diarem
23.09.10,09:57
Chcem sa spytat,dostala som darom staru drevenicu,ku ktorej bola v roku 1998 pristavena murovana pristavba.Az v sucasnosti,kvoli vybavovackam na katastri,som sa dozvedela,ze pristavba nema kolaudacne rozhodnutie,a nie je zapisana ani na katastralnej mape.Stavebne povolenie mam.Ako mam teraz postupovat,ked chcem vybavit kolaudaciu po tolkych rokoch uzivania stavby,pretoze bez neho mi to nezapisu na katastri.kde by som mala ist,ake doklady mi tam treba,a da sa to vobec vybavit po tolkoch rokoch?Dakujem vopred za rady....
andiablo
23.09.10,14:16
no budeš potrebovať projjekt prístavby a ete aj geometrák aby sa to mohlo zaviesť do katastrálnej mapy.
Heni
23.09.10,14:23
mám podobný prípad a mňa by v tejto súvislosti zaujímalo, ako to bude s daňou z nehnuteľnosti? dajú to doplatiť spätne?
Heni
03.10.10,15:28
posúvam, potrebovala by som vedieť, či mi skutočne stačí projekt a "geometrák" (čo sa pod tým vlastne myslí?) a zosúladia na katastri skutočnosť do mapy?
pretože som počula, že na katastri už majú aktualizované mapy podľa netu...
a čo s tou daňou z nehnuteľnosti? kedže kolaudačné rozhodnutie nebolo vydané - teraz sa to zapíše a zakreslí na katastri - a čo s daňou? budem ju musieť doplatiť spätne?
diarem
04.10.10,19:06
No,projekt a GP nestaci,aby ti to zapisali do katastralnej mapy.Prave mi pozastavili ziadost,lebo mi k tomu chyba kolaudacne rozhodnutie,mam ho doplnit do 30dni.Lenze to rozhodnutie neexistuje,lebo to skolaudovane nebolo.Bez toho mi to nezapisu.Preto som sa pytala,ci mam teraz kolaudovat 12rocnu stavbu?este sa skusim ist opytat na miestny obecny urad,ci mi s tym starosta nevie nejako pomoct.