hacker007
20.09.10,20:59
Dobrý deň,

potrebujem hneď niekoľko rád ohľadom stavby záhradného domčeka:



Sú záhradné domčeky z Baumaxu dobré? Resp. našiel som tieto domčeky za rozumnejšie ceny na nete. Mám záujem konkrétne o Chatku B4 - 1 na stránke: http://www.drezvon.sk/chatky2.php?chatka=118
Stačí 22mm hrubé drevo alebo potrebujem 28mm? Je tam podstatný rozdiel v cene.
Domček má stáť na rovnej ploche. Takže ako spravím čo najľahšie a najlacnejšie plochu pod domček? (na pozemku nemám elektrinu a autom sa dá dostať cca 150m od pozemku). Môj nápad bol dať dookola chatky (+0,5m z každej strany) obrubník a tento zabetónovať. Vysypať štrkom a dať vymývanú dlažbu (1ks 0,5mx0,5m stojí v Baumaxe 3€). Ale chatka má aj drevenú podlahu, takže je to asi prepych dávať tam takúto dlažbu, alebo...? A hlavne potrebujem myslieť aj na vlhkosť. A ešte podotýkam, že mám sklon pozemku cca 20cm na 4m a pred chatku chcem dať nejakú plochu na sedenie z tejto dlažby.
Ako uchytiť túto stavbu proti silným vetrom ( tie sa objavujú viac a viac)?
Aký prípravok použiť na ošetrenie dreva proti hnitiu a škodcom + UV ochrana?
Akú strešnú krytinu použiť?

Ďakujem za vaše odpovede.;)
Matias.S
21.09.10,04:12
Dobrý deň,

potrebujem hneď niekoľko rád ohľadom stavby záhradného domčeka:



Sú záhradné domčeky z Baumaxu dobré? Resp. našiel som tieto domčeky za rozumnejšie ceny na nete. Mám záujem konkrétne o Chatku B4 - 1 na stránke: http://www.drezvon.sk/chatky2.php?chatka=118
Stačí 22mm hrubé drevo alebo potrebujem 28mm? Je tam podstatný rozdiel v cene.
Domček má stáť na rovnej ploche. Takže ako spravím čo najľahšie a najlacnejšie plochu pod domček? (na pozemku nemám elektrinu a autom sa dá dostať cca 150m od pozemku). Môj nápad bol dať dookola chatky (+0,5m z každej strany) obrubník a tento zabetónovať. Vysypať štrkom a dať vymývanú dlažbu (1ks 0,5mx0,5m stojí v Baumaxe 3€). Ale chatka má aj drevenú podlahu, takže je to asi prepych dávať tam takúto dlažbu, alebo...? A hlavne potrebujem myslieť aj na vlhkosť. A ešte podotýkam, že mám sklon pozemku cca 20cm na 4m a pred chatku chcem dať nejakú plochu na sedenie z tejto dlažby.
Ako uchytiť túto stavbu proti silným vetrom ( tie sa objavujú viac a viac)?
Aký prípravok použiť na ošetrenie dreva proti hnitiu a škodcom + UV ochrana?
Akú strešnú krytinu použiť?
Ďakujem za vaše odpovede.;)


Myslim, že celkom zaujímavá téma, mňa tento typ domčeka napadlo použiť na vonkajšiu saunu, ktorú som tiež chcel umiestniť do niečoho takého ... no budem zvedaví aké rady sa ti dostanú ... tiež zvažujem obdobu tohto ....

Ja osobne by som ten podklad určite dával (betónová plocha) stabilnejší, pretože predpokladám, že vplyvy na domček budú v chatovej oblasti (predpokladám, že to bude zahradka) vyššie a pri danom sklone je to istejšie, .... kotvenie by som možno riešil buď do tohto betónového základu formou oceľových pätiek s možnosťou prišrubovania.... čo sa týka ošetrovania ... neviem či je použitý nejaký špeciálny základ pri predaji ... takže určite aspoň kvalitnejší lak na drevo ... krytinu by som riešil určite ľahkú strešnú bitumenovú krytinu a za primeranú cenu ...
ciners
21.09.10,04:38
V Baumaxe moze nakupovat len....tam je asi aj reklamny cukrik predrazeny.
Na ostatne otazky typu ako kotvit tazko takto cez net informovat, to potrebuje kreslit
hacker007
21.09.10,06:06
A čo ostatné otázky?
A hlavne má niekto skúsenosť s týmito domčekami???
PS: V Baumaxe sa oplatí kupovať vo výpredaji. JA som teraz kúpil 1m tuje za 3,19€.
katarina.j
21.09.10,06:22
Dobrý deň,

potrebujem hneď niekoľko rád ohľadom stavby záhradného domčeka:



Sú záhradné domčeky z Baumaxu dobré? Resp. našiel som tieto domčeky za rozumnejšie ceny na nete. Mám záujem konkrétne o Chatku B4 - 1 na stránke: http://www.drezvon.sk/chatky2.php?chatka=118 na to musíš prísť asi sám, každý povie svoj názor-kritiku či pochvalu na Baumax, takže koľko ľudí-toľko názorov.
Stačí 22mm hrubé drevo alebo potrebujem 28mm? Je tam podstatný rozdiel v cene. asi by som odporúčila hrubšie drevo
Domček má stáť na rovnej ploche. Takže ako spravím čo najľahšie a najlacnejšie plochu pod domček? (na pozemku nemám elektrinu a autom sa dá dostať cca 150m od pozemku). Môj nápad bol dať dookola chatky (+0,5m z každej strany) obrubník a tento zabetónovať. Vysypať štrkom a dať vymývanú dlažbu (1ks 0,5mx0,5m stojí v Baumaxe 3€). Ale chatka má aj drevenú podlahu, takže je to asi prepych dávať tam takúto dlažbu, alebo...? A hlavne potrebujem myslieť aj na vlhkosť. A ešte podotýkam, že mám sklon pozemku cca 20cm na 4m a pred chatku chcem dať nejakú plochu na sedenie z tejto dlažby. pod chatku urob izoláciu proti vlhkosti nahoď podľa nákresu betón s tým, že ak tam chceš aj terasu tak jednou ranou vykopať, izolovať a zaliať betónom.
Ako uchytiť túto stavbu proti silným vetrom ( tie sa objavujú viac a viac)? ako už písali, treba mať nejaký ten náčrt, nerobiť len tak do vetra, že dáš beton-postavíš chatku a máš to:(, na to treba radu odborníka.
Aký prípravok použiť na ošetrenie dreva proti hnitiu a škodcom + UV ochrana? zaleží od toho, či je chatka už nalakovaná či je to čisté drevo bez laku. ak bez laku, odporúčam natrieť prípravnkom proti napr.červotočom a potom naimpregnovať (sú prípravky na impregnáciu a spevnenie dreva v jednom).
Akú strešnú krytinu použiť?
Ďakujem za vaše odpovede.;)Odpovede, teda rady v texte.
hacker007
21.09.10,10:32
Ďakujem.
Ale nenahnevám sa keď napíšete aj ostatní svoje názory. :)
radEg
21.09.10,18:10
Osobne poznám človeka ktorému patrí firma drezvon. Chatky v baumaxe a u neho sú presne tie isté od toho istého výrobcu.

Hrúbka dreva: to si musíš odpovedať sám podľa toho na čo chatku použiješ.

Objednaj betón v mixe a sprav deku.

Neviem presne či pri tejto chatke ale viem že pri niektorých je priamo v dodávke aj oceľové ľano ktorým sa chatka kotví. Možno to je len pri väčších. Môžem zistiť.

Náter chatky aj strešnú krytinu ti spraví aj dotyčný z drezvonu ale ak si to budeš riešiť sám nieje problém aby si sa opýtal na prípravky ktorými to štandardne natiera.
hacker007
23.10.10,10:35
Tak nakoniec dávam chatku na betónové pätky. Z nich mi trčia skrutkovice M20. Na nich si ľahko ustavím chatku do roviny.
josiph68
23.10.10,17:02
ale v baumaxe sú príšerne drahé.a akciu na tieto domčeky som ešte nikdy nevidel.ja som to vyrábal-pätky,stavba ,ako altánok,z vonku buď tatranský profil,alebo hrubší perodrážkový obklad.potom izolácia.......a je drevodom na svete.
command
10.03.14,10:24
Teba by maly uz zablokovat reklamu si treba zaplatiti a nie ju davat tam kde nepatri 5 komentarov v kazdom odporucenie na uplne super dopytovy system.
buchač
28.08.14,06:53
Nerob si reklamu .....