patriknr
20.09.10,10:16
Dobrý deň , na rodinný dom som si dal eurookná no aj napriek tomu že som v tomto laik, vôbec nie som spokojný s tým, že okná po stranách s vonkajšej strany sú cca o 1 cm kratšie, na sklách z vnútornej strany nie je žiadna podtlač koeficentu priepustnosti ( pritom by som tam mal mať 0,7), no a keď som volal odborníkom aby my to prišli zhodnotiť, tak ma odmietli s tým že toto nerobia, alebo nemajú čas. Dal som za to vela penazí , tak by som chcel požiadať niekoho o radu, vopred ďakujem.
marleau
20.09.10,08:25
Okná sú kratšie z vonkajšej strany - vonkajší rozmer?Sú kratšie - voči čomu?Voči objednávke?V objednávke boli rozmery otvorov alebo okien (montážna fúga)?
Martasch
20.09.10,08:36
Popíš bližšie - čo je kratšie oproti čomu. Výrobcovia izolačných skiel dávajú nálepky s popisom, tie slúžia dodávateľovi okien k rozlíšeniu interiérovej a exteriérovej strany skla. Nie je vyznačenie koeficientu na rámiku, ktorý spája dvoj, resp. trojsklo?
220870
20.09.10,16:32
z vášho popisu usudzujem že je kratšie sklo a zo zasklievacej lišty vám vytŕča zasklievací rámik.Ak je to tak ,tak je to fušerská práca výrobcu okien ale neviem či je to reklamovateľné.Je to chyba lebo ten hliníkový rámik má byť celý schovaný v masíve rámu okna ,je takmer 100% isté že tade bude cez zimu rosiť a kondenzovať voda.V niektorých prípadoch sa to dá korigovať a nastaviť .Každý slušný a spoľahlivý výrobca termoskiel sa s radosťou pod svoj výrobok podpíše a vytlačí to aj na zasklievací rámik , v tom máte pravdu.