Janyke
10.09.10,12:12
Zdravim všetkých stavbárov. V rádiu som dnes zachytil informáciu o novej tehle, ktorú netreba zatepľovať. Našiel som aj stránku http://www.netrebazateplovat.sk/ , a teraz by som sa rád opýtal hlavne tých skúsenejších, čo si o tom myslia.
andiablo
10.09.10,11:55
podľa mňa ďalší výrobok na spôsob ytong lambda alebo theta. Radšej klasiku a zatepliť
220870
10.09.10,14:56
U týchto materiálov je udávaný tepelný prestup pre jednotlivú tehlu.Iné je to pri celej stene.nepoznám tie tehly zatiaľ som to nedržal v ruke .Problém môžu mať s vodou ak do toho naprší a zamrzne.Na druhú stranu výhoda v tom že stena z takéhoto materiálu je difúzne otvorená.
janfasanga
11.09.10,11:29
Klasický marketingový ťah s dobrým reklamným sloganom. Nič viac, nič menej. Wienerberger (Porotherm) už musel reagovať, lebo napr. Heluz mal už dávno na trhu tehly (s kompletným sortimentom doplnkov) s ďaleko lepšími parametrami ako tie porothermácke, ktoré neboli inovované už x rokov.
A slogan "netreba zateplovať" treba brať s nadhladom. Áno, ak si stanovíte štandard taký, aby ste akurát splnili platné normy, tak je to tak, výsledok dosiahnete s takýmito tehlami aj bez zateplenia. Ak si ale stanovíte vyšší štandard (ktorý obstojí aj o 15 rokov), a chcete tehlový dom, tak buď budete mať steny hrubé ako v stredoveku, alebo zvolíte tenšiu nosnú stenu + tepelnú izoláciu.
Ešte poznámka (môj subjektívny názor): keď už by som zvolil murovanú tehlovú stenu bez zateplenia, tak určite zvolím brúsenú tehlu s tenkovrstvovým lepidlom a nie s 12mm hrubým tepelným mostom lepiacej malty...
220870
11.09.10,15:31
Klasický marketingový ťah s dobrým reklamným sloganom. Nič viac, nič menej. Wienerberger (Porotherm) už musel reagovať, lebo napr. Heluz mal už dávno na trhu tehly (s kompletným sortimentom doplnkov) s ďaleko lepšími parametrami ako tie porothermácke, ktoré neboli inovované už x rokov.
A slogan "netreba zateplovať" treba brať s nadhladom. Áno, ak si stanovíte štandard taký, aby ste akurát splnili platné normy, tak je to tak, výsledok dosiahnete s takýmito tehlami aj bez zateplenia. Ak si ale stanovíte vyšší štandard (ktorý obstojí aj o 15 rokov), a chcete tehlový dom, tak buď budete mať steny hrubé ako v stredoveku, alebo zvolíte tenšiu nosnú stenu + tepelnú izoláciu.
Ešte poznámka (môj subjektívny názor): keď už by som zvolil murovanú tehlovú stenu bez zateplenia, tak určite zvolím brúsenú tehlu s 1 milimetrovým lepidlom a nie túto "TI" s hnusným 12mm hrubým tepelným mostom lepiacej malty...
1mm je hnusná hrúbka nie 12 mm.1mm je klamanie a zavádzanie zákazníka.1 mm súčasná technológia nieje schopná dosiahnúť v požadovanej kvalite.Musíte si položiť otázku čo je pre vás dôležitejkšie kvalita nosnosť stien ako celku alebo tepelný odpor muriva.
janfasanga
11.09.10,17:16
súhlasím, slovo hnusné som nemal písať, nehodí sa to sem, ospravedlňujem sa.
PS: Vymažem to spätne. Taktiež upravím zavádzajúci údaj 1mm, lebo naozaj je pravdou, že aj keď sa v modulovej výške bavíme o výske 249+1mm, v skutočnosti má celoplošné tenkovrstvové lepidlo viac než 1mm - ak sa nemýlim cca. 3mm - ak sa mýlim opravte ma :-) . A vlastne sme sa dostali tam kde sme začali: "zavádzajúce reklamné slogany" :-). Tiež ich nemám rád.
220870
12.09.10,00:21
narážal som na kvalitu presnosť tehál.Tehly nie sú vyrábané tak presne aby im stačila hrúbka lepidla 1mm.firmy sa chvastajú s tým že tehlové murivo je nosnejšie ak je ukladané do lepidla ako do malty,čo podľa mňa nieje v reálnych podmienkach dosiahnuteľné vzhľadom na rozmerové nepresnosti tehál.