majkaaa
24.09.10,10:40
Dobry chcem sa spytat, chceme 2 steny v byte zaizolovat, jednu od hlucnosti a jednu od zimy. Aky material mame pouzit?
ciners
24.09.10,09:14
Mineralnu vlnu
majkaaa
24.09.10,09:27
a to na obe steny? Cenovo to neni drahe? A ak ano percentualne asi o kolko?
majkaaa
24.09.10,09:29
hned ked som si dala do google, tak mi napisalo negativa zdraviu skodlive a nakolko to chceme v spalni, kde spime a mame malinke 10 mesacne babo, tak urcite nie?
Matias.S
24.09.10,09:34
hned ked som si dala do google, tak mi napisalo negativa zdraviu skodlive a nakolko to chceme v spalni, kde spime a mame malinke 10 mesacne babo, tak urcite nie?

Ahoj,

v prvomrade je potrebné špecifikovať o aký druh bytu sa jedná... je to bytovka, rodinný dom .... ďalej je potrebné povedať či sa byt nachádza v stredovej časti výstavby a dotknuté steny či sú krajné tzn. sú súčasťou vonkajšieho plášta bytovky .... zateplovanie chcete robiť z akého dôvodu ... zima, vlhkosť .... Po týchto údajoch je potom vhodné zvoliť čo najprijatelnejší typ interiérovej izolácie ....
majkaaa
24.09.10,10:37
Matias. Jedna stena, ktoru chceme odhlucnit, netreba ju zaizolovat od zimy, je spojena so susedmi, nad tou izbou je este jeden byt.
Ta druha stena je v druhej izbe a chceme ju zaizolovat od zimy nie od hluku. Za stenou je chodba a preto ide odtial chlad, nad izbou neni uz ziadny byt.
ciners
24.09.10,11:06
Mineralna vlna + sadroklarton su skodlive? Tak to by potom museli vsetky podkrovia oznacit za neobyvatelne. To ste nasli nejaku sprostost
ciners
24.09.10,11:19
Este ma napada dreveny rost pripevneny k stene+ sadrokarton a do toho nafukat celulozu, tu uz snad nikto neoznaci niekde na webe za skodlivu.
A firmam ako rigips zakazat zdraviu skodlive priecky s vyplnou z mineralnej vlny.
Matias.S
24.09.10,11:37
Matias. Jedna stena, ktoru chceme odhlucnit, netreba ju zaizolovat od zimy, je spojena so susedmi, nad tou izbou je este jeden byt.
Ta druha stena je v druhej izbe a chceme ju zaizolovat od zimy nie od hluku. Za stenou je chodba a preto ide odtial chlad, nad izbou neni uz ziadny byt.

Mineralna vlna + dreveny obklad alebo sadrokarton ... skodlivost tychto materialov minimálna priam nulová ...;) ... pozor na vlhkú stenu ... možnosť tvorbi plesne za obkladom
day
24.09.10,11:43
ahojte,

akusticke tehly -> pouzil ich niekto?
Ako je to v pripade porobetonu? Existuje akusticky porobeton? :)

Chcel by som zvysit zvukovu izolaciu medzi obyvacka - kupelna - spalna a medzi spalna - detska izba.

Alebo je to len dalsi trik od vyrobcov :confused:
ciners
24.09.10,12:04
Akusticka tehla je zalozena na velkej plosnej hmotnosti,tak neodporuca sa, ak s nou nebolo uvazovane. Porobeton moc akusticky nie, skus pohladat index vzduchovej nepriezvucnosti na stranke ytongu, ale na tehly sa urcite netaha.
marleau
24.09.10,14:35
mimotemyAk si fajčiar,tak ti viac ako cigareta neuškodí ani azbest,nie že nejaká sklená vata.Daj tam hofatex,ale zas zadarmo sa nedá zohnať,aha...mimotemy
majkaaa
25.09.10,07:57
a aky je rozdiel medzi mineralnou vlnou a sklenenou vlnou? Neni sklenena vata menej skodliva? My sme neni fajciary.
marleau
25.09.10,08:45
a aky je rozdiel medzi mineralnou vlnou a sklenenou vlnou? Neni sklenena vata menej skodliva? My sme neni fajciary.
Sklená vata sa vyrába zo skla takým istým sposobom ako cukrová vata a minerálna (alebo čadičová) sa vyrába z čadiča,kameňa,preto niekedy aj kamenná vlna.O škodlivosti týchto materiálov ja pochybujem,hlavne,keď sme obklopený všelijakými žiareniami z každodenne používanej elektroniky,E-čkami v potravinách a podobne...
ciners
25.09.10,10:25
Sklenna vata bola podstatne pichlavejsia. Inak je to roztopeny cadic, odstredovanim vznikaju vlakna a z nich je ta vata, tak jedine, ze ten cadic by bol skodlivy.