arsia
26.09.10,18:56
Ahojte,

chcela by som sa opytat na montaz radiatora-rebrika. Povodny radiator boli len 2 rury a jedna mala okolo seba kovovu spiralku-stupacka(na foto oznacene ako A), druha rura je spiatocka-B. Kedze som si chcela zabezpecit vacsie teplo v kupelni, dala som si namontovat rebrik. Dnes zacali vykurovat a zistila som, ze vobec nieje teply. Po informaciach mi bolo povedane, ze je nainstalovany zle a hriat ani nemoze. Ten co mi robil montaz mi navaril odbocky a poplietol stupacku a spiatocku. Na fotke som sa snazila aj o opis:
1.privodny ventil, 2-asi ventil s krytkou a 3.je odvzdusnovac. Citala som si prispevky v porade a dokonca som sa docitala, ze radiator ma mat privod zhora a vyvod dolu. Radiator som odvzdusnila a stale ostava studeny. Bude to v zlom naistalovani a co sa s nim da robit???

PS:dufam, ze sa mi podarilo prilozit aj foto

Dakujem za odpovede
kiwi0105
26.09.10,17:15
Ak je v systeme zaradene cerpadlo malo by to kurit bez problemov. Na spiatocke mate namontovane uzatvaracie srobenie, je otvorene?
220870
26.09.10,17:23
Ak je v systeme zaradene cerpadlo malo by to kurit bez problemov. Na spiatocke mate namontovane uzatvaracie srobenie, je otvorene?
Presne to isté napadlo aj mňa na tom radiátori máte dva ventili na prívode aj na výstupe obidva musia byť otvorené.Prívod zhora.... zrejme mysleli klasické panelové radiátori.
arsia
26.09.10,17:29
ventil je plne otvoreny a kedze vsetky komponenty su totalne nove, som prekvapena, ze ide otacat velmi tazko. V byte ziadne cerpadlo nemam, ale zevraj bez cerpadla by vobec nefungovalo kurenie (zevraj je to nuteny obeh a niekde nejake cerpedlo musi byt namontovane).
220870
26.09.10,17:35
AJ na tej fotografii je vidieť že sú tam namontované dva ventili.Z toho druhého máte ho označený číslom 2 musíte odmontovať (odšrobovať )tú bielu čiapočku a povoliť imbusovým kľúčom ventil od výroby bývajú zatvorené.
arsia
26.09.10,18:11
Dakujem za perfektnu odpoved...........zenska terminologia ;).............pochopila som, imbusak mam zbaleny a zajtra ho hned vyskusam............ak bude zadrhel v tomto ventiliku, bude to super a jednoduche riesenie.
Urcite dam vediet.

Inak Poradak, dakujem, uz mi pomahas 2 krat.
Kivi samozrejme dakujem aj tebe :)
arsia
27.09.10,19:35
:).........radiator uz hreje...............imbusak a dobra rada pomohla . Dakujem