbenie na pravej ruke na nechtov, okrem palca, od toho bieleho polmesiaca mam tmave nechty , ktore postupne smerom k okraju uplne blednu do normalnej farby, inac som nikdy problem s nechtami nemala, mam ich pevne. ale posledne dva tri mesiace mamproblem s pravou rukou, asi od pc a mysi, nakolko citim trpnutie /neviem ci to je karpalny tunel, to planujem zistit pri navsteve lekara/ co by mohlo znamenat to sfarbenie, nasla son na nete vela opisov pri roznom sfarbeni nechtov, podla krvnych vysledkov mi nechyba ziaden mineral ci vitamin, tak fakt neviem co by t mohlo byt, zhodou okolnosti dnes idem na jedno vysetrenie / klasicka cinska medicina/ tak som zvedava, ci budu vediet nieco k tomu povedat.inac mam hypotyreozu, ale neberiem ziadne lieky. posledne dva tyzden strasne zle spim, podla toho co som citala na internete by to mohlo suvisiet s cievami, alebo kyslikom, nestretli ste sa nahodou s niecim podobnym,dakujem
lujza.j
30.12.13,12:58
lujza.j
18.07.15,10:28
už nejakú dobu si cez víkendovú údržbu potieram nechty po prebrúsenie brúsnym hranolom nimbovým olejom....a moje nechty sú päť ako kedysi:)