majkaaa
19.09.10,11:16
Dobry,
ideme si menit podlahu v byte. Byvame na najvyzsom podlazi, teraz tam mame povodnu pvc gumu. Mame malinke dietatko a ja som tazko chodiaca. Pisem toto preto, lebo neviem ake su povrchy podlah. Ide o to, ze PVC nam moze casom malinky donicit, rozrezat na niektorych miestach, ved je to len dieta. Plavajuca sa mi zda velmi spiklava na kracanie a neviem ci je vhodna do kuchyne. Drevena podlaha podla mna bude casom za 10-15rokov vrzgat. Neviete este ake su moznosti??????
Dakujem
220870
19.09.10,09:21
PVC je prakticky nezničiteľné..Keramická dlažba,plávajúce podlahy sú aj drsné.Odstrániť prilepené PVC je v niektorých prípadoch extrémne fyzicky náročná a zdĺhavá práca pre silných chlapov.
majkaaa
19.09.10,09:27
PVC je guma, ktoru mame momentalne v byte od zaciatku co je tato bytovka, tu by sme nedavali dole, len chceme na nu polozit novu podlahu, ale rozhodujeme aku. Keby sme polozili dalsiu PVC z vlastnych skusenosti viem, ze sa moze deraviet, ked nieco ostre na nu spadne.
majkaaa
19.09.10,09:28
a nakolko som tazko chodiaca je mi lepsie drsnejsi povrch ako hladky. Dlazbu vobec neuvazujeme, z dovodu, ze je chladna a pri pravajucej sa bojime oduvania. Ake su este moznosti????
majkaaa
19.09.10,10:23
neexistuje podla, ktora prepusta teplo, z dovodu, ze sme na najvyzsom podlazi a neposkodi sa tak rychlo ako PVC?
stonka
19.09.10,10:35
Napadá ma ešte bambusová podlaha.
- dostatočná odolnosť pred poškriabaním a poškodením
- vyznačuje sa super elasticitou (nemení svoj objem a tvar)
- má dobré protišmykové vlastnosti povrchu
- nenáročná na udržiavanie (povrch je upravený špeciálne vyvinutým UV lakom alebo olejom) a je odolná voči vode
- neutralizuje pachy domácich zvierat
- tento typ podlahy umožňuje niekoľko násobné prebrúsenie
majkaaa
19.09.10,11:14
stonka a myslis si, ze nebude zabranovať prechodu tepla zo spodu, tym, ze sme na najvyzsom poschodi???
stonka
19.09.10,11:54
Korok má podľa mňa malú tepelnú vodivosť, ale našla som aj takýto článok.
http://www.stavebnik.sk/noviny.phtml?id6=50&module_action__0__id_clanok=11338&module_action__0__id_noviny=18
Tak neviem...
Ale ak by som sa ja mala na vašom mieste rozhodnúť pre novú podlahu, bola by to drevená a pouvažovala by som aj nad podlah. vykurovaním, ak sa dá.
Hop377
19.09.10,12:08
Podlahove vykurovanie v bytovke, ak nebyvaju rovno nad suternenom je naco dobre?
majkaaa
19.09.10,13:21
praveze byvame uplne na najvyzsom poschodi, takze nam ide o to aby to teplo zo spodu nam preslo a to viem, ze pri plavajucich podlahach moc nieje.
lapejko
19.09.10,13:52
praveze byvame uplne na najvyzsom poschodi, takze nam ide o to aby to teplo zo spodu nam preslo a to viem, ze pri plavajucich podlahach moc nieje.
Toto by vám zabezpečili iba dosky so škárami, je to však nepraktické. Tá korková plávajúca sa po ročnom užívaní u mojej známej osvedčila viac ako drevená v druhej polovici bytu a to aj s hľadiska komfortu užívania aj údržby. Stála však 50,00€/m2,značka Meister.
sar
20.09.10,19:26
Ja som zastancom korkovej podlahy, je naozaj teplejsia, maksia, tichsia. Deti sa nam bezproblemov na nej hraju a zima im nie je. Lahko sa kladla - mame plavacku. Nie je problem s udrzbou a je setriva ku klbom. Cena nie je taka zla ako pisu vyssie. My sme brali z korku Jelinka a cenovo to bolo velmi dostupne. Stranku maju korok.sk. Skuste si to tam pozriet.
evula0
21.09.10,05:15
Teplo sa v tuhej látke(nie plyn alebo kvapalina) šíri každým smerom rovnako a závisí len od tepelného odporu a rozdielu teploty. Ilúzia, že teplo v bytovom dome "ide" smerom hore, vznikla asi z neznalosti a porovnávania pri šírení vo vzduchu v jednom nedelenom priestore.
Ak bude pod Vami viac vykúrený byt ako Váš, budete pri malom tepelnom odpore Vašej podlahy využívať aj časť jeho tepla.Ak bude byt pod Vami menej vykúrený ako Váš alebo len temperovaný, budete podlahou ochladzovaný bez ohľadu na podlažie. Už samotná myšlienka vykurovania bytu využívaním tepla prechodom stien,podlahy a stropu od susedných bytov je asi trochu nemorálna.
Pocit tepla v miestnosti pri rovnakej teplote sa zvyšuje teplou podlahou a znížením rozdielu medzi teplotou pri podlahe a pri strope. Na najvyššom podlaží môže byť účinné zateplenie stropu.
Podlahu si radšej vyberte podľa iných vlastností ako priepustnosti tepla.
majkaaa
22.09.10,07:23
Evula mas asi pravdu, ale podla mojich skusenosti, si nasi priatelia na najvyzsom poschodi dali pravajucu podlahu a tak si strasne odizolovali, ze teraz tam musia chodit len v papuciach. Predtym kym tam mali len gumu tak chodili na boso.
Kukala som ten korok. Je to zaujimave a viac menej som bola rozhodnuta zan. Ale potom som citala jeden clanok, ze ked nan svieti slnko, ze casom stmavne. Nemoze byt na nej ani kusok vody, lebo napuci. A ako je to ked na nu spadne napr v kuchyni noz, nerozreze sa???
majkaaa
22.09.10,07:26
Sar tu Jelinku som nenasla
stonka
22.09.10,07:56
A o tej bambusovej si nerozmýšľala?
Je stálofarebná, odolná voči svetlu, vode a mechanickému poškodeniu. Má vysokú tvrdosť, dlhú životnosť a aj celkom zaujímavo exoticky vyzerá.
Na nete je dosť článkov.
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/546013/bambusova-podlaha---exotika-v-byte-
majkaaa
22.09.10,08:10
Stonka presne tento clanok som citala, ale aj k nemu diskusie a tam veru nebola moc v dobrom svetle, hlavne, ze je chladna.
stonka
22.09.10,08:46
hm, vyzerá to tak, že žiadna nie je ideálna...
evula0
23.09.10,09:09
Ešte raz, ak si myslíte, že Vaša podlaha v bytovom dome na najvyššom podlaží je teplejšia ako vzduch v byte, nedajte si žiadnu podlahu a na tom betóne Vám bude najteplejšie.
Ak nemáte podlahové kúrenie, pod Vami nie je sauna alebo susedia s teplotou v byte najmenej 30 stupňov, z hľadiska tepla najlepšia je vždy podlaha s najväčším tepelným odporom.
Pocit tepla alebo chladu na nohy závisí od materiálu podlahy a jeho koeficientu prestupu tepla. Ak by bol povrch kovový, aj na metrovej kope polystyrénu a teplote podlahy 30 stupňov by Vás na nohy chladilo. Preto je napr. korok, drevo a niektoré "gumy" príjemné, keramické dlaždice chladivé a plávajúce podlahy drevené príjemné a umelé o niečo chladivejšie. Pre chodenie bez papúč sú najlepšie koberce.
Ak by som sa rozhodoval ja, určite by som si dal drevenú plávajúcu podlahu pre veľký výber, dobrú montáž a dobrý vzhľad.
sar
23.09.10,21:44
Ahojte, ta stranka je www.korok.sk
My mame biely korok, koli dizajnu, lebo som sa nevedela stotoznit s jeho prirodnou farbou, mame ho uz skoro 5 rokov a nikde nema zmenenu farbu po odtiahnuti nabytku. Tie terajsie laky su uz vybavene dobrym UV chranenim. My sme ho este po pokladeni (mame plavacku) raz natreli transparentnym lakom, na odporucanie predajcu a s vodou namam problem. Casto sa mi stane, ze sa deti hraju na varenie a ja najdem v izbe uz len ten mokry vysledok ( stalo sa mi ze som to nasla az po niekolkych hodinach a uplne v pohode, podlahe nic nebolo, co sa o nasich drevennych parketach v obyvacke neda tvrdit). Inak v obyvacke nam doporucili dat pod drevenne parkety korkovu krocajovu izolaciu a je to super. Nescvrkne sa po case, parkety su teplejsie, viac tlmi hluk ako ta klasicka, naozaj sme s tym spokojni.
sar
23.09.10,22:02
Este som zabudla napisat, ze na tej Jelinkovej stranke su aj drevenne korkove podlahy /su naozaj krasne videla som ich aj na zivo/. Spodok plavacky tvori korkova cast a vrch je drevenna dyha - ako normalne drevenne plavacky, su drahsie, ale za to velmi zaujimave, hlavne pre tych narocnejsich.
majkaaa
24.09.10,06:15
Sar prosim ta a kde ty mas vsade tu tie korkove parkety? V kuchyni ich mas? A ak som spravne pochopila v obyvacke mas drevene parkety, preco si si tam nedala tiez korkove parkety?
sar
25.09.10,07:58
Do obyvacky a chodby na prizemi sme dali drevenne parkety a pod ne korkovu krocajovu izolaciu, do kuchyne a kupelni dlazbu. Na poschodi sme dali do vsetkych izieb korok (detske a spalna) koli detom. Volili sme to preto tak, ze ja som sa nevedela stotoznit s prirodnym dizajnom korku a v tom case prave zacali robit aj ine farby. Mne sa najviac pacil biely korok (aj parkety mame blede), ktory mali akurat do nasich 3 izieb a viac ho skladom momentalne nemali. Museli sme sa rychlo stahovat, lebo sme mali uz predany byt a nemohli sme cakat a prave sa nam narodilo dalsie babo. Takze taka hektika. Nasi priatelia si teraz davali robit korok komplet do celeho domu, robila im to prave tato firma od ktorej sme aj my brali. Tiez si dali vsade biely, vcetne kuchyne (kupelne maju dlazbu). Mozem povedat, ze to velmi dobre vyzera, ma to finis skoro ako liata podlaha. Robili im to ale inym sposobom (polkadli prirodnu korkovu plavacku a na nu nanasali niekolko vrstiev specialneho bieleho laku, ktory im farebne namiesali podla ich vyberu). Architektka, co im robila interier s tym bola nadmieru spokojna. Oni to prezentuju ako svoju najlepsiu volbu, co sa tyka podlahy. Naozaj teraz je uz neskutocne mnozstvo moznosti, dizajnu korkovej podlahy (a stale to ma tie svoje super korkove vlastnosti).
brumteles
12.01.11,13:57
Ešte raz, ak si myslíte, že Vaša podlaha v bytovom dome na najvyššom podlaží je teplejšia ako vzduch v byte, nedajte si žiadnu podlahu a na tom betóne Vám bude najteplejšie.
Ak nemáte podlahové kúrenie, pod Vami nie je sauna alebo susedia s teplotou v byte najmenej 30 stupňov, z hľadiska tepla najlepšia je vždy podlaha s najväčším tepelným odporom.
Pocit tepla alebo chladu na nohy závisí od materiálu podlahy a jeho koeficientu prestupu tepla. Ak by bol povrch kovový, aj na metrovej kope polystyrénu a teplote podlahy 30 stupňov by Vás na nohy chladilo. Preto je napr. korok, drevo a niektoré "gumy" príjemné, keramické dlaždice chladivé a plávajúce podlahy drevené príjemné a umelé o niečo chladivejšie. Pre chodenie bez papúč sú najlepšie koberce.
Ak by som sa rozhodoval ja, určite by som si dal drevenú plávajúcu podlahu pre veľký výber, dobrú montáž a dobrý vzhľad.
Suhlasim, nejde o prestup tepla od susedov ale o pocit tepla.
Najlepsie co mozte urobit je ist do nejakeho vacsieho obchodu kde maju vela druhov podlah a si na kazdu siahnut rukou - ide len o Vas osobny pocit, kazdemu vyhovuje nieco ine.
Trebars aj medzi druhmi dlazby su velke rozdiely - ina na pocit je glazovana do kupelni (studena) a ina s keramickym povrchom (teplejsia ako laminatova).