SamuelSK
24.09.10,21:25
Hello,

Zháňam rady, tipy a triky ako zariadit byt, nech to spolu čo najlepšie ladí :)
Jediné o čo sa dá oprieť sú asi len parkety, kedže tie menené takmer určite nebudú. (Foto v prílohe, rovnaké sú v obývačke a aj v spálni).
Teraz asi vybrat farbu na stenu. Ale ako ? (Aby to ladilo s farbami parkiet?)
Akú farbu by ste tam vybrali a prečo ?
A potom ešte nábytok, ajéje.

/Ešte ma napadlo priložit foto ako to vyzerá teraz./
/parkety-stena v obývačke - strop v obývačke - stena v spálni/

Dík.
danushka
24.09.10,19:51
Popravde, na mňa tá plávajúca podlaha pôsobí chaoticky a obmedzujúco v rozhodovaní ďaľšieho doladenia.
Ak by som kúpila byt s takto osadenou podlahou, určite by som ju vymenila.
Dnes sa dá v akcii kúpiť takýto druh podlahy aj do 5€/m2.

No, ale to je môj názor, neber ohľad naň :).
lujza.j
26.09.10,09:07
farebne podlaha pekná / caffe-latte/, ale rušivá aspoň pre mňa, k tomu "vzoru" treba všetko prispôsobiť:( sveteľný podhľad môže robiť príjemné mäkké svetlo. ťažko radiť ako zariadiť byt každému sa páči niečo iné a najlepšie je vidieť "na živo":) ja som to tuž niekde písala keby som menila sedenie v obyvke tak určite pohodlnú-magickú:D koženú sedačku. magická znamená pre mňa taká pohodlná, že sadnem-vhupnem do kresla a po chvíločke driemkam:D:---
SamuelSK
03.10.10,16:44
No tu pohladu som sa rozhodol zatial nemenit, uvidim ako to bude na mna posobit pri byvani a potom mozno.. No neviem, ale co tak nechat tu farbu obyvacky taka aka je? Ladi to spolu, alebo je to zle? Ako by ste hodnotili ?
potom este vybrat farbu kuchyne a spalne, ved z toho zosediviem :D
lujza.j
03.10.10,17:08
No tu pohladu som sa rozhodol zatial nemenit, uvidim ako to bude na mna posobit pri byvani a potom mozno.. No neviem, ale co tak nechat tu farbu obyvacky taka aka je? Ladi to spolu, alebo je to zle? Ako by ste hodnotili ?
potom este vybrat farbu kuchyne a spalne, ved z toho zosediviem :D
tá šedá je pre mňa chladná a depresívna, ale to som ja:D ja potrebujem mať so svojho obydlia pocit tepla a útulnosti;) tie "čiary" na tej podlahe by som určite nejak vyriešila, možno nejaký koberec, lebo to tam je ako výkrik do tmy:D ja kuchynskú stenu žltú, alebo peknú zelenú, neviem akú máš kuchyňu aké kachličky? a spálňu nejakú príjemnú mäkkú farbu, marhuľovú, lososovú, lilavú. ak chceš daj ešte nejaké foto;)
SamuelSK
03.10.10,18:05
kachlicky tma praveze neboli :(
bud ich tam nejakdomontovat, alebo namalovat tu farbu z ktorej pojde spina lahko dole...
a akurat kuchynu nemam nafotenu, ale tu su nejake mikro co mala realitka na stranke..

/ do tej kuch odporucali nejaku poramancovu, zevraj je v mode, a nebolo by to nudne..
no ta kuchyna je taka aka je na tom malom obrazu, tie kvety zo steny su uz ale dole, dali by sa dat spat, ale asi by sa to nejak nehodilo :D este pokracuje ta linka na druhej strane, a chladnicka je skovana - vstavana do skrine rovnakej farby ako je na tom obrazku.
zaujimava vec tie kuchyne dat nejake zive, len opatrne vybrat nejaku farbu...
ja som si to vsimol asi riadne neskoro, vadi ak nie je digestor nad sporakom? :) :D :D
Laco-monter
03.10.10,18:10
požičaj si nejakú knihu o interieroch napr. "Interiery od A po Z."

a tam najdeš návrhov na zariaďovanie viac ako dosť.
Xanti
03.10.10,18:24
Hello,

Zháňam rady, tipy a triky ako zariadit byt, nech to spolu čo najlepšie ladí :)
Jediné o čo sa dá oprieť sú asi len parkety, kedže tie menené takmer určite nebudú. (Foto v prílohe, rovnaké sú v obývačke a aj v spálni).
Teraz asi vybrat farbu na stenu. Ale ako ? (Aby to ladilo s farbami parkiet?)
Akú farbu by ste tam vybrali a prečo ?
A potom ešte nábytok, ajéje.

/Ešte ma napadlo priložit foto ako to vyzerá teraz./
/parkety-stena v obývačke - strop v obývačke - stena v spálni/

Dík.
Zaujímavý bytík,
v obývačke máš takú jemne žltú farbu stien aj stropu? Tak sa mi zdá podla fotiek.
No parkety sú zaujímavé, tým že sú svetlunké asi by som hodila stenu obývačkovú vo farbe tých pásov, teda nejaký orech alebo nejakú tmavšiu stenu, no pozor nie čiernu ani nie wenge. Sedačku si myslím, hodíš akejkoľvek farby každá sa Ti hodí.
Čo sa týka kuchyne, tak kričiaca pomarančová čo ja viem, tam by sa asi hodila nejaká jemné broskyňová alebo marhulová farba.
A spálňa, tak tam by som asi jednu stenu nechala takú tmavú , a ostatné premalovala na jasnejšie ...napr. krémová, béžová.
lujza.j
03.10.10,18:25
kachlicky tma praveze neboli :(
bud ich tam nejakdomontovat, alebo namalovat tu farbu z ktorej pojde spina lahko dole...
a akurat kuchynu nemam nafotenu, ale tu su nejake mikro co mala realitka na stranke..

/ do tej kuch odporucali nejaku poramancovu, zevraj je v mode, a nebolo by to nudne..
no ta kuchyna je taka aka je na tom malom obrazu, tie kvety zo steny su uz ale dole, dali by sa dat spat, ale asi by sa to nejak nehodilo :D este pokracuje ta linka na druhej strane, a chladnicka je skovana - vstavana do skrine rovnakej farby ako je na tom obrazku.
zaujimava vec tie kuchyne dat nejake zive, len opatrne vybrat nejaku farbu...
ja som si to vsimol asi riadne neskoro, vadi ak nie je digestor nad sporakom? :) :D :D
pekná oranžová stena by bola fajn aj kachličky;) a čo dáš nad šporák? policu? netvrdím, že digestor používam ako divá, ale keď mám pripálenú nehodu tak ho vždy pustím,je tam svetlo to je praktické;)
SamuelSK
03.10.10,18:54
"broskyňová " toto to bolo ono, uz si spominam :D

no sranda je ze tych kombinacii ne neurekom a v podstate zalezi na cloveku ci mu ladi ta a ona farba dokopy.. ale na cital som jeden tip v clanku ze ono sa ziska to "teplo domova" minimalne po rokoch a skusenostiach, cize asi je to takmer nemozne hned mat vsetko take "perfektne" :D

digestor.... no svetlo by sa tam dalo hodit, nieco pod tu skrinku.. skor ze aka bude ta skrinka po rokoch varenia, to odparovanie hlavne, ci to tam nezanecha mastnotu atd..

este dolezity udaj > obyvacka aj spalna su na juhozapad.. ale su tam stromy (nejake to svetlo zachytia, ale nie vsetko, kedze slnko sa neskor dostane aj nad ne), cize bude tam asi slnecno :)
lujza.j
03.10.10,19:06
či skrinka alebo digestor všetko bude časom od masnoty:( pozor broskvičková nie je marhuľová, veľa krát si to ľudia mýlia:) ja by som sa farieb nebála každá farba má množstvo odtieňov. žltá pre mňa neznamená ani citronova ani banánová:) a zelená určite nie hrášková:) dnes ti namiešajú farby od výmyslu sveta čo je super. potom treba dávať pozor aby v interiéry nebolo veľa farieb, aby to nevyzeralo ako v kolotočárskej maringotke:D
SamuelSK
04.10.10,13:29
No to hej :)
chdoba (je medzi vsetkym v strede) bude asi biela, tak isto ako kupelna, toaleta, a mozno aj kuchyna a mozno ma nieco zaujme v tej ponuke co ponuknu v predajni, nejake pekne farby...

// Cim viac recenzii, tym viac nazorov, jeden radi ze modra je OK, druhy ze moru nikdy (myslim rozny dizajneri po celom svete), asi ta "moda" alebo "je to in" koluje po svete vo vlnach, co je u nas "in" je niekde uz "out" a opacne :D

ja teda neviem ,ale celkom sa mi zapacili fotky modrej spalne, i ked neviem ako by to vyzeralo, ak by ine miestnosti boli napr (obyvacka slabo cokoladova)..
alebo proste dat do obyvacky slabo orandzovu a do spalne slabo hnedu ? :D
ale zase ci to nebude nudna kombinacia..

tak to uz na pisomke z fyziky, kde na ktoru som sa neucil som bol viac rozhodnejsi...

//// OK tak farby su :)
bude to take len slabsie s nadychom (teraz som zabudol aka to bola, ale nieco pomaroncovo-broskynova do obyvacky.. nejaka slaba lemonova do kuchyne a chodby, a bleda hneda do spalne..)
som zvedavy co z toho bude.. :o velmi zvedavy.. uvidim koncom tyzdna :D

ozaj, este jedna malickost, je taka slabo zlto-orange farba na radiator lepsia ako snehovo biela ? udajne ta biela sa velmi lahko a rychlo zaspini..
a aku farbu na zarubne? to este nemam rozmyslene.. ale asi nieco co nebude kricat medzi tymi co tam uz su..

.. ach, a teraz obyvacku zariadit, spalnu, vyber spravneho nabytku teda da riadne zabrat :) mate nejake dobre skusenosti kde maju take drevene, trosku masivne (solidne vyzerajuce), ale zaroven stylovo-moderne kusy nabytku ? snazim sa pohladat taku nejaku super postel (200x140) a nieco pred a pod TV, a este skrinu do spalne na oblecenie :eek:

to ked budem brat kazdy kus z ineho obchodu, bude to extremne chaoticke asi :D jedine nejak naozaj starostlivo povyberat :)
Laco-monter
04.10.10,13:52
pozor broskvičková nie je marhuľová, veľa krát si to ľudia mýlia:) ja by som sa farieb nebála každá farba má množstvo odtieňov. žltá pre mňa neznamená ani citronova ani banánová:) a zelená určite niie je hráškova :D

Ja si to tiež myslím, že je to tak.

Preto existuje vzorkovník odtieńov RAL.

lenže to je tiež priklad extremneho melancholickeho temperamentu. :eek:
SamuelSK
05.10.10,19:04
Neviete nehodou kde ponukaju slusne spalne?
Myslim skor taky set, 140x200 postel + nejaka rol-dor skrina, vo svetlom odtieni. ale nech je ta skrina 50, maximalne 55cm. cize nech ma efektine ulozny priestor 45cm, myslim ze tie 60-70cm skrine su zbytocne hebeda. (zlozene tricko/pulover taku hlbko podla mna nepotrebuju). komodu myslim ze zatial nepotrebujem, ale mozno niekedy v buducnosti takmer urcite ano.
Pozrel som desiatky stranok, ale nikde nic :)
Marína
05.10.10,20:48
Hĺbku skrine 60 cm potrebuješ kvôli vešiakom. Ak úložný priestor bude len policový, stačí 45 cm.
SamuelSK
05.10.10,20:50
Ale meral som to a vesiak ma tak 45cm, mozno nejaky sirsi 50cm, to nestaci? :)
Marína
05.10.10,22:30
Nezabúdaj, že na vešiakoch nemáš len košele ale prípadne aj sako, kabáty a tie majú o niečo väčší objem.;)
SamuelSK
06.10.10,12:34
To je tiez pravda..
Rozmyslam, ze mozno bud tuto :
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/monaco-4120369-xx
Alebo tuto spalnu:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/milano-4130435-xx

To bude tazke rozhodovanie :)
Petra Nová
06.10.10,12:50
To je tiez pravda..
Rozmyslam, ze mozno bud tuto :
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/monaco-4120369-xx
Alebo tuto spalnu:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/milano-4130435-xx

To bude tazke rozhodovanie :)

V popise tej spálne čítam, že šatná skriňa je s posuvnými dverami. Neviem, možno ďalší poraďáci budú mať iný názor, ale ja by som už nechcela skrine s posuvnými dverami. Ani najlepší posuvný systém sa nevyrovná prekrytiu skriní normálnymi dverami. Mám skúsenosť, že v skriniach s posuvnými dverami je prašnejšie.
SamuelSK
06.10.10,12:55
Zaujimavy nazor..
Ja by som tam mal len jeden maly problem, a to ze ta spalna ma tusim 340cm, cize minus 220cm postel a zostane mi uz len 120cm, a tam 65cm skrina a na chodenie bude mozno 60cm, preto sa obavam dveri :)
To s tym prachom je teda dost zle :(
Hlavne ak som alergik na prach (ale kaslem na to clekom :) )
Hold, potom by som tie skrine musel casto utierat od prachu, ze ?

Ten prach je tam zrejme preto, ze tie posuvne maju medzeru medzi skrinou a posuv.dverami ? Maju este nejaku inu nevyhodu oproti klasik.dveram ?
Petra Nová
06.10.10,13:21
Zaujimavy nazor..
Ja by som tam mal len jeden maly problem, a to ze ta spalna ma tusim 340cm, cize minus 220cm postel a zostane mi uz len 120cm, a tam 65cm skrina a na chodenie bude mozno 60cm, preto sa obavam dveri :)
To s tym prachom je teda dost zle :(
Hlavne ak som alergik na prach (ale kaslem na to clekom :) )
Hold, potom by som tie skrine musel casto utierat od prachu, ze ?

Ten prach je tam zrejme preto, ze tie posuvne maju medzeru medzi skrinou a posuv.dverami ? Maju este nejaku inu nevyhodu oproti klasik.dveram ?
O inej nevýhode neviem. Majú predovšetkým tú výhodu, že nezaberajú miesto. Ale skús pozrieť tú spálňu, kde je zmontovaná. Možno tie dvere sedia na milimeter.:) Ale veľmi tomu neverím. Nie skrine budeš utierať, ale budeš častejšie prať alebo dať čistiť ich obsah.
SamuelSK
06.10.10,13:26
No tak ten boj s prachom bude velmi narocne vyhrat :)

A tie svetla do tej skrine su dobre riesenie?
Su tam aj do postele svetla, ale co ja viem, ci je to vhodne tam davat elekrinu nad hlavu (na pevno)...
lavanda
06.10.10,20:52
Nezabúdaj, že na vešiakoch nemáš len košele ale prípadne aj sako, kabáty a tie majú o niečo väčší objem.;)

Dá sa to riešiť aj v 45cm skrini, že sa vešiaky nedávajú na hĺbku, ale na šírku. Máme takú doma a v pohode tam vešiame aj manželove obleky a kabáty.
SamuelSK
08.10.10,18:40
A neviete nahodou kde sa da kupit kvalitna spalna z masivu ?
veronikasad
08.10.10,18:42
lujza.j
08.10.10,18:56
To je tiez pravda..
Rozmyslam, ze mozno bud tuto :
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/monaco-4120369-xx
Alebo tuto spalnu:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/milano-4130435-xx

To bude tazke rozhodovanie :)
tá spálňa č. 2, všimol si si aká je pekná ta lilavá farba steny?čo ty nato;)
SamuelSK
08.10.10,18:59
Pozeral som napriklad Sconto, kde maju az priliz prijemne ceny, a odpisali mi ze je to "drevotrieska" a pozeram Galan, ceny uz menej prjemne 3x viac by som tma nechal za spalnu a tiez len nejaky "LDTD" ..
Potom su aj ine obchody, ale bud maju iny styl aky by som chcel, alebo len koporuju produtky zo zahranicia (hraju sa na sprostredkovatelov)...
Ten Sconto mi tiez Google hodil ze "masiv", ale na tuto:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spalne/monaco-4120369-xx
mi odpisali ze je to drevotrieska, napr tu Galan:
http://www.nabytokgalan.sk/produkt/2801-spalna-Emanuelle
je tiez celkom pekne, ale zase ani za tu cenu to nie je masiv :D

Vie mi niekto v kratkosti vysvetlit ze aky je medzi tym rozdiel? :)
drevotrieska - LDTD (laminatova drevotrieska?) a masivom ?

Uz to hladam cely tyzden po Google a nic a nic :D


tá spálňa č. 2, všimol si si aká je pekná ta lilavá farba steny?čo ty nato

Hej je celkom pekna :) len ja neviem, trosku sa bojim experimentovania :D
Ono je to aj tazko si predstavit, ale naozaj vyzera dost ukludnujuco :)
lujza.j
08.10.10,19:05
no pokiaľ sa nemýlim tam drevotrieska, je nejaký lisovaný drevený bordel a masív, je natur výrobok z dreva, ale neviem či z konkrétneho druhu stromu:)
SamuelSK
08.10.10,19:08
No ci to bude kvalitne, nebude vrzgal ked si na to clovek len sadne/prevali sa zo strany na stranu, a ci sa nerozpadne samo od seba za par rokov :)
Toho sa najviac bojim..
lujza.j
08.10.10,19:16
niekedy je ťažké sa rozhodnúť, môže sa stať, že zvolíš masív z vyššou cenou čím budeš očakávať kvalitu materiálu ale výrobca to môže domrviť:(neviem síce aké si momentálne rozdiely medzi masívom a drevotrieskou. veľké percento nábytku je vyrábané z drevotriesky je aj praktická na údržbu. rám postele by som možno z odstupom času asi kúpila z masívu.ale nezabudni na kvalitné matrace. to už je na tebe aký materiál zvolíš.
veronikasad
08.10.10,19:20
No ci to bude kvalitne, nebude vrzgal ked si na to clovek len sadne/prevali sa zo strany na stranu, a ci sa nerozpadne samo od seba za par rokov :)
Toho sa najviac bojim..
celú spálňu z masívu som nenašla, ak hladáš len postel - niečo pre inšpiráciu

http://www.sconto.sk/sk/produkty/postele/talia-4131528-xx

http://www.sconto.sk/sk/produkty/postele/wilma-2615101-xx
SamuelSK
08.10.10,19:22
No rozmyslam ze bud:
pockam si na naozaj kvalitny masiv, alebo zoberiem tu drevotriesku zo Sconta (maju ho na sklade co je super genialne dobra vyhoda :) )
alebo:
zoberiem lacnejsiu variantu drevotriesky, a ak sa mi nebude pacit, vymenim za lepsi masiv, je to asi lepsie ako potom zhanat kupcu na masiv v bazaroch..
Potom este chytit nejaku sedacku co budu mat na sklade, alebo tam budem mat mesiac dva stolicku z kuchyne :D
Ale hlavne je ze by som to mal za sebou :)

rozmyslam nad touto sedackou :D
http://www.eurosofa.sk/?sedacie_supravy/sedacky/est269
(200cm zoberie zo steny 350cm)

ale tych je tiez taka hromada ze az.. a ktovie ako sa na tom sedi..

Uprava:
alebo tak :) ze postel tak a zvysok tak..
Len ci sa potom trafim do farby (aj takto som to skusal, len som uz mal menej nalady to kombinovat..)
No to bude este zabava vybrat :)
ale paci sa mi pretoze ma velky ulozny priestor ( i ked neviem ci je to vhodne, ale aspon na perinu..)
lujza.j
08.10.10,19:25
sedaňa pekná:) sedenie treba ísť vyskúšať:)
SamuelSK
09.10.10,19:33
Videli ste uz niekedy pracku ktora by mala rozmer menej ako 40x60cm?
mam velmi maly priestor pre pracku v kupelni, kedze sa rozhodujem co si nechat a co nie. moznosti su
1. mat len pracku
2. mat len umyvacku riadu
3. mat obe, ale velmi obmedzit priestor v kupelni

nemam pri sebe presny podorys kupelne, cize zatial s tym ani neviem pohnut, ale zatial som ani nenasiel ziadne male pracky, najmensiu co sa mi podario najst bola ale spredu plnena a mala cca 51x44cm, lenze kedze je spredu plnena, neviem ci sa tam zmesti, kedze poleziacky by mala 70cm, takze ani to by nebolo riesenie..

A ta umyvacka riadu je tiez dost, dost dobra pomoc v domacnosti :)

Tato to bola:
http://elektronakup.sk/Candy/Pr%C3%A1%C4%8Dky-predom-plnen%C3%A9-slim/product/CANDY-AQUAMATIC-600-T
trieda C/C :eek:

Ma niekto skusenosti s Eurosofa sedackami? Ci su kvalitne a tak..
popripade tato alternativa, len neviem ktora je lepsia :)
http://www.topsedacky.sk/images/stories/kozene/sedaky%20555sofa.jpg
Tato sa asi neda nikde vyskusat, jedine ze by to mali na sklade.

// Este jedna malickost, ak je pracja so susickou, to znamena ze ta susicka vysusi pradlo na absolutne sucho, cize nemusim uz vobec susit na tej klasickej susicke? Myslim ze je to tak, len neviem na 100% :) Zatial co som pozeral, tak pracky co maju aj zabudovanu susicku maju energeticku triedu B, tada A az A+ som nenasiel. a co ja viem.. taka susicka by sa zisla, ale mozno je to zbytocna funkcia, kedze bez ohladu na cenu, to nebude technicky az tak mozne..

Rozumie sa tu niekto do pracok ?
Ako je mozne ze tato tri krat lacnejsia je podobna ako tie drahe?
lacna: http://www.tpd.sk/katalog/velka-biela-technika/vstavane/zabudovatelna-pracka/?detail=10522
draha: http://www.tpd.sk/katalog/velka-biela-technika/vstavane/zabudovatelna-pracka/?detail=3067

Aky je tam rozdiel? :)
SamuelSK
11.10.10,16:28
Ja tu strasne spamujem :o
len sa musim cim skor rozhodnut

Aka sedacka by sa hodila na 345cm siroku stenu? A preco prave taku by ste tam dali?
Myslim na sirku... osobne by som tam dal nieco od 150-210cm .. bolo by to dobre, alebo je v pohode tam dat aj nieco sirsie? (Skusim si to tam nacrtnut na parketach ako by to vyzeralo..), len hladam skusenosti ludi :)
Je to mala miestnost a su tam balkonove dvere a bude tam aj rohovy stol na pocitac, cize sestnast metrov stvorcovych..
buchač
11.10.10,16:39
Ja tu strasne spamujem :o
len sa musim cim skor rozhodnut

Aka sedacka by sa hodila na 345cm siroku stenu? A preco prave taku by ste tam dali?
Myslim na sirku... osobne by som tam dal nieco od 150-210cm .. bolo by to dobre, alebo je v pohode tam dat aj nieco sirsie? (Skusim si to tam nacrtnut na parketach ako by to vyzeralo..), len hladam skusenosti ludi :)
Je to mala miestnost a su tam balkonove dvere a bude tam aj rohovy stol na pocitac, cize sestnast metrov stvorcovych..

Strašne ???...slabý výraz

Sorry , ale to si vo všetkom tak nerozhodný ...to za 1.

a za 2. , nehnevaj sa , ale takýmto spôsobom riešiť zariaďovanie bytu , cez net ???

To fakt nemáš vo svojom okolí niekoho , kto by to v reále videl , posúdil , poradil ?
Neverím ...
Hej , ja viem , teraz povieš , že si sa už s viacerými radil ..poznáme ;)
SamuelSK
11.10.10,16:48
Nie neradil som sa s viacerymi, lebo nieje kto by sa do toho rozumel, kto by mal na to naladu :D
Tak a cez net to ma zopar vyhod:
1. clovek ma pristup k takmer neobmedzenemu poctu ludi co maju skusenosti "na dlani", a zaroven:
2. viac ludi, viac chuti, viac moznosti.. pretoze ten vyber na nete je tak nesmierne siroky, ze to nesmierne koplikuje samotny proces vyberania :)

ale tak... islo mi s tym poslednym prispevkom hlavne o to, ze ake su skusenosti s velkou sedackou na malej stene a opacne..

Nakreslil som si to na podlahu a priblizne som videl, lenze to je len "2D" a nie realisticky "3D" model :)
buchač
11.10.10,16:49
He , tak vezmi kartóny od zeleninových prepraviek a poskladaj si ...:---:D
Marína
11.10.10,17:04
Juraj, kto ten monitor má utierať?!:D:D:D
buchač
11.10.10,17:31
Prídem ???
Daj adresu , možno aj neďaleko bývaš . Stačí sídlisko , daj , zasmejeme sa ...;)
pepsikova
12.10.10,17:29
..počúvaj Samuel,povedz, kde bývaš..a či máš dosť peňazí...ja ti ten kvartieľ zariadim tak, že budeš mať aj práčku poriadnu, aj riadomyčku, aj sedačku pohodlnú a aj pekné spomienky na plnú peňaženku..ver mi..
dana9
12.10.10,18:13
ahoj,
manzel mi cez plece hovori (on je profesionalny dizajner :-)) aby som ti poradila, ze sa v tom byte da poriesit kopec zaujimavych veci :-)

napriklad by si si mohol zohnat samolepiacu foliu v tej tmavsej farbe z podlahy, a v perspektive ju mozes preniest na stenu,

zatial si dal do eteru prilis malo informacii na to aby sa dalo hodnotne poradit, nie je uplne zrejmy odtien prevazujucej casti podlahy (buk, dub..)
nie je jasne, ake svetlo pada do miestnosti a v ktorej casti dna, podla toho by sa dalo poradit akej farebnosti zvolit steny a nabytok (aby to miestnost bud rozjasnili alebo stlmilo)...
v kazdom pripade by ti vzhladom na vzor podlahy odporucal pouzitie bieleho nabytku
posobilo by to luxusne a odlahcene
dana9
12.10.10,18:16
velka sedacka nie je problemom na malej stene, zavisi to ale od celkovej velkosti miestnosti
SamuelSK
12.10.10,19:31
Tak som skusil ist do tej velkej sedacky (no velkej, 240cm), poslem foto, ked pride :)
dana9 - skusim pohladat nieco v tej bielej :)
SamuelSK
25.10.10,12:58
Mate nejake odporucania kde sa daju kupit zavesy ? nasiel som kopu, ale asi nic na kolajnicovy system zavesenia.. Hladam skor svetlu (bielu az kremovu) farbu a nech co najviac zatlmi svetlo (takze asi budu musiet byt skor hrubsie?)
esterka77
09.03.11,15:52
najlepsie bude kupit latku, ktoru ti v obchode, u krajcira (alebo ak mate doma sijaci stroj) obsiju. ak chces tlmit svetlo, to su specialne zavesy, hrubsie, vnutri cierne vlakno, zvonku su ale svetle, vacsinou kremove, vanilkove. taku latku kupis napriklad v kike alebo v scanquilt pri mileticke.