PEDRO333
11.09.10,14:17
CAUTE KOPAL SOM 6m.STUDNU 1 ROK DOZADU. PO DLHSOM DAZDI SA VODA ZAKALI. SACI KOS JE 0,5m NAD DNOM STUDNE.CO MAM UROBIT ABY BOLA VODA STALE CISTA?:confused:DAKUJEM.
marleau
11.09.10,12:35
Naša kopaná studňa je v hĺbke 12 m,možno je to hĺbkou plus zemina,ktorou voda steká.Nie je tam blízko nejaký potok alebo skrytá riečka?
topinambur
13.09.10,08:28
Nepresakuje ti povrchová voda? Mas tu studnu pri povrchu odizolovanu resp. oddrenazovanu?
brinza
13.09.10,08:56
mam podobny problem. asi ide o vrchnu vodu co steka do studne. ako to odstranit netusim....ale na zavlazovanie to nevadi. zalezi na co chces studnu vyuzit. ak na nieco prides ako to "odkalit" budem rad ak das vediet SS
vratnik
13.09.10,09:53
Problem zakalenia moze mat viac pricin. Najpravdepodobnejsie sa javi moznost, ze Vam do studne prenika povrchova voda. 1 meter okolo studne by mala byt nepriepustna vrstva - il. Pred vyse par rokmi som vykopal 3m studnu, riadne vycistil dno, zalozil skruze, vysypal dno strkom a zohnal vykonne kalove cerpadlo a cistil som vodu od kalu niekolko dni. Okolo studne skaly a strk a priestor okolo skruzi zabetonoval, aby nepresakovala povrchova voda. Na filtry mam za tych par rok minimalne usadeniny.
PEDRO333
14.09.10,09:07
DAKUJEM VAM ZA ODPOVED. STUDNA JE ZAIZOLOVANA ,SPOJE SOM ZATREL MALTOU.ASI TO BUDE KALOM NA DNE STUDNE.SKUSIM HO ODCERPAT .
PEDRO333
14.09.10,09:21
VDAKA ZA ODPOVED . VRCHNA VODA TO NEBUDE.VRCHNA SKRUZA JE ASI 40cm NAD TERENOM.
marleau
14.09.10,15:45
Nepresakuje ti povrchová voda? Mas tu studnu pri povrchu odizolovanu resp. oddrenazovanu?
Nič také.Je dosť hlboká na prefiltrovanie vody a je tam aj dobrý štrk.To záleží aj od okolitej pody,resp. zeminy,cez ktorú voda preniká dole.To je dosť ťažko ovplyvniť vo väčšom rozsahu.
studniar
23.01.13,17:28
Skus vysypat dno strkom-makadamom