martoon
26.09.10,13:41
dobry den chcel by som sa spytat na zateplenie. mam doma firmu ktora mi zatepluje a chcel by som vediet kolko sa caka na fasadu ked vam natiahnu nobasil,ci to moyu davat hned alebo sa musi pockat niektori hovoria az o 2 tyzdnoch a moze nobasil zmoknut ked je natiahnuty na dome a nieje este zasietkovany alebo ho davat cez dazd ked je mokri brizolit
220870
26.09.10,11:50
Pri takomto vlhkom a upršanom počasí je potrebná technologická prestávka min 10 dní.S tým že zmokne nič nenarobíte ,musí vyschnúť.
pivko
26.09.10,13:26
dobry den chcel by som sa spytat na zateplenie. mam doma firmu ktora mi zatepluje a chcel by som vediet kolko sa caka na fasadu ked vam natiahnu nobasil,ci to moyu davat hned alebo sa musi pockat niektori hovoria az o 2 tyzdnoch a moze nobasil zmoknut ked je natiahnuty na dome a nieje este zasietkovany alebo ho davat cez dazd ked je mokri brizolit
Mne to dosieťkovali prvou vrstvou piatok a neprší mi na to nakoľko mi dosť prečnieva strecha. Moji murári tvrdia : 1.vrstva lepidla 7dní , 2. vrstva lepidla 4 dni , penetrák 24 hod . Potom sa može nanášať omietka.Ale samozrejme že to radšej natiahnem nech to je na veky.
220870
26.09.10,14:02
4 dni pri takomto počasí je málo .Cez leto buďjiš.
pivko
26.09.10,17:05
4 dni pri takomto počasí je málo .Cez leto buďjiš.
Tak že aj druhá 7? a vraj na EPS je doba schnutia kratšia:confused:
220870
26.09.10,17:32
Neviem akokto ale ja urobím jednu vrstvu lepidla a hňeď na to v ten deň drzhú vrstvu.Nejde ani tak o vytvrdnutie a vyschnutie to je viacmenej ukončené do 4 dnoch či prší alebo nie .Viac je zaujímavé vyzretie.Aby sa ukončili chemické procesy a nevznikali na fasáde fľaky .