tiger111
13.09.10,16:31
Vie niekto poradit za kolko robievaju firmy m2 vnutornej omietky na ytong?robota aj s materialom....akurat ze neviem aku omietku dat-to si necham poradit co by bolo najlepsie.DAKUJEM
vladoziak
13.09.10,16:31
Cenu neviem.
Sietku nedavaj celoplosne do lepidla,nech ju zatlacia iba na styku dvoch materialov/napr.ytong+beton/s nejakym presahom do omietky,da sa to-ale to je iba moj nazor.A omietku no aku zvolis,vapennocementovu,sadrovu a pod,je ich dost ale vybrat si musis ty.
tiger111
13.09.10,19:45
neviem podla coho vyberat
Hop377
13.09.10,20:32
Podla toho aka omietka sa Ti paci, cena je velmi podobna, v okoli BA sa pohybuje medzi 250-300 m2 vratane materialu.
janbuco
14.09.10,12:44
Dufam, ze to je cena v SKK a nie v €.
petervi
14.09.10,14:20
Kazdy tu pise omietky okolo 8-10 Eur za meter.Ja som tiez pocital s takou cenou, ale skutocnost bola ina ,kazda firma Vam povie omietky 8 Eur za meter a potom zistite ze su to ceny len za hrube omietky a dalsich 8 eur zaplatite za jemne omietky cize dokopy 16 Eur.
tiger111
15.09.10,13:54
Kazdy tu pise omietky okolo 8-10 Eur za meter.Ja som tiez pocital s takou cenou, ale skutocnost bola ina ,kazda firma Vam povie omietky 8 Eur za meter a potom zistite ze su to ceny len za hrube omietky a dalsich 8 eur zaplatite za jemne omietky cize dokopy 16 Eur.
to si ma velmi nepotesil.......tych 8-10 euro by bolo v pohode,ale 16???to je pekne vela.A treba davat aj hrubu a aj tenku?nestaci jedna a potom uz len farba?
andiablo
15.09.10,15:02
to si ma velmi nepotesil.......tych 8-10 euro by bolo v pohode,ale 16???to je pekne vela.A treba davat aj hrubu a aj tenku?nestaci jedna a potom uz len farba?
no záleží na tom aky máš podklad. Ak máš porobeton a na tom sieťku tak ti stačí na to jemná ale ak máš nejaké červené tehličky tak špric a na to hrubá a jemná.
Hrubá sa dáva na to aby podklad vyrovnala a prenáša aj pnutie omietky.
pivko
15.09.10,17:47
Neviem prečo tu pletiete hrušky a zemiaky:DPokial viem tak Ytong sa nevakuje na hrubo ale len sieťkuje a aj to nieje potrebné celoplošne. Ja staviam tehla porotherm tak že ja som špricoval:D a vakoval na hrubo /robota 4EUR/m2 / dočkaj dojde 220870 ten Ti poradí , v Ytongu neviem až tak presne ako sa to robí:mee:
a 16 EUR /m2 to nebude tak kľudne spi.
220870
15.09.10,19:28
Nebudem kecať do cien.Keď som naposledy opravil kejku (napísala totálny cenový blud)dobre ,že mi tu nenadávali do k...
day
15.09.10,19:35
220870 nikto kto Vas pozna, pozna Vase prispevky, Vam nebude nadavat,
prosim napiste nieco viac.

dakujem
220870
15.09.10,20:07
Ako chcete.Ytong bez DPH je jedno či zo sieťou alebo sádrová západ SK od 5€/m2 do 7€/m2 v BA 7-9 €/m2.Zvlášť sa účtuje strop cca + 10% a ostenia cca 6€/mb.Ak sú murovky moc krivé bývajú príplatky.
Klasika MVC(malta vápenno-cementová)+ štuk cca 6 €/m2 v BA 8€/m2.Vždy záleží od termínu a dátumu v kalendári .Viacmenej platí .Kto chce šetriť omieta cez zimu,alebo zavčasu na jar ,niekedy aj za polovičné ceny.Kto sa ponáhľa omieta cez leto, tam si treba prirátať sezónnu prirážku a nervy.Termíny sa v stavebníctve cez sezónu už dlhodobo nestíhajú, cez leto skôr natrafíte na "talentov".:mee:
tiger111
16.09.10,14:56
Ako chcete.Ytong bez DPH je jedno či zo sieťou alebo sádrová západ SK od 5€/m2 do 7€/m2 v BA 7-9 €/m2.Zvlášť sa účtuje strop cca + 10% a ostenia cca 6€/mb.Ak sú murovky moc krivé bývajú príplatky.
Klasika MVC(malta vápenno-cementová)+ štuk cca 6 €/m2 v BA 8€/m2.Vždy záleží od termínu a dátumu v kalendári .Viacmenej platí .Kto chce šetriť omieta cez zimu,alebo zavčasu na jar ,niekedy aj za polovičné ceny.Kto sa ponáhľa omieta cez leto, tam si treba prirátať sezónnu prirážku a nervy.Termíny sa v stavebníctve cez sezónu už dlhodobo nestíhajú, cez leto skôr natrafíte na "talentov".:mee:
dakujem za odpoved...konecne mam aspon tusenie ako idu ceny
Palusko.sk
17.09.10,10:01
Pred tyzdnom mi dorobili strojove omietky na ytong, 10k m od BA, velmi kvalitne, vsade rohove listy, dilatacie pri oknach atd...
8e vapno-cement do pivnice, 9e sadra, 2e sietka kde bolo treba, davali priamo do omietky, vsetko jednou vrstvou, respektive pod sietku a na sietku este jedna vrstva ale v jednom kroku. Plus este rohove listy a dilatacie, bolo ich skutocne velke mnozstvo, do celeho domu, plus penetracia vsade a vyspravky/spalety, sietka plus tie posledne veci s listami a penetraciu stali okolo 550e. Plocha bola okolo 600 metrov, sietkovanej asi 180m2.
lapejko
17.09.10,18:34
Tak ja vám hodím ceny z východu. Strojové sadrové gletované omietky od Poliakov 8,30 €/m2 vr. materiálu do 2 cm, bez omietnikov iba s rohovými lištami. Povrch vyžaduje pred a počas maľovania drobné vyspravenia stierkou, nenároční zákazníci to nevyžadujú. Ručná sadrová zmes na Ytong s rohovníkmi v hrúbke 3-5 mm cca 8,00 €. Klasika vápennocementová so štukom sa naceňuje u nás od 8,50-11,00 €/m2 s materiálom.
hetino
22.09.10,19:11
Dal som si spraviť viacerým firmám rozpočet na vnútorné omietky-podklad porfix,priemerná cena 10 eur m2. sa mi panenky prevrátili pri výslednej cene.Tak sme sa do toho pustili sami. Omietky ma vyšli svojpomocne 450 eur.
tiger111
26.09.10,19:41
takze 8,50 euro je dobra cena ako som zistil....dakujem
pivko
27.09.10,04:52
Dal som si spraviť viacerým firmám rozpočet na vnútorné omietky-podklad porfix,priemerná cena 10 eur m2. sa mi panenky prevrátili pri výslednej cene.Tak sme sa do toho pustili sami. Omietky ma vyšli svojpomocne 450 eur.
Len ako tie omietky vyzerajú:confused:
hetino
27.09.10,10:42
Len ako tie omietky vyzerajú:confused: Prídi sa pozrieť a garantujem ti že sú lepši ako strojové od firmy!!! dom je v chtelnici. Nesúd každého podla seba.
day
27.09.10,13:10
Prídi sa pozrieť a garantujem ti že sú lepši ako strojové od firmy!!! dom je v chtelnici. Nesúd každého podla seba.

ked sa robi na svojom tak vysledok je vela krat lepsi ako keby to robila "profesionalna" firma
pivko
27.09.10,13:12
Prídi sa pozrieť a garantujem ti že sú lepši ako strojové od firmy!!! dom je v chtelnici. Nesúd každého podla seba.
Ja nemám strojové,ale robili ich murári.;)
alltracboy
27.09.10,13:17
mam to chapat tak ze na ytong sa v pripade sadrovej omietky dava sietka iba na prechody materialov a rohy?
day
27.09.10,14:13
mam to chapat tak ze na ytong sa v pripade sadrovej omietky dava sietka iba na prechody materialov a rohy?

ano, ked je vsetko dobre urobene,
ked nie, budes mat v izbach pekny raster :D
magonr
27.09.10,16:05
Nam dokoncili pre tyzdnom strojove omietky a absulutna spokojnost.Vsetko robia na omietniky, dodrziavaju prave uhly, davaju rohove listy, APU listy, zakryju komplet okna, parapety a na konci poupratuju.Cena komplet s materialom 7 eur, 4 eura len praca. Ja som si dodal material sam a napriek tomu, ze sme mali krive steny tak ma to vyslo 6 eur/m2.Inak by to bolo 5,5. Partia je od Levic, kontakt poslem ak budete chciet. Material sme pouzili Baumit MPI25.
tiger111
27.09.10,18:25
inak omietka ide aj do kupelne?aj ked bude cela oblozena obkladom+vrch sdk?
day
27.09.10,18:30
do kupelne, pod obkladacky, nemusi
Habbs
27.09.10,23:05
Pod obkladacky by som dal lepidlo a sietku urcite+penetrak.Nieje to pracne ani drahe a mas istotu ze ti neopadaju dlazdicky.A navyse sa na vyrovnany povrch lepsie a rychlejsie kladu obkladacky.Omietku netreba.
tiger111
28.09.10,15:12
no aj sa mi zdalo ze netreba,ale nemal som o tom ani šajnu
petosc
28.09.10,16:07
Mne tento týžden dokončili strojové omietky, bolo to 497m2 a platil som 4000€, došli, urobili a odišli, všetko si upratali na 100%, som veľmi spokojný a steny mám rovné jak zrkadlo. Nikto sa pýtal na tú kupelnu, ja som tam dal len hrubú omietku a nato sa bude lepiť obklad.
kuskin
29.09.10,21:22
Nam dokoncili pre tyzdnom strojove omietky a absulutna spokojnost.Vsetko robia na omietniky, dodrziavaju prave uhly, davaju rohove listy, APU listy, zakryju komplet okna, parapety a na konci poupratuju.Cena komplet s materialom 7 eur, 4 eura len praca. Ja som si dodal material sam a napriek tomu, ze sme mali krive steny tak ma to vyslo 6 eur/m2.Inak by to bolo 5,5. Partia je od Levic, kontakt poslem ak budete chciet. Material sme pouzili Baumit MPI25.

skúšal som si ten material prepočítať ale mpi25 stojí 6,60€ a je to na 3m to značí 2,20€ na meter + lišty mne to skôr vychádza na 3,00€ za meter na material, alebo sa dajú dohodnúť také dobré zľavy?
pivko
16.10.10,03:12
Ako sa pohybujú ceny na štukové omietky mimo sezóny? Chcem začať keď sa poriadne ochladí a mojim murárom sa nebude chcieť mrznúť niekde vonku na stavbe:D
Tí moji chcú za m2 4,5 EUR a za bm špalety /lepenie a sieťkovanie XPS/ tiež 4,5 EUR
Ten štuk vraj budú nanášať 2x /vraj je to tak lepšie:confused:/
Je to dobrá cena?:confused:
220870
16.10.10,05:21
Je lepšie štuk nanášať v dvoch vrstvách.Dá sa lepšie krajšie zapucovať.
pivko
16.10.10,06:59
Je lepšie štuk nanášať v dvoch vrstvách.Dá sa lepšie krajšie zapucovať.
Murári čo mi robili jadrovú omietku tvrdia že ak jadrová bola vrecovaný cemix tak musí byť aj štuk cemix. Pravda:confused:
Teraz som telefonoval s kamarátom murárom a on tvrdí že to nieje pravda a ďalej citujem :ootázka/treba naťahovať 2x štuk?/ 2x nacahuje ľen ten co nezna:D ,aľe kedz znam nacahnuc a zapucovac naraz ta netreba. A na štuk používa zásadne Knauf vonkajší , preto lebo vraj sa s nim super pracuje , má v sebe viac cementu/je pevnejšia omietka/pomalšie schne -tak že si može natiahnuť celú stenu a potom zapucovať.
Čo je na tom všetkom pravdy?
Berie za m2 4 EUR
220870
16.10.10,10:50
nETVRDíM žE SA MUSí NAMášAť V DVOCH VRSTVáCH ,ale to že je to lepšie.Cemixu sa vyhýbam ako čert krížu takže ho nepoznám.
2x nacahuje ľen ten co nezna,ja mu to neberiem ale ja som na kvalitu pes a nanášať štuk raz a dvarazy je 100 a jedno .Skús jednu stenu tak a druhú tak .Pochopíš.Knauf nepoznám.V štukovej omietke netreba cement .Zarába sa len vápno s piekom a vodou.To že pomalšie schne znamená len toľko že do nej dali viac katalizátorov tuhnutia.
vecernicek
17.10.10,06:39
Ako sa pohybujú ceny na štukové omietky mimo sezóny? Chcem začať keď sa poriadne ochladí a mojim murárom sa nebude chcieť mrznúť niekde vonku na stavbe:D
Tí moji chcú za m2 4,5 EUR a za bm špalety /lepenie a sieťkovanie XPS/ tiež 4,5 EUR
Ten štuk vraj budú nanášať 2x /vraj je to tak lepšie:confused:/
Je to dobrá cena?:confused:
Cena je aj vrátane potrebného materiálu alebo iba za prácu?
pivko
17.10.10,07:34
Cena je aj vrátane potrebného materiálu alebo iba za prácu?
Iba za prácu:mee:
pivko
23.10.10,05:17
Ktoré rohové lišty su lepšie? plastové ,alebo kovové ? a ak kovové tak som videl viac druhov , jedny sú len dierovaný rohový plech a druhé čo má Baumax tak majú po stranách ešte takú drotenú sieťku cca 3cm. Jeden murár mi vravel že používa len tie z Baumaxu.
kiwi0105
23.10.10,09:57
Ja som za plastove s armovacou sietkou,plast lepsie absorbuje naraz ,kov-hlinik sa deformuje po naraze na roh,napr.taky vysavac v kombinaci z mojou drahou polovicku...
pivko
23.10.10,11:11
Ja som za plastove s armovacou sietkou,plast lepsie absorbuje naraz ,kov-hlinik sa deformuje po naraze na roh,napr.taky vysavac v kombinaci z mojou drahou polovicku...
Ty si niekde mimo:mee: tie plastové s armovacou sieťkou sa používajú pri sieťkovaní ,ale nie pri štukových omietkach.
kiwi0105
23.10.10,13:37
plstove so sietkou mam osadene na hrubej omietke,priamo do stukovej par dni pred nanasanim stukovej, 3 roky spokojnost.
pivko
23.10.10,14:22
plstove so sietkou mam osadene na hrubej omietke,priamo do stukovej par dni pred nanasanim stukovej, 3 roky spokojnost.
Tak o takomto sposobe som ešte nepočul , že by sa do hrubej omietky osádzali rohové lišty.
kiwi0105
23.10.10,16:21
mimotemy na hrubej omietke a do hrubej omietky ja zasadny rozdiel,pozornejsie citajte.
pivko
23.10.10,17:03
mimotemy na hrubej omietke a do hrubej omietky ja zasadny rozdiel,pozornejsie citajte.
Neviem či sa rozumieme , Ty myslíš plastové rohovníky so sieťkou ako som teraz dával pri zateplovaní fasády? Lebo tie sa nepouživajú pri vnútornych rohoch , tam sa používa len kovová dierovaná lišta roh cca 2x2 cm a tá existuje s drotenou sieťkou cca 3cm a bez nej.A zatiaľ 4 murári mi potvrdili že sú lepšie kovové ako plastové.
220870
23.10.10,17:57
Ty si niekde mimo:mee: tie plastové s armovacou sieťkou sa používajú pri sieťkovaní ,ale nie pri štukových omietkach.
Tie plastové čo spomína sú lepšie ako všetky hliníky dokopy.Hliníkové doslova neznášam.Používam len v najnevyhnutneších prípadoch.
pivko
24.10.10,04:19
Tie plastové čo spomína sú lepšie ako všetky hliníky dokopy.Hliníkové doslova neznášam.Používam len v najnevyhnutneších prípadoch.
Ale ktoré plastové? tie čo som dával teraz pri zateplovaní čo majú po stranách 10cm sieťku a nemajú vobec na hrane výčnelok? Alebo plastové na štukové omietky bez sieťky:confused:
Si prvý čo je proti hliníku.
220870
24.10.10,08:15
Osobne neopznám niekoho kto by preferoval hliník pred plastom.
pivko
24.10.10,16:06
Osobne neopznám niekoho kto by preferoval hliník pred plastom.
Tak toto je úplne iná lišta ako tá čo sa použiva pri armovaní fasády;)lebo sami nejaké zvýšili , tak že vymením za tieto.;)
pivko
24.10.10,16:12
Ja som dával pred 2 týž. omietky a komplet, hrubá aj jemná /sádrová/ omietka hladká a rovná ako sklo som platil 9€ m2. Bol som na 100% spokojný.
Len či budeš aj za pár rokov spokojný s celým tvojim domom:rolleyes:
lutec
24.10.10,17:17
Najskôr by ste sa mali pýtať, aká omietka, resp. úprava vnútorných stien a priečok je vhodná na Ytong a až potom, čo to stojí...
Lacné "podsunuté" riešenie od "odborníkov", čo poznajú iba "kléber" nebude v konečnom dôsledku nikdy to najlacnejšie!
pivko
24.10.10,18:01
Najskôr by ste sa mali pýtať, aká omietka, resp. úprava vnútorných stien a priečok je vhodná na Ytong a až potom, čo to stojí...
Lacné "podsunuté" riešenie od "odborníkov", čo poznajú iba "kléber" nebude v konečnom dôsledku nikdy to najlacnejšie!
Ďalší Junior;) to bolo pre koho? lebo ja staviam z tehly + hrubá omietka + štuk;) žiadny Ytong:mee:
peter3377
19.11.10,10:10
Neviem prečo tu pletiete hrušky a zemiaky:DPokial viem tak Ytong sa nevakuje na hrubo ale len sieťkuje a aj to nieje potrebné celoplošne. Ja staviam tehla porotherm tak že ja som špricoval:D a vakoval na hrubo /robota 4EUR/m2 / dočkaj dojde 220870 ten Ti poradí , v Ytongu neviem až tak presne ako sa to robí:mee:
a 16 EUR /m2 to nebude tak kľudne spi.
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2
pivko
20.11.10,08:03
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2
Robil som za sociku stavebného majstra :D, kyľavý nie som:eek: ale omietky a hlavne špalety je podľa mňa robota pre odborníka murára /kvalitného/
Tak že tie tvoje asi budú aj tak vyzerať ako dvojeurové:mee:
solkac
21.11.10,19:52
poslite mi prosim kontakt na firmu z Levic
solkac
21.11.10,19:54
magonr poslite mi kontakt na firmu z Levic
dan20111980
23.11.10,18:45
Dokazem ti urobit strojove vapennocementove omietky do 10€/m2 vratane apulist a rohovnikov na kazdom rohu.V pripade ma kontaktuj na emailovej adrese.Som zivnostnik a robim to uz 5rokov
lapejko
24.11.10,19:32
no tak to sa mylis, na ytong my firma dala ponuku na strojne omietky na 9 e bez dph na m2, plus rohy , kuty , spalety zvlast ratali, vysledok bol priemer 15e na m2 aj s robotu a material,no tak som sa do toho pustil sam, aj ked to trvalo 2 mesiace, a vyslo to cca 2e nam2

Ešte raz a znova: Ytong aj keď je nepresne vymurovaný, dá sa prebrúsiť, vyšpachtľovať spoje MUROVACíM MATERIÁLOM, NESIEťKOVAť!!! Omietnutie Rimanom UNI v hr. 4 mm s penetráciou a rohovníkmi musí vyjsť do 6,50 € bez DPH!
miki228
26.11.10,18:46
Cena 8EUR je dobra. viem o com hovorim. Dobra pre mna ako omietkara
lutec
15.01.11,20:23
Trošku vlastnej reality. Stavba: Ytong Lambda.
Hrubé omietky vonkajšej fasády (20 mm vrecovaný Cemix + špric)
- materiál : 5,70€/m2
- práca : 7,0O€/m2
Plocha je počítaná bez odpočítania otvorov. V cene materiálu sú rohovníky, Styrodur, APO lišty so sieťkou a Flexikléber na špalety. Moja skutočná spotreba vrecovanej malty (Cemix) = 28kg/m2 omietanej plochy bez otvorov + pár vriec Unimaltu na špric.
Snáď to niekomu pomôže tak, ako mne poradili mnohí neznámi.
truhlicka82
28.12.11,17:29
Prosim vas,vie mi kiekto poradit,nejakeho dobreho "omietkara" z Košíc,resp.okolia.Sme z Košic,potrebujemekomplet zastierkovat,omietky dat na plochu 103m2,25m2stropy.Je to tehlovy byt.Prosim poradte,kolko beru za komplet?
Pali Kelnu Vamm Da
03.05.12,11:30
cafte. ja berem za jemne omietky 3,5 eura a hladim ich strojom. filc pouzivam iba na zapucovanie rohov a taktiez nanasam v dvoch vrstvach.
likom@atlas.sk
lapejko
04.05.12,20:53
Prosim vas,vie mi kiekto poradit,nejakeho dobreho "omietkara" z Košíc,resp.okolia.Sme z Košic,potrebujemekomplet zastierkovat,omietky dat na plochu 103m2,25m2stropy.Je to tehlovy byt.Prosim poradte,kolko beru za komplet?
V byte sa nedajú robiť strojové omietky, rovinnosti môžu vyžadovať lokálne aj 3 cm omietky, dajú sa použiť strojové sadrové ale ručne, max cena za presné steny do 14,00/m2.
day
21.07.12,19:49
ahojte,

SDK strop sa tiez omieta, ale staci vymalovat?

dakujem
drozdm
21.07.12,20:37
neomieta sa.. maluje sa ..ale ako prvu musiš natrieť zakladnu penetračnu vrstvu napr. rigips ground
day
22.07.12,06:51
dakujem
imelo
03.09.12,05:46
my realizujeme sadrové strojové omietky po 4,7 e/m2 bez materiálu. www.omietky.szm.com tel.:0918068862
sabikeuk
27.09.12,21:12
Ahojte, zaujimalo by ma aky je rozdiel v cene medzi strojovymi omietkami na ytong a omietkami na tehlu. Kosice/Presov.

Dakujem.
lutec
28.09.12,18:30
U nás, na Trenčansku stoja strojové omietky od 4,30 do 4,60 za m2. Rovnako stojí bm špalety.
Cena za materiál?. Ja som použil Cemix a cenu som si osobne dojednal v stavebninách.
Spotreba bola cca 17,5 kg/m2, t.j. cca 12mm hrúbka. Ale je to individuálne, ak je murivo krivé, spo špárami a výtlkmi, spotreba môže byť oveľa vyššia. Pod omietku treba dať poctivo (spravil som si to radšej osobne ) penetrák, a samozrejme, na prechody materiálov, napr. Ytong/beton, patrí sieťka.
lapejko
28.09.12,18:41
Neviem akú omietku od Cemixu si mal ale strojové sadrové majú spotrebu 8 kg/m2/cm hrúbky t.j. 16 kg/m2=2 cm hr...
lutec
29.09.12,16:49
Mal som na mysli vápennocementovú omietku. Tú spotrebu ber ako fakt. A sadrovú omietku by som nechcel. Poznať každú nerovnosť a pôsobia príliš umelo.
lapejko
29.09.12,17:50
Tvoj názor, aj v KE Ti môžem ukázať, že to nemusí byť pravda...
Peggynka
31.01.13,20:39
A bez DPH.Keď sa súkromník pýta na cenu,prečo nenapíšeš komplet ?
david262
03.03.14,21:15
Dobry den
Ponukame vam strojove omietky vapennocementove v cene 6.5 komplet s materiálom cena 6.5 za m2 je na palenu tehlu , porotherm . Na ytong , porfix je 7.2 tam sa priplaca len za sietku . V cene je zaratane material znacky baumit MPI 25 , rohove pozinkovane listy, apolisty na okna , folia na okna a poriadok po sebe . Viac inf. 0902581786
alaya1
08.02.15,21:27
Poradi niekto kolko ale len urcite priblizne moze stat oskrabanie tapiet v byte 86m2 su prilepene rovno na panel, plus nahodenie komplet novych hladkych omietok.
lapejko
08.02.15,23:05
netuším koľko môže trvať odstránenie niektorých tapiet, niektoré stačí navlhčiť, na umývateľné treba parný uvoľňovač...hlavne ale treba veľmi starostlivo zmyť zvyšky lepidla...
Poznám totiž prípady, keď to zanedbali, dali omietku a do pol roka všetko spraskalo...
Tipujem min. 1,00/m2 za odstránenie, hladká gletovaná stierka do 10,00/m2, ak však bude potrebné vyrovnávať lomy spojov panelov a zrovnávať steny do vodováhy, bude to drahšie. Experti z východu čo chcú za každú cenu iba robotu, Ti určite navrhnú aj 5,00/m2, ak ale bude nasledovať montáž obložkových zárubní, montážnik zaplače...
alaya1
09.02.15,09:23
dakujem, ide o to, ze je to moj pracovny priestor a potrebujem to dat cez jarne prazdniny do poriadku, uz je to strasne, tapety su bezne papierove. Kolko to teda moze vychadzat cele dokopy, material aj robota?
fortunka
09.02.15,09:43
dakujem, ide o to, ze je to moj pracovny priestor a potrebujem to dat cez jarne prazdniny do poriadku, uz je to strasne, tapety su bezne papierove. Kolko to teda moze vychadzat cele dokopy, material aj robota?
my prerabame krizom krazom vsetko uz 4 mesiac na firme, a ak chces vediet cenu, tak si nakresli podorys, spis co presne potrebujes a daj si to presne nacenit, osve pracu a osve material.. a budes vediet. A aj kde si to dat rovno urobit... pochybujem ze tu niekto povie aj priblizne kolko to bude stat... rozposli emailom, alebo si obvolaj majstrov a daj si to nacenit nasledne.. je to efektirnvejsie ako tu sa o tom rozpravat :Ű
alaya1
09.02.15,09:59
mne je to jasne, potrebovala som len hruby odhad.
Peggynka
09.02.15,11:06
mne je to jasne, potrebovala som len hruby odhad.
Skús tu:http://najlacnejsierekonstrukciepresov.webnode.sk/sluzby/cennik-sluzieb/
alebo tu:http://www.maliarpresov.sk/maliar-presov
Moja skúsenosť je taká,že sa tie ceny "majstrov" pohybujú v cenách firiem,cez to všetko,že si to dohodneš ako fušku (bez papierov) a dotyčný z toho neplatí dane a odvody.Pár takých som zo svojho domu poslala preč.Že 13€/m2 sadrokartónu bez materiálu :eek: mi vyrazilo dych.