day
10.09.10,08:16
Ahojte,

na zaciatok sa chcem ospravedlnit "vinarom".

Potrebujem zrusit staru vinicu, vyklcoval som vinic, korene zostali v zemi. Predpokladam, ze vinic bude rast dalej, viete poradit ako postupovat? Existuje postrek, pripravok, ... alebo len obkopat a vytiahnut korene?

dakujem.
hanelie
10.09.10,06:29
je potrebné vykopať aj korene /tiež som rušila veľmi starý vinič
alltracboy
10.09.10,06:36
odkop koren z jednej strany a odsekni ho krompacom v strede. ked vykopes aj vsetky stlpiky tak si daj prebehnut zahradu rydlami pokial su tam velke nerovnosti.
day
10.09.10,08:14
ja, ako stary lenivec :D, som cakal: kup prostriedok xy a staci raz postriekat okolo korenov a mas pokoj :D
hanelie
10.09.10,08:56
pohyb na čerstvom vzduchu a fyzická práca prispievajú k celkovému ozdraveniu organizmu :D
acho
10.09.10,08:59
ja som rucne vykopal korene, nastastie ich nebolo az tak vela :-)
Oliwa
11.09.10,18:47
ja, ako stary lenivec :D, som cakal: kup prostriedok xy a staci raz postriekat okolo korenov a mas pokoj :D
Day, o koľko koreňov toho viniča sa jedná? Ak je len v záhrade pár kusov, to zvládneš ľavou zadnou. Keď môj manžel dokázal zlikvidovať 15 m vysoké staré strieborné jedličky, ktoré neboli už na okrasu, ale len na oštaru... a sám vykopal ich korene tak, že v jame ho nebolo ani vidno...
A ešte predtým sme likvidovali aj obrovskú čerešňu, z ktorej sa nedali čerešne poriadne oberať ani z rebríka, lebo konáre boli staré a praskali... - staré a choré ovocné stromy v záhrade, ktoré bolo treba nahradiť novými... a aj nejaký vinič, ktorý bol tak starý, že už ani nerodil...

mimotemy Mýlim sa, ak si myslím, že to bola predtým vinica /možno niekde na Zobore/ a teraz to bude stavebný pozemok?? :D
Ak si netrúfaš sám /s manželkou/ - zorganizuj brigádu - rodinu, známych, kamarátov, priateľov, kto má, nech si prinesie čakan, žena nech navarí za kotol gulášu, pár celých chlebov k tomu, kúpiš nejaké to pivo - a môžeš začať stavať... ;)
day
11.09.10,19:36
Day, o koÄžko koreĹ?ov toho viniča sa jednĂĄ? Ak je len v zĂĄhrade pĂĄr kusov, to zvlĂĄdneĹĄ Äžavou zadnou. Keď mĂ´j manĹžel dokĂĄzal zlikvidovaĹĽ 15 m vysokĂŠ starĂŠ striebornĂŠ jedličky, ktorĂŠ neboli uĹž na okrasu, ale len na oĹĄtaru... a sĂĄm vykopal ich korene tak, Ĺže v jame ho nebolo ani vidno...
A eĹĄte predtĂ˝m sme likvidovali aj obrovskĂş čereĹĄĹ?u, z ktorej sa nedali čereĹĄne poriadne oberaĹĽ ani z rebrĂ*ka, lebo konĂĄre boli starĂŠ a praskali... - starĂŠ a chorĂŠ ovocnĂŠ stromy v zĂĄhrade, ktorĂŠ bolo treba nahradiĹĽ novĂ˝mi... a aj nejakĂ˝ vinič, ktorĂ˝ bol tak starĂ˝, Ĺže uĹž ani nerodil...

mimotemy MĂ˝lim sa, ak si myslĂ*m, Ĺže to bola predtĂ˝m vinica /moĹžno niekde na Zobore/ a teraz to bude stavebnĂ˝ pozemok?? :D
Ak si netrĂşfaĹĄ sĂĄm /s manĹželkou/ - zorganizuj brigĂĄdu - rodinu, znĂĄmych, kamarĂĄtov, priateÄžov, kto mĂĄ, nech si prinesie čakan, Ĺžena nech navarĂ* za kotol gulĂĄĹĄu, pĂĄr celĂ˝ch chlebov k tomu, kĂşpiĹĄ nejakĂŠ to pivo - a mĂ´ĹžeĹĄ začaĹĽ stavaĹĽ... ;)

kamarat sa ma pytal ci by som mu nepomohol nieco preniest, ja ze samozrejme, len na proti sluzbu potrebujem pozberat vyrubany vinic, od vtedy som ho nevidel :)

vinice su v NR vsade okolo mesta a ta moja ... ;)
TomasHC
12.09.10,13:58
Hrube drevo z vinica predaj, je to dobry biznis! Gurmani na tom griluju ;)
mlaco
13.09.10,04:58
Rylo, sekera a ideš :)

Odkopes napr do 0,5m a sekerou povytinas korene a vytiahnes.
Oliwa
13.09.10,05:05
kamarat sa ma pytal ci by som mu nepomohol nieco preniest, ja ze samozrejme, len na proti sluzbu potrebujem pozberat vyrubany vinic, od vtedy som ho nevidel :)

vinice su v NR vsade okolo mesta a ta moja ... ;)
Tak potom to nebol ozajstný kamarát... :mad:
Za takým Ti nemusí byť ľúto... :mee:
A Teba môže hriať pocit, že si mu pomohol - čo už iné Ti zostáva... :o
Veď vieš ako sa hovorí: za dobrotu - na žobrotu... ;)
day
13.09.10,08:24
Tak potom to nebol ozajstný kamarát... :mad:
Za takým Ti nemusí byť ľúto... :mee:
A Teba môže hriať pocit, že si mu pomohol - čo už iné Ti zostáva... :o
Veď vieš ako sa hovorí: za dobrotu - na žobrotu... ;)

lutost ma uz presla, ale asi to bude obraz doby :mee:


Hrube drevo z vinica predaj, je to dobry biznis! Gurmani na tom griluju ;)

... ale aby som ukazal, ze som charakter, Tomas, zavolaj gurmanom, ZADARMO im dam to drahe drevo, staci ked si korene vykopu a vinic pozbieraju
TomasHC
13.09.10,09:50
... ale aby som ukazal, ze som charakter, Tomas, zavolaj gurmanom, ZADARMO im dam to drahe drevo, staci ked si korene vykopu a vinic pozbieraju

Ked sa taki dobraci najdu, tak ich posli aj ku mne :D
val007
13.09.10,18:15
Tú robotu ti teda nezávidím, nám stačilo sa popasovať asi so štyrmi riadnymi stromami. Ale ak si od Nitry, tak by si mohol vylepiť oznam na brigádu na vysokoškolský intrák. Zadara to nebude, ale ak dáš približnú cenu ako napríklad študentský servis a pripíšeš tam ten guláš alebo pivko, tak o brigádnikov núdza nebude. Aspoň za mojich čias to tak bolo, no možno nám už mládež zlenivela.