kitky
14.11.05,07:44
chcem poprosit o radu ako postupovat v nasledujucom pripade :

v auguste 2004 som ukoncila cinnost prevadzky ktora uz nebola ziskova a snazila som sa najst nieco ine. Na zaciatku roku 2005 som ochorela, prekonala dve operacie a dodnes som PN. Svoju zivnost som nezrusila ani neprerusila pretoze stale dufam ze znovu zacnem pracovat .
Som platca dph a chcela by som vediet co v tom pripade ak budem musiet nakoniec zivnost zrusit a nebudem mat peniaze na vratenie dph?
Existuju nejake postupy ktore taketo pripady osetruju?
Co by bolo najlepsie urobit.

Dakujem
ilona
14.11.05,07:24
Musíš napísať konkretnejšie o vrátenie dph z čoho? /HIM,zásoby a pod/koľko to vlastníš atd.
kitky
14.11.05,07:28
su to zasoby textilu a obchod som mala 10 rokov
Monika1
14.11.05,12:41
Potrebuješ sa zbaviť starých zásob. Mala by si urobiť výpredaj a tak by si znížila zásoby. To, čo ti zostane, ako nepredajné zásoby by som na tvojom mieste odpredala zberným surovinám ako druhotnú surovinu. Predáš to za babku, ale predsa len predáš. odvedieš DPH na výstupe z uvedeného odpredaja štátu a potom požiadaš o zrušenie registrácie platiteľ DPH a následne o zrušenie živnosti. ]
kitky
14.11.05,15:13
dakujem ti velmi pekne este ta poprosim su po poziadani o zruzenie dph nasledne kontroly?
symona
14.11.05,15:35
Po zrušení registrácie na DPH by mali z daňového úradu prísť na kontrolu. Ale stretla som sa s prípadom, že DPH bola zrušená pred rokom a doteraz na kontrolu neprišli. Majú na to však nejakú dobu čas, aby ju uskutočnili.
kitky
14.11.05,20:07
Baby ja vam dakujem