bettylou
24.09.10,11:12
Ako by ste riešili zaslepenie stropných prekladov Premaco? V projekte k prekladom sú uvedené koncové zaslepené tvárnice. V skutočnosti mi však dodali všetky tvárnice otvorené a tvrdia, že tie zaslepené sa nevyrábajú a oni ich nemajú. :(
Pred zalievaním sa však musia konce zaslepiť. Robili ste to niekto, máte nejaké skúsenosti, čím uzavrieť alebo, kde kúpiť tie zaslepené tvárnice. My sme uvažovali papier alebo slama, ale to by hnilo. Takže nie.
Niekto to zaslepuje 5kou polystyrénom, ale to zas nechcem do domu ja. Dalo by sa to technicky správne nejakou ílovitou hlinou alebo niečím iným? Poprosím len tých, čo sa rozumejú do stavieb.
Prípadne kontakt na dodávateľa zaslepených tvárnic. všetci.
ďakujem veľmi pekne za každú radu
bettylou
24.09.10,09:14
foto
ciners
24.09.10,09:24
To myslite tie diery v tych tvarniciach?
MIJANA
24.09.10,09:59
My sme robili prvý strop v roku 2007 a druhý v 2008. Na každej palete s celými stropnými vložkami bolo vždy pár kusov zaslepených a polovičné sme zaslepovali polystyrénom.
radek666
24.09.10,10:30
Ako by ste riešili zaslepenie stropných prekladov Premaco? V projekte k prekladom sú uvedené koncové zaslepené tvárnice. V skutočnosti mi však dodali všetky tvárnice otvorené a tvrdia, že tie zaslepené sa nevyrábajú a oni ich nemajú. :(
Pred zalievaním sa však musia konce zaslepiť. Robili ste to niekto, máte nejaké skúsenosti, čím uzavrieť alebo, kde kúpiť tie zaslepené tvárnice. My sme uvažovali papier alebo slama, ale to by hnilo. Takže nie.
Niekto to zaslepuje 5kou polystyrénom, ale to zas nechcem do domu ja. Dalo by sa to technicky správne nejakou ílovitou hlinou alebo niečím iným? Poprosím len tých, čo sa rozumejú do stavieb.
Prípadne kontakt na dodávateľa zaslepených tvárnic. všetci.
ďakujem veľmi pekne za každú radu

možem vediet dôvody prečo nie polyšom. nemusíš tam dávať 5cm stačí aj 2cm ale myslím že je to najrýchlejšie a najlepšie riešenie. Komu bude ten polyš vadiť ked bude zaliaty v strope. to nemáš nikde v dome ani kúsok polyšu??? (vence, prievlaky, medzi preklady a pod???)
bettylou
24.09.10,12:50
to ciners:
ano, tie diery. a čo tak povkladať tam odrezky z dt a kamienky a zaliať to riedkym betónom a prejsť kelňou

to radek666: hľadám jednoduchšie a efektívnejšie riešenie. preto.
ciners
24.09.10,15:10
To ked mate do kazdeho pracne vkladat cosi,to radsej nedajte nic, to sa pri betonazi zaplni do urcitej casti samo.
220870
24.09.10,15:45
Nemusíte sa báť nič vám nebude hniť,kľudne tam dajte papier alebo igelity z paliet.Na stavbách sa to veľmi zriedka zaslepuje,aj keď uznávam ,že je lepšie keď to je zaslepené.Na zaslepenie sa dosť často používa aj asfaltová lepenka (terovy papier) stará škridla a pod.
mendo933
24.09.10,17:25
najlacnejsia vysokoexpanzna pur pena a je to hned zaplatane
ciners
24.09.10,17:41
Z cementu co ostane papier, tak natlacit kusok a je to vlastne zadarmo
MIJANA
27.09.10,05:07
Zaujímalo by ma, kto Vám tvrdí, že sa zaslepené stropné vložky už nevyrábajú - stavebniny alebo výrobca?