alenkam
25.09.10,17:28
Ahojte poradaci,

Mam nove korenicky a chcem si ich oznacit, aby som vedela, co je kde. Najskor som sa prehanala po papiernictvach a az po case mi doslo, ze nikde nebudu mat nalepky presne takych rozmerov a s presne takymi napismi ake ja chcem. Moznost bola si kupit prazdne nalepky a dopisat nazvy rucne. Ale kedze nepatrim medzi tich stastnych, co vedia pisat ozdobne, a ani som si netrufla na moznost malovania na sklo, rozhodla som sa kupit si samolepiaci papier (A4 papier ako samolepka), vytlacit si nan nazvy koreni, co mam a skratka povystrihovat.
Skor nez by som sa pustila do umeleckeho diela na PC, chcela by som sa spytat, ci niekto nahodou nema uz daky template s frame-mami, kde len clovek im upravi rozmer a vpise nazvy.
Dakujem.
buchač
25.09.10,17:05
sw spice labels -softvér na koreničky ...

Už si len vyhľadaj ten svoj ...:rolleyes:
JA už nedoporučujem , niekedy sa neoplatí ...ten môj si nechám pre seba ;)

http://www.google.sk/search?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=6rY&rls=sk&q=sw+spice+labels&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
Mária27
25.09.10,17:56
Nehodia sa ti samolepiace adresné štítky (etikety) na obálky? Môžeš ich tlačiť vo worde cez nástroje - obálky a štítky. Môžeš si tam vybrať aj typ a veľkosť písma ...
alenkam
25.09.10,19:17
Ale potom tomu nedam pekny okraj a take dake cifry okolo. Nasli sme si pekny obrazok framu pre spice label a teraz to hadzeme ako obrazky do wordu a vypisuju sa nazvy koreni
alla66
25.09.10,19:41
Ahojte poradaci,

Mam nove korenicky a chcem si ich oznacit, aby som vedela, co je kde. Najskor som sa prehanala po papiernictvach a az po case mi doslo, ze nikde nebudu mat nalepky presne takych rozmerov a s presne takymi napismi ake ja chcem. Moznost bola si kupit prazdne nalepky a dopisat nazvy rucne. Ale kedze nepatrim medzi tich stastnych, co vedia pisat ozdobne, a ani som si netrufla na moznost malovania na sklo, rozhodla som sa kupit si samolepiaci papier (A4 papier ako samolepka), vytlacit si nan nazvy koreni, co mam a skratka povystrihovat.
Skor nez by som sa pustila do umeleckeho diela na PC, chcela by som sa spytat, ci niekto nahodou nema uz daky template s frame-mami, kde len clovek im upravi rozmer a vpise nazvy.
Dakujem.
ešte raz by som sa prehnala po papiernictvách , hlavne v menších mestečkách;)
.... alebo hľadala na nete, ak ti niečo padne do oka, objednáš ...napr. : http://arka.at-design.sk/_p-produkt_g-143.html
http://irisjoys.blogspot.com/2010/09/etikety-na-korenicky.html
daria29
25.09.10,21:19
neviem ake rozmery potrebuješ,lebo koreničky su rozné .fi tupperware má samolepky na koreniny aj na potraviny ako muka ,cukor aťd.
alenkam
26.09.10,07:28
Moj drahy to vyriesil posvojom. Velmi sa mi pacil jeden ramcek na nete, tak ho zobral a v grafickom editore ho upravil na pozadovanu velkost a urobil mi rozmerovo aj nazvovo nalepky ako ja chcem.
A nemilujte ho!
erzet
26.09.10,09:49
Ja som si urobil takéto, jednoduché. Dal som so vložiť vo worde tvar do toho textové pole a vytlačil na samolepkovom papieri. Toto je iba príklad. Upravovať sa to dá rôzne. Podfarbovať, zmena písma...
buchač
26.09.10,11:32
Ale potom tomu nedam pekny okraj a take dake cifry okolo. Nasli sme si pekny obrazok framu pre spice label a teraz to hadzeme ako obrazky do wordu a vypisuju sa nazvy koreni

Moj drahy to vyriesil po svojom. Velmi sa mi pacil jeden ramcek na nete, tak ho zobral a v grafickom editore ho upravil na pozadovanu velkost a urobil mi rozmerovo aj nazvovo nalepky ako ja chcem.
A nemilujte ho!

...veď vravím....

http://www.fotosearch.com/bthumb/UPC/UPC002/foc01086.jpg
Mária27
06.10.10,20:24
...veď vravím....

http://www.fotosearch.com/bthumb/UPC/UPC002/foc01086.jpg
Toto je manžel, alebo Juraj?:confused:
Mária27
06.10.10,20:26
Ja som si urobil takéto, jednoduché. Dal som so vložiť vo worde tvar do toho textové pole a vytlačil na samolepkovom papieri. Toto je iba príklad. Upravovať sa to dá rôzne. Podfarbovať, zmena písma...
Ako sa to robí? Prosím, po lopate ...
Oliwa
07.10.10,05:30
Toto je manžel, alebo Juraj?:confused:
Alebo manžel Juraj... :)
Laco-monter
07.10.10,05:35
Odkiaľ mate bianko samolepiace štítky ???
Mária27
07.10.10,09:15
Odkiaľ mate bianko samolepiace štítky ???
Kupujú sa v papiernictve:)
marjankaj
07.10.10,09:24
Ako sa to robí? Prosím, po lopate ...

WORD2003
Menu nástroje -> Listy a korešpondencia -> Obálky a menovky.
A potom si iba vyberáš a skúšaš Podľa toho aké máš štítky.

WORD2007 to bude podobné ale trochu inak.:eek:
marjankaj
07.10.10,11:37
WORD2003
Menu nástroje -> Listy a korešpondencia -> Obálky a menovky.
A potom si iba vyberáš a skúšaš Podľa toho aké máš štítky.

WORD2007 to bude podobné ale trochu inak.:eek:

Majka ty si asi myslela ten erzetov dokument.

Dole na lište je kreslenie.
Tam si vyber automatiské tvary -> hviezdy a nápisy a vyber si tvar.
Potom si taj textové okienko a napíš text. Uprav si to podľa seba.
Klikni pri stlačenom SHIFT na kresbu aj text a daj zoskupiť (ponuka kreslenie na dolnej lište) Potom si to môžeš nakopírovať a umiestniť podľa potreby. A nakoniec iba vymeníš text.