lover
26.09.10,10:05
Ahojte,

vie mi niekto poradit ako aplikovat pri spravovani stien v panelaku kleber a sietku do rohov?

Je mozne to realizovat tak, ze napr. sietku sirky 50cm prehnem v polovici, prelozeny stred vlozim do rohu a natiahnem kleber? Alebo sietku davam najprv na jednu stenu, potom na druhu atd. bez toho, aby sa sietky spajali resp. boli v jednom kuse??

DAKUJEM!
andiablo
26.09.10,09:05
práveže musíš tú sieťku dať napoly ako si písal a na každú stenu, následne prekleberovať. Ak by si ju tak nedal by ti to v rohu prasklo. A nezabudnii ju potom 10 cm preložiť ďalšou potom
220870
26.09.10,09:11
Predpokladám že nie rohy ale kúty vás trápia.Ak panely v kútoch nie sú popraskané tak to nieje nutné sieťkovať.Prasklinu tak ako ste písali sieťku prehnúť a pritlačiť do vopred natiahnutého lepidla.Úplne stačí ak si ju narežete na 20-30 cm pásy tak aby na každej strane bolo po 10-15 cm.
lover
27.09.10,06:07
práveže musíš tú sieťku dať napoly ako si písal a na každú stenu, následne prekleberovať. Ak by si ju tak nedal by ti to v rohu prasklo. A nezabudnii ju potom 10 cm preložiť ďalšou potom

Super, dakujem! Presne takto som to robil, ale pocul som nazor, ze ked panel pracuje, tak takymto sposobom je pnutie v sietke silnejsie a nakoniec je mozne, ze pride k nej vytrhnutiu...
lover
27.09.10,06:10
Predpokladám že nie rohy ale kúty vás trápia.Ak panely v kútoch nie sú popraskané tak to nieje nutné sieťkovať.Prasklinu tak ako ste písali sieťku prehnúť a pritlačiť do vopred natiahnutého lepidla.Úplne stačí ak si ju narežete na 20-30 cm pásy tak aby na každej strane bolo po 10-15 cm.

Ano, presne, mal som na mysli kuty... Praveze su popraskane a v niektorych miestnostiach je medzi panelmi znacny odstup cca. 2 - 3cm... Dakujem za radu!
ascari
27.09.10,12:05
Ja som tiež dával do jedného rohu sieťku a dal som tam tú rohovú s takým plieškom v rohu a 15cm sieťka po obidvoch stranách, neviem či to má nejaký odborný názov.
andiablo
27.09.10,15:00
Ja som tiež dával do jedného rohu sieťku a dal som tam tú rohovú s takým plieškom v rohu a 15cm sieťka po obidvoch stranách, neviem či to má nejaký odborný názov.
to čo myslíš je rohovník
220870
27.09.10,16:13
2-3 cm je dosť moc :mee:to asi sieť neutrime:confused:, ale lepšie ako nič.
pivko
28.09.10,07:42
Ktoré lepidlo je najlepšie na sieťkovanie EPS?
andiablo
28.09.10,08:26
no to máš v podstate jedno. všetky sú na rovnakej úrovni. Líšia sa len cenou(čím známejší výrobca tým drahšie)
pivko
28.09.10,09:35
no to máš v podstate jedno. všetky sú na rovnakej úrovni. Líšia sa len cenou(čím známejší výrobca tým drahšie)
Tak to veru nemáš pravdu;)Máš lepidlá len na EPS ,len na vatu,len na XPS atd.
andiablo
28.09.10,10:53
Tak to veru nemáš pravdu;)Máš lepidlá len na EPS ,len na vatu,len na XPS atd.
no to máš pravdu ale ja som ma na mysli pre EPS a sieťkovanie
lover
30.09.10,04:45
2-3 cm je dosť moc :mee:to asi sieť neutrime:confused:, ale lepšie ako nič.

No, to je pravda... Kde boli vacsie "diery" som dal siporex a zamuroval to klebrom, inde cisto len kleber... Dnes sa chystam presietkovat a preklebrovat to, potom omietka a stierka, tak uvidime, co to povie a kolko to vydrzi... ;)

Takto to riesim tam, kde som dal dole komplet celu omietku. Ako to riesit tam, kde chcem riesit iba kuty, staci obsekat omietku 15cm na jednej strane 15cm na druhej, vlozit sietku, zaklebrovat a hotovo... Mam na mysli, ci nebude problem, ked to nasledne neprekryjem dalsou vrstvou sietky s ktorou by som pokracoval pozdlz celej steny?


Ja som tiež dával do jedného rohu sieťku a dal som tam tú rohovú s takým plieškom v rohu a 15cm sieťka po obidvoch stranách, neviem či to má nejaký odborný názov.

Nedava sa nahodou rohovnik na spevnenie rohov? Dava sa aj do kutov?
220870
30.09.10,16:38
Takto to riesim tam, kde som dal dole komplet celu omietku. Ako to riesit tam, kde chcem riesit iba kuty, staci obsekat omietku 15cm na jednej strane 15cm na druhej, vlozit sietku, zaklebrovat a hotovo... Mam na mysli, ci nebude problem, ked to nasledne neprekryjem dalsou vrstvou sietky s ktorou by som pokracoval pozdlz celej steny?

Takto to môže byť.Ťažká rada na panelákoch je to ako zakliaty zámok.Ak je to statická porucha budovy tak s tým nič nenarobíte môžete tam dať aj 10 sieťok .
andiablo
30.09.10,17:22
no k tým panelákom.
Ja som robil "pružný spoj".
Vyfúkal som špáru medzi panelmi purpenou a zatial nič.Ale mám to iba pár mesiacov. Kamarít ju nedal a hned mu to puklo po dvoch týždňoch. Ale u panelákov asi každá OK rada nad sto percent lebo asi nič nieje 100% lebo paneláky pracujú pomaly viac ako rodinné domy