Palo.
13.09.10,21:35
Dobrý deň,prosím oradu.Mám existujúcu priemyselnú novostavbu,ktorá je riadne skolaudovaná ako sklad.
Rozhodol som sa,že zmením predmet podnikania,čiže zo skladu urobím pneuservis.Prakticky z vonka ani zvnútra nebudú vykonané žiadne stavebné zásahy.Na OÚ som dal žiadosť,odpísali mi že je potrebné mať súhlas susedov.Je to naozaj za potreby?Existuje na súhlas susedov v takejto veci tlačivo? ďakujem za akúkoľvek radu.
day
13.09.10,19:41
susedom by som dal 50% zlavu a zaroven s oznamenim by som dal podpisat suhlas ;)
VieraPopluharova
13.09.10,19:43
Stanovisko susedov je zapotreby, i ked nemenis budovu z vonku, prípadne z vnútra,tu ide o predmet cinnosti, co keby si tam nahodou urobil krcmu a susedia by to nevedeli?Ani Tebe by sa nepacilo, keby bez Tvojeho suhlasu si sused vedla Teba urobil nejaku hlucnu prevadzku.
Prikladam orientacny vzor:
Palo.
05.10.10,06:39
ďakujem za odpoveď,je to asi tak.
Aj keby som urobil z ťažkého strojárstva zmrzlináreň,suseda mam tak "dobrého",že mi to nepodpíše,a potom celá firma zhasne kôli jednému zo štyroch susedov,ktorí síce súhlasili?
Neposudzuje to ešte obecný úrad?Či je ten nesúhlas opoctatnený?dik
Palo.
05.10.10,06:40
ďiky,hmm...ten možno ani auto nemá...
Laco-monter
05.10.10,06:54
Treba si vyberať priestory na podnikanie aj podľa toho, či majú alebo nemajú susedov.