soson76
19.09.10,10:42
Dobry den, prave nam zakladaju prvu radu, chcem sa opytat, ci je problemom medzeramedzi tehlami , ktora vznikla vramci zarovnavania - foto prilozene.

- s prilozenim fota mam zatial problem, tak sa to pokusim opisat

dve tehly som dole dotykaju, ale smerom hore vznika medzera, ktora sa rozsiruje a hore ma cca 7mm zatial, je zalozene len 1 a pol steny a tento rozdiel vznikol v jednom pripade, ostatne tehly do seba pekne zapadaju

Dakujem
pivko
19.09.10,08:53
Dobry den, prave nam zakladaju prvu radu, chcem sa opytat, ci je problemom medzeramedzi tehlami , ktora vznikla vramci zarovnavania - foto prilozene.

- s prilozenim fota mam zatial problem, tak sa to pokusim opisat

dve tehly som dole dotykaju, ale smerom hore vznika medzera, ktora sa rozsiruje a hore ma cca 7mm zatial, je zalozene len 1 a pol steny a tento rozdiel vznikol v jednom pripade, ostatne tehly do seba pekne zapadaju

Dakujem
A z akej tehly staviaš? brúsená? P+D? budeš zateplovať alebo nie?
To sú doležité informácie ktoré si zabudol.
soson76
19.09.10,09:03
Nezabudla len mi nedoslo, ze to je dolezite...
Stavia sa z tehal Leier a zateplovat sa to bude.
220870
19.09.10,09:15
Nieje to nič výnimočné skôr normálne.Podľa opisu to vyzerá že sú neni pravouhlé tehly.Buď do tej špáry dáte murovaciu maltu alebo montážnu penu.Ak idete zateplovať tak takú malú špáru sa neoplatí vyplňovať.
pivko
19.09.10,09:15
Nezabudla len mi nedoslo, ze to je dolezite...
Stavia sa z tehal Leier a zateplovat sa to bude.
Z vnútra to zavakuješ zvonku zateplíš, žiadny problém;) poprípade to možeš vypeniť montážnou penou.
soson76
19.09.10,09:23
Dakujem
soson76
19.09.10,10:00
Nieje to nič výnimočné skôr normálne.Podľa opisu to vyzerá že sú neni pravouhlé tehly.Buď do tej špáry dáte murovaciu maltu alebo montážnu penu.Ak idete zateplovať tak takú malú špáru sa neoplatí vyplňovať.

no tie tehly su podla mna OK, skor ide o to, ze doska nie je podla mna uplne OK.

Domcek je maly 13 x 6m bez poschodia, postaveny na rovine. No a na oboch tych uzsich stranach je nad tvarnica cca 10 cm betonu - v planoch bolo 12 - ale v strednej casti sa hrubka betonu znizi az na cca 5cm. Mali sme k tomu vyhrady stavebny dozor vsak povedal, ze to je OK, lebo je tam este cast betonu, ktora nevidime, lebo je za tvarnicami.

Pravdupovediac, neviem co si mam o tom mysliet...