Matias.S
20.09.10,11:10
Dobrý deň,

chcem Vás požiadať o radu. V našom bytovom dobe, jedná sa o dva vchody, má v súčastnosti problém s plesnením horných bytov (8. poschodie). Naša bytovka má cca 22 rokov, problémy začali zhruba 2-3 roky dozadu. Po odkúpení do osobného vlastníctva ... sa začali meniť dispozície bytov. Po úpravách zažali plesnivieť byty na 8. poschodí, kde sa domnievali ostatný nájomníci, že to mohlo byť spôsobené zásahom do statiky, no predošlé úpravy boli riadne schválené statickým posudkom. Urobilo sa aj termovízne meranie, kde bolo vydieť že je únik tepla, pravdepodobnosť poškodenia. Prvým krokom bola montáž samočninných odvetrávacích otvorov, to však v jesenných obdobiach ešte asi viac pôsobilo na zvýšenie kondenzu aj z druhého vchodu, nakoľko otvori boli urobené len nad jedným vchodom.... druhým krokom bolo zateplenie dotknutých stien v dotknutom byte, no môj osobný názor, že toto situáciu neporieši... Bytový dom je dvojplášťový a nad vrchnými bytmi je medzistrop, kde je zvýené hromadenie kondenzu .... správca tvrdí, že má riešenie vo výmene striešok nad priestorom súpačiek (vedú sa tam všetky prívody a odvetrávajú sa kúpelne a záchody + digestory s kuchýň) ... chcem Vás požiadať o názor, či tieto úpravy nebudú zbytočne vynaložené náklady ....
220870
20.09.10,16:43
Môj názor.V bytovke sa vymenilo veľa netesný starých okien za nové plastové pomerne tesné.Tým sa zvýšila vo vnútri bytovky vlhkosť ,môže to byť rádovo v desiatkach percent.Nieje žiadnym tajomstvom že vlhkosť v neupravovaných bytovkách pred 1989 rokom sa pohybovala na úrovni saharskej púšte.
Zvýšená vlhkosť a tepelné mosty ktoré zrejme sú na stope vašej bytovky urobili svoje a ukázali chyby v obvodovej konštrukcii bytovky.Si myslím že výmenou striešok sa nič nedosiahne.Ale na to aby som to mohol 100% povedať by som to musel aspoň vidieť.
Matias.S
21.09.10,03:48
Môj názor.V bytovke sa vymenilo veľa netesný starých okien za nové plastové pomerne tesné.Tým sa zvýšila vo vnútri bytovky vlhkosť ,môže to byť rádovo v desiatkach percent.Nieje žiadnym tajomstvom že vlhkosť v neupravovaných bytovkách pred 1989 rokom sa pohybovala na úrovni saharskej púšte.
Zvýšená vlhkosť a tepelné mosty ktoré zrejme sú na stope vašej bytovky urobili svoje a ukázali chyby v obvodovej konštrukcii bytovky.Si myslím že výmenou striešok sa nič nedosiahne.Ale na to aby som to mohol 100% povedať by som to musel aspoň vidieť.

Bolo urobené termovízne meranie, kde bolo vidieť, úniky tepla a v závere správy uviedli jednu z možností aj výmenu striešok ale aj zateplenie strechy ... nejaké riešenie poradíte ?
Petra 246
21.09.10,09:41
Dobry den,

sme firma ktora sa zaobera opravou plochych striech. Na opravu pouzivame hydroizolacne liate materialy, ktore tvoria bezspojovy celok a tym sa zabrani presakovaniu. Ak si myslite, ze je problem v streche, tak nas kontaktujte a vykoname bezplatne obhliadku strechy a navrhneme pripadne dalsie riesenie. V pripade zaujmu vas mozeme blizsie informovat o pouzivanych materialoch a sposobe opravy. S pozdravom Pavel
Matias.S
03.12.10,08:41
Dobry den,

sme firma ktora sa zaobera opravou plochych striech. Na opravu pouzivame hydroizolacne liate materialy, ktore tvoria bezspojovy celok a tym sa zabrani presakovaniu. Ak si myslite, ze je problem v streche, tak nas kontaktujte a vykoname bezplatne obhliadku strechy a navrhneme pripadne dalsie riesenie. V pripade zaujmu vas mozeme blizsie informovat o pouzivanych materialoch a sposobe opravy. S pozdravom Pavel

Poslite mi vaše údaje na mail Matias.S@post.sk
Janyke
03.12.10,21:17
Na nasom bytovom dome dokoncili strechu pred 6timi tyzdnami. V hornych bytoch sa objavovali miesta na ktorych zatekala a niektori obyvatelia sa stazovali ze im plesniveju rohy a hlavne v kuchyniach ktore su na severnej strane. Bola u nas firma a rozhodovali sme sa medzi zateplenim severnej strany bytovky a rekonstrukciou strechy. Nakoniec sme zvolili strechu. Na nu nam bola nastrikana akasi zmes polystyrenovej drte s betonom na to isiel 100mm polystyren lepenka a nakoniec krytina. Vymenili aj obvodove striesky ktore su podlepene lepenkou a presahuju o par cm viac ako predosle. Zatial plesne aj mokre skvrny nevidno, uvidime co bude dalej.
Betina2
03.12.10,21:32
Tiež máme rovnaký problém s plesňou na najvyššom podlaží pod plochou strechou bytovky, ale žiaľ nie sme vlastníci, roky na súde bojujeme a aj tak nič sami riešiť nemôžeme :(