Laga
09.09.10,17:07
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na skúsenosť, ako postupovať pri nasledovnej problematike:
pred rokmi som kúpil nehnuteľnosť a na pozemku sa nachádza trafostanica ZEZ - ky.
Teraz by som chcel túto nehnuteľnosť predať, ale záujemcov odrádza prítomnosť trafostanice na pozemku. V liste vlastníctva nie je zmienka o trafostanici. /Žiadne vecné bremeno ani nič podobné/. Zaujímalo by ma, či môžem požiadať ZEZ o odstránenie -preloženie uvedenej trafostanice z môjho pozemku. Rád by som privítal Vaše návrhy a skúsenosti pri riešení tohto problému.
Ďakujem
pepa78
09.09.10,15:57
Voľakedy sa v rámci 5ročníc - elektrifikácie, plynofikácie, telefonizácie zavádzali siete na cudzie pozemky na základe zákona, ktorého číslo neviem a vôbec nepotrebovali povolenie vlastníka...dnes ak chceš preložiť predmetnú sieť tak je to tebou vyvolaná investícia a teda si ju budeš musieť zaplatiť...takže by som skúsil kontaktovať správcu siete, počkal si na jeho stanovisko a podľa toho sa zariadil...Inak nám sa stalo to, že na pozemku máme stĺp na ktorom je telefónny kábel...podal som žiadosť odstránenie stĺpového vedenia čo zamietli po dlhom 3/4 roku, síce mi kábel dali preč / pevná linka odstránená / ale vzápati na tento stĺp dali ďalší kábel pre suseda... takže tak
andiablo
10.09.10,12:05
no ani v LV nemáš vecné premeno?? ak ti nevyvlastnili potom ani tú časť pozemku na ktorej stojí trafostanica tak máš právo na nájom za ten čas čo tam stanica je. Ale bude to zanedbateľná zmluva. Inak sa trafo nedá odstrániť ako píše PEPA