stavbar69
27.09.10,15:38
referencie,skusenosti,pripadne zapory ak vôbec existuju,pripadne lepsie riesenia.
pivko
27.09.10,16:05
referencie,skusenosti,pripadne zapory ak vôbec existuju,pripadne lepsie riesenia.
Nick tu na porade : krvak:D ich má.
Mirkaska
28.09.10,11:27
aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
mendo933
28.09.10,12:01
aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
to ze nieje tebe zname kovanie neznamena ze je zle. na tejto stranke si pozri http://www.g-u.com/index.php?csel=26&id=1112&Lang=34 specifikacie. ja mam terasovky sklopno posuvne 2350x2000 a z geneo profilu mi ich vedia spravit. Taky vyrobca ako fenestrask si nemôze dovolit osadit okna nekvalitnym kovanim. Ak mas predsudky voci kovaniu existuju ine firmy co robia s inym kovanim. Ked som si porovnaval cenove ponuky tak geneo mi vychadzalo pomer vykon/cena najlepsie
Mirkaska
28.09.10,13:15
nemám predsudky, ale aj tu na porade sa niekto vyjadroval nie veľmi pochvalne o tomto kovaní. ani na nete sa veľa o ňom v diskusiách nepíše. preto hovorím, že nie je veľmi známe.
VieraPopluharova
28.09.10,13:34
referencie,skusenosti,pripadne zapory ak vôbec existuju,pripadne lepsie riesenia.

My mame od Fenestra Rehau okna na celom bytovom dome i na rodinnom dome, co sa tyka montaznych partii, nedalo sa im ani v jednom pripade nic vytknut, je pravdou, ze som chodila okolo nich ako stoparsky pes, ale mame vsetko OK.
tiger111
28.09.10,18:51
ja ich nemam
day
28.09.10,19:28
g-u musi byt dobre, su zo Slovenska a dokonca z Nitry :) to musi byt dobre

k oknam, moj nazor, kvalitny profil, dobre sklo (Nitrasklo :)), kvalitna montaz a musel by v tom cert byt aby si nebol spokojny a ci to kupis od tej alebo tej firmy, je jedno, rozdiel neuvidis, nepocitis

po 20rokoch bude novy system a budeme vsetci menit
Paula
28.09.10,19:48
g-u musi byt dobre, su zo Slovenska a dokonca z Nitry :) to musi byt dobre

k oknam, moj nazor, kvalitny profil, dobre sklo (Nitrasklo :)), kvalitna montaz a musel by v tom cert byt aby si nebol spokojny a ci to kupis od tej alebo tej firmy, je jedno, rozdiel neuvidis, nepocitis

po 20rokoch bude novy system a budeme vsetci menit



Vy všetci z Nitry budete meniť o 20 rokov to najsamlepšie z Nitry? ;)
day
28.09.10,20:20
:) co nam uz zostava, ked sme taki dobri :)
nie srandujem, ked si zobereme pokrok za posledne roky, nase deti asi nebudu chcet nase "moderne" okna, energeticke domy, atd
220870
29.09.10,03:36
Osobne nemám rád kovania GU ,sú pomerne zložito nastavitelné.Vadí im aj milimerter , zasekávajú sa,drhnú krídlo o rám , sú náročnejšie na údržbu častejšie je ich treba dolaďovať.Aby som nestrašil nieje to nič podradné ,nejaká Polsko-Čínska kvalita.
pivko
29.09.10,03:49
aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
Máš pravdu s INCONOM ale dá sa to riešiť rozširovákmi /ja to mám tak / a cena okien INCON 3sklo bola v mojom prípade nižšia ako Fenestra o 1.700 EUR :mee: a INCON majú kvalitné kovanie active pilot winkhaus;)
profesional
29.09.10,04:16
Ja mam tieto okna. Pri vybere som siel v prvom rade po kvalitativnych kvantifikovatelnych parametroch. A rozhodol som sa prave pretieto okna. Oproti Inconu su tieto okna z hladiska koeficientu tepelnej prestupnosti az o 1 kategoriu vyssie. K tomu ked som si to dal nacenit, tak Incon vychadal podstatne drahsie.
alltracboy
29.09.10,04:20
je nejaky rozdiel medzi rehau geneo a eurooknom? teda mimo toho ze jedno je z plastu a druhe z dreva..?
pivko
29.09.10,04:21
Ja mam tieto okna. Pri vybere som siel v prvom rade po kvalitativnych kvantifikovatelnych parametroch. A rozhodol som sa prave pretieto okna. Oproti Inconu su tieto okna z hladiska koeficientu tepelnej prestupnosti az o 1 kategoriu vyssie. K tomu ked som si to dal nacenit, tak Incon vychadal podstatne drahsie.
Máš okná Fenestra Rehau Geneo:confused:alebo si zbudol napísať aké okná:D
Fenestra neexistuje aby boli lacnejšie ako Incon/kľudne sa s tebou stavím o čo chceš:eek:/ a aj ten koeficient nieje taký rozdielny;)
mendo933
29.09.10,05:22
Mas pri sebe aktualne ponuky ked sa chces stavovat? Fenestra sla medzicasom s cenami genea dole. Kvalitou je geneo v triede s profilom kommerling ,trocal 88+ . luxury je o 10mm stihlejsi profil. Ked uz porovnavat tak rovnako parametrovo profily nie o triedu hore dole
alltracboy
29.09.10,06:17
ked si zobereme pokrok za posledne roky, nase deti asi nebudu chcet nase "moderne" okna, energeticke domy, atd
jasne ze nie, lebo budu lezat v kvapaline s drotom pichnutym v hlave a uzivat si virtualny zivot :D
pivko
29.09.10,11:27
Mas pri sebe aktualne ponuky ked sa chces stavovat? Fenestra sla medzicasom s cenami genea dole. Kvalitou je geneo v triede s profilom kommerling ,trocal 88+ . luxury je o 10mm stihlejsi profil. Ked uz porovnavat tak rovnako parametrovo profily nie o triedu hore dole
To je kedy medzičasom? ja som riešil okná pre mesiacom tak že iba keby že teraz. A neexistuje že sú lacnejšie,Incon mál tiež neskutocné zľavy a tuším že ešte aj má.
Mirkaska
29.09.10,14:34
Máš pravdu s INCONOM ale dá sa to riešiť rozširovákmi /ja to mám tak / a cena okien INCON 3sklo bola v mojom prípade nižšia ako Fenestra o 1.700 EUR :mee: a INCON majú kvalitné kovanie active pilot winkhaus;)

práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie :mee:. dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
pivko
29.09.10,16:03
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie :mee:. dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
Jednoznačne koli cene a kovaniu/ v niektorej téme som tu tiež zisťoval že čo je to za kovanie a niekto tvrdil že sa vraj vyrába v Turecku, skús pohľadať tu tému/ u mňa to bol rozdiel skoro 1.700 EUR , osadené mám na penu , pásky som považoval za zbytočné nakoľko okná mám menšie ako otvor a z vonkajšej strany mi prekrýva rám 12cm Nobasil z vnútornej strany budem robiť ostenie z 2cm XPS a pod parapet natlačím penu.
220870
29.09.10,16:04
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie :mee:. dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
Nestraším .Moc veľmi veľla záleží na firme ktorá vyrába a montuje okná.To je alfa omega.Rozdiel v tom GU je v tom že nechávajú o milimeter dva menej na vôlu pri štelovaní okna.Je to ťažko vysvetliť ,ale nemusíte sa báť nie je to žiadny šuvix.Len vyžaduje trochu viac pozornosti pri nastavovaní pri montáži.
mendo933
29.09.10,19:14
To je kedy medzičasom? ja som riešil okná pre mesiacom tak že iba keby že teraz. A neexistuje že sú lacnejšie,Incon mál tiež neskutocné zľavy a tuším že ešte aj má.
dovolim si pouzit jednu diskusiu http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=2360&ThreadID=268065&sortBy=question
tam menovanemu incon vysiel dokonca + 50€ a tensie skla
ja som si incon nacenovat ani nedaval lebo luxury nepresiel hned na zaciatku do uzsieho vyberu, Geneo mi vyslo pomer vykon/cena zatial najlepsie
mendo933
29.09.10,19:19
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie :mee:. dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?

ak sa bojis kovania GU , tak v Presove robia aj s Roto. Nedaleko na Morave a v Brezne aj s Maco. Fenestra uz nieje jedinym vyrobcom na SK, ale povazuje sa za najkvalitnejsieho a najvetsieho na SK. Tak rozposlat viac ponuk a rozhodnut sa
220870
29.09.10,19:22
V TN ich montuje Doner s.r.o.
Mirkaska
30.09.10,12:50
ak sa bojis kovania GU , tak v Presove robia aj s Roto. Nedaleko na Morave a v Brezne aj s Maco. Fenestra uz nieje jedinym vyrobcom na SK, ale povazuje sa za najkvalitnejsieho a najvetsieho na SK. Tak rozposlat viac ponuk a rozhodnut sa

myslel si tým, že fenestra nie je jediným výrobcom genea? kto robí v Brezne tieto okná?
mendo933
30.09.10,18:21
neviem ci tu môzu byt taketo linky ak nie nech to admin premaze. Pridavam linky vyrobcov genea co som zatial postrehol a bral v uvahu v mojom okoli

http://www.kodasystem.eu/6-komorove-okna-geneo.html
http://www.sanekdoors.cz/plastov%C3%A1-okna/geneo
fenestru poznas:)
http://awindor.sk/clanok/plastove-okna
rapid
25.02.11,06:46
Rozhodujem sa medzi Fenestra Geneo /1923eur/vs. Incon Luxury 3sklo /1465eur/,

co mi odporucate do stareho domu, kde chcem udrziavat co najvyssiu moznu temperovaciu teplotu za rozumny peniaz /vetranie bude nutene/?

V dome sa budem zdrziavat cca 3-4 dni tyzdenne.
alltracboy
25.02.11,07:22
no akurat mi namontovali okna z fenestry.. geneo..a musim povedat, ze som cakal viac. Hlavne od motaze. Zatial nebudem ohovarat, uvidim ako sa k tomu postavia obchodnici.
mendo933
25.02.11,08:36
no akurat mi namontovali okna z fenestry.. geneo..a musim povedat, ze som cakal viac. Hlavne od motaze. Zatial nebudem ohovarat, uvidim ako sa k tomu postavia obchodnici.

Napis konkretne s cim si nebol spokojny
alltracboy
25.02.11,10:07
s montazou a technickym spracovanim okien.. mozno nejaka chyba vo vyrobe, ja mam v poslednej dobe stastie na nestastie. cize toto uz beriem celkom sportovo. Co som v poslednej dobe kupil, to musim reklamovat. medzi sklom a tesnenim su pilinky z frezovania, sem taj je vidiet pasik toho cierneho silikonu, pri montazi mi pri vyberani odlupli na par miestach z kraju skla, dvere namontovane s 2mm priehybom v strede ramu. Celkovo ta montaz mi prisla dost masiarska. Kazde okno sa prevrtalo cez ram .. to je asi technologicky postup..ale dalo sa to aj na pasiky pouchytavat. Bola aj dost zima vonku .. sa divim ze to neposrali este viac.
220870
25.02.11,19:13
Neznášam prevrtavanie tých rámov.
alltracboy
26.02.11,04:46
zatial obchodnici hraju mrtvu rybu.. v pondelok tam zajdem. Minimalne tie vchodove dvere sa budu musiet prerobit. Ked je podla vodovahy priehyb na rame tak darmo mi bude nejaky ômajster" hovorit ze ta spara je tam normalna a ze sa to zamkom pritiahne. balkonove dvere sa budu vacsinou iba zacvakavat a nie zamykat. niektory ram tusim aj z jednaj strany prevrtali a za druhej dali na plech.. pritom je material z oboch stran ten isty. mne sa zda ze perfektny profil ponicili robotnici ktorych najali na tu montaz.
day
22.03.11,05:11
Ahojte,
potreboval by som poradit, v mojom "konkurze" zostali okna:

Rehau Geneo Rau-Fipro 3sklo 4-16-4-16-4 Uw=0,79, stavebna hlbka 86mm, kovanie G-U
a
Salamander BlueEvolution 3sklo 4-18-4-18-4 Uw=?, stav. hlbka 92mm, kovanie SigeniaAubi (pripadne Maco).

Prosim o Vas nazor na uvedene zlezenie okien, profily, pripadne ake udaje Vam chybaju k spravnemu porovnaniu.
dakujem
alltracboy
22.03.11,06:33
Cena
day
22.03.11,07:14
cena je cca rovnaka
alltracboy
22.03.11,08:14
ja som z fenestry docela sklamany, geneo este neviem posudit. Blue evo som mal ovela drahsie tak som ho zamietol. Geneo ma dost divoke to stredove tesnenie zrejme sa to nebude lahko cistit. A na vysku 200cm ram trochu zatlacis a prehne sa. Neviem posudit ako su na tom okna so zelezom . Co sa tyka toho zeleza v oknach, tak pri velkom okne ako mam napriklad ja 3,7x2,2m ti tam daju masivnu pasovinu, takze mas este vacsi tepelny most ako pri okne so zelezom z vyroby. Treba si to zistit, mozno sa musia vystuzovat aj profily so zelezom dodatocne.
220870
22.03.11,19:08
Ak je pravda (zvýraznené )tak by som bral salamander.
Salamander BlueEvolution 3sklo 4-18-4-18-4 Uw=?, stav. hlbka 92mm, kovanie SigeniaAubi (pripadne Maco).
To gu kovanie na geneách som už videl a zažil.By som to tomu ......... čo tam montuje ten šmejd GU otrieskal o jeho fabriku.:D
220870
22.03.11,19:13
ja som z fenestry docela sklamany, geneo este neviem posudit. Blue evo som mal ovela drahsie tak som ho zamietol. Geneo ma dost divoke to stredove tesnenie zrejme sa to nebude lahko cistit. A na vysku 200cm ram trochu zatlacis a prehne sa. Neviem posudit ako su na tom okna so zelezom . Co sa tyka toho zeleza v oknach, tak pri velkom okne ako mam napriklad ja 3,7x2,2m ti tam daju masivnu pasovinu, takze mas este vacsi tepelny most ako pri okne so zelezom z vyroby. Treba si to zistit, mozno sa musia vystuzovat aj profily so zelezom dodatocne.
Ten priehyb je síce o čosi menší ale je aj na oknách s oceľovou výstužou je .Nechcem to zľahčovať ale nieje to nejak moc posatatné.Dôležité je to aby sa rám nekrútil a v tomto u mňa jednoznačne vyhráva geneo..........Aj preto všade tvrdím že neznášam montáž okien na tie rýchloskrutky.Jednoducho kotvy sú kotvy.
day
22.03.11,21:29
Ak je pravda (zvýraznené )tak by som bral salamander.
Salamander BlueEvolution 3sklo 4-18-4-18-4 Uw=?, stav. hlbka 92mm, kovanie SigeniaAubi (pripadne Maco).
To gu kovanie na geneách som už videl a zažil.By som to tomu ......... čo tam montuje ten šmejd GU otrieskal o jeho fabriku.:D

od zlozenia 4-18 ma predajca genea odhovaral, ze vraj pri vacsich rozmeroch, vacsom tepelnom rozdiely interier - exterier dochadza k priehybu okna a naslednemu uniku Argonu :confused: aky je Vas nazor?
220870
23.03.11,04:57
Ešte som o takom čomsi nepočul.Neviem si predstaviť prečo by sa to malo prehýbyť a čo konkrétne by sa vlastne malo prehýbať.
day
25.03.11,18:01
asi bude geneo, dostal som dobru ponuku, podmienky a cenu.

chcem sa len spytat, profil nie je problem prekontrolovat, ale ako dokazem prekontrolovat dodane sklo :confused:

dakujem za radu

P.S.: v pripade, ze niekto potrebuje vediet ake ponukal v 2008 :) trh okna

http://www.nitrasklo.sk/index.php?page=na-stiahnutie

stiahnut:
Prehľad izolačných skiel (.pdf)
220870
25.03.11,18:23
asi bude geneo, dostal som dobru ponuku, podmienky a cenu.

chcem sa len spytat, profil nie je problem prekontrolovat, ale ako dokazem prekontrolovat dodane sklo :confused:

dakujem za radu

P.S.: v pripade, ze niekto potrebuje vediet ake ponukal v 2008 :) trh okna

http://www.nitrasklo.sk/index.php?page=na-stiahnutie

stiahnut:
Prehľad izolačných skiel (.pdf)
Laikovi je to takmer nemožné úplne skontrolovať.Vyložene si pýtajte sklá od Nitrasklo,sú asi naj na SK trhu.
day
25.03.11,18:49
Laikovi je to takmer nemožné úplne skontrolovať.Vyložene si pýtajte sklá od Nitrasklo,sú asi naj na SK trhu.

deklaruju, ze su od Nitraskla, ale aj Nitrasklo ponuka nizsiu triedu, ale aj vysoku triedu,

a teraz ako ja viem, ze co som dostal :confused:
220870
25.03.11,19:00
Nitrasklo svoje výrobky pomenúva.Majú nejaký názov ktorý je vyrazený na rámiku skla .Podľa toho sa dajú určiť jeho vlastnosti.
day
25.03.11,19:09
Nitrasklo svoje výrobky pomenúva.Majú nejaký názov ktorý je vyrazený na rámiku skla .Podľa toho sa dajú určiť jeho vlastnosti.

Presne, "geneo" mi ponuka od nitraskla:
CLIMATOP ULTRA N

inak dost ma zarazilo, sklo tvori cca 80% okna a skoro ziadny obchodak nedokazal odpovedaz ake sklo ponukaju, samozrejme okrem odpovede, ze to najlepsie.

Ludia pri vybere okna je sklo minimalne tak dolezite ako ram, pytajte sa na typ skla.
day
29.03.11,18:23
od zlozenia 4-18 ma predajca genea odhovaral, ze vraj pri vacsich rozmeroch, vacsom tepelnom rozdiely interier - exterier dochadza k priehybu okna a naslednemu uniku Argonu :confused: aky je Vas nazor?

neake info:
http://forum.tzb-info.cz/115698-sklo-4-18-4-18-4-len-marketingovy-tah
220870
29.03.11,19:15
Škoda nedá sa mi tam prihlásiť do diskusie na TZB.Ak ste to prečítali tak by ste mali ešte vedieť dve veličiny ktoré tam neboli spomenuté.
1.Povolený ročný ubytok plynu podľa noriem tuším 3-5%.Zároveň viem od jedného výrobcu skiel povedal mi to neoficiálne že za pár rokov po plyne nieje ani stopa,unikne.A ak si prečítate tú diskusiu na TZB tá mi dáva za pravdu že potom je lepšie mať sklá bez plynu čo najďalej od seba.Teda 18mm.
2.Spôsob merania,tepelného prestupu.Tá hodnota 0,6 ktorá sa udáva ,je pre jeden bod,meraný v geometrickom strede tablí skla o rozmeroch 1x1m, tam je totižto tá hodnota najlepšia .Je to bohapusté a sprosté zavádzanie zákazníka firmami.Už som to tu viackrát písal.Podľa nariadení nejakých EU noriem sa má merať tuším 8 bodov po kraji zasklenia a jeden v strede z nich urobiť geometrický priemer a ten potom udáva priemernú hodnotu Ug,nie najlepšiu.Ak sa dobre pamätám.Medzi krajom a stredom je cca 0,3 rozdiel.
day
02.04.11,18:44
ahojte,

nakoniec mi vysiel rozdiel medzi geneom rau fipro a salamandrom blueevolution vysiel -400€ pre geneo, aky by bol Vas vyber?

dakujem
220870
02.04.11,19:09
Geneo.
alltracboy
02.04.11,19:25
ja neviem ci je to geneo take super.. mam okno vysoke 220cm a ten ram sa dost prehyba. nyvyse to montovali lempli, takze to idem zasa reklamovat. zasrali mi ram v dekore montaznou penou
maruska 100
03.04.11,08:24
Tak ja mam okná Geneo 3sklo Hlbka rámu 86mm sú namontované asi 2 tyždne a som nad mieru spokojný. Ako s objednáukou, zameraním, dodávkou a nakoniec aj s montážou na pásky.Montovala my to partia 3ja chlapi a ja som bol s nich v rozpakoch. Za cely den nepadlo jedno škaredé slovo a nepočul som aby jeden druhemu povedal: toto sprav najprv, podaj mi toto, hento si mal spraviť. Naopak ked jeden natiahol ruku druhy už držal v ruke nastroj ktorý potreboval podať. O čistote hovorit ani nebudem pasky su ako sneh biele nieje na nich vidieť jeden otlačok ruky všetko si po sebe krásne uprataly. Partia sa volala Pytel a týmto chcem podakovat za profesionalitu a takto nejako sa robí dobré meno firme. Viem že su to všetko externé montážne partie ale za túto sa Fenestra hanbiť nemusí. A skusenost s oknami zatial len pozitívna všetko krásne zapadá, zatvára sa, nič sa neprehyba. Z mojej strany odporúčam.
stavbar69
03.04.11,15:56
maruska 100 .... ja som z okolia Nitry,tak ak je ta partia z blizkeho okolia,prosim kontakt.Vdaka
maruska 100
03.04.11,16:24
maruska 100 .... ja som z okolia Nitry,tak ak je ta partia z blizkeho okolia,prosim kontakt.Vdaka


Ja som si ich nejako extra neobjednával ale poslala ich firma fenestra ZM kde som okná aj objednával tak ak si tam zavoláš a vyžiadaš si ich tak počítam že vyhovejú aj ked možno budeš musiet trochu počkat ale max tyžden
day
04.04.11,03:07
Ja som si ich nejako extra neobjednával ale poslala ich firma fenestra ZM kde som okná aj objednával tak ak si tam zavoláš a vyžiadaš si ich tak počítam že vyhovejú aj ked možno budeš musiet trochu počkat ale max tyžden

fenestra ZM od p.Havettu?
alltracboy
04.04.11,07:11
maruska, ked sa pozries na svoje okna zvnutra, kde su zvarane tesnenia, mas tam od tych tesneni aj zaspineny ram?
radEg
05.04.11,09:43
maruska, ked sa pozries na svoje okna zvnutra, kde su zvarane tesnenia, mas tam od tych tesneni aj zaspineny ram?

Ja mám tiež geneo a mám aj mierne špinavý rám vnútri. Je to problém ?
alltracboy
05.04.11,11:12
asi nie, lebo sa to da utriet, len ma zaujimalo ci to ma tak kazdy lebo iba pri mojich oknach zaspal typek za pasom, lebo ja som mal tych chyb viacej. od tej spiny od zavarania tesneni, az po piliny medzi sklom a ciernym tesnenim. Fenestra sa sice snazi vsetko odstranit, ale pravda je taka, ze co je posrane na zaciatku, lepsie uz nebude. A mam pocit, ze cim viac sa snazia nieco opravit, tym sa to viac se**e. Niektore tesnenia boli este tak prehnute, ze ked je tam sklo tak sa to zuzi, lebo je cast prehnuta dovnutra.. sice sa to snazili vytiahnut (rezatkom) ale vysledok je taky , ze radsej uz ani nechcem nic reklamovat.
day
05.04.11,13:22
asi nie, lebo sa to da utriet, len ma zaujimalo ci to ma tak kazdy lebo iba pri mojich oknach zaspal typek za pasom, lebo ja som mal tych chyb viacej. od tej spiny od zavarania tesneni, az po piliny medzi sklom a ciernym tesnenim. Fenestra sa sice snazi vsetko odstranit, ale pravda je taka, ze co je posrane na zaciatku, lepsie uz nebude. A mam pocit, ze cim viac sa snazia nieco opravit, tym sa to viac se**e. Niektore tesnenia boli este tak prehnute, ze ked je tam sklo tak sa to zuzi, lebo je cast prehnuta dovnutra.. sice sa to snazili vytiahnut (rezatkom) ale vysledok je taky , ze radsej uz ani nechcem nic reklamovat.

to mas okna z Fenestry Zlate Moravce?
alltracboy
05.04.11,13:36
no tam maju fabriku, tak ano.
alltracboy
07.04.11,08:05
no co , mate ten ram spinavy ci nie?
jawa38
07.04.11,12:07
Nám dodávala okná na doporučenie od známych firma BKP okná. Dopredu sme si zistili o tejto firme informácie a boli sme si pozrieť s manželkou aj okná, ktoré už montovali. Sme nadmieru spokojní. Majú v ponuke viacero profilov plastových okien, ale aj hliníkové, drevené, drevohliníkové /INTERNORM/ a plastovohliníkové okná. Pripájam telefonický kontakt na obchodnú zástupkyňu :0917 633 786
alltracboy
07.04.11,13:08
myslim ze prispevkov na bezne okna je na porade milion. drzme sa temy
Mirkaska
08.04.11,05:26
my máme geneo trojsklo a to stredné sklo sa nám nezdá, že je 4 mm :-(
neviem, či je to len tak skreslené pri pohľade cez sklo...

tú špinu môžem pozrieť, s penou sme nemali také problémy ako je na tvojich fotkách.
problémy sú s kovaním, ale do toho rizika sme šli . možno by boli aj pri inom ako GU. na jeseň nám všetko šteľovali a teraz na jar je to znovu na figu, najmä balkonove dvere dosť padajú.
alltracboy
08.04.11,06:35
podla mna je profil so zelezom ovela tuhsi ako geneo. ked si zoberies dvojmetrovy ram z genea, tak ho bez problemov prehnes aj o 5cm.. by som chcel vidiet ako by sa tak prehla nejaka zelezna joklovina.
Mirkaska
21.11.11,18:27
ako ste spokojní s používaním okien? nám už boli kovanie nastavovať asi 3x. čo je podľa nás veľa za rok používania. tak sme si to nepredstavovali.... tiež nám museli presklievať asi 5 okien, vraj to už z výroby bolo urobené zle. sme z fenestry sklamaní.
alltracboy
22.11.11,08:19
druhy krat by som radsej dal drevenne okna..kto nechce drevo tak hlinik.. a kto nema plachy tak lacne plastaky. To geneo naozaj nieje tak genialne. A cele to korunovala fenestra a ich montazne firmy. Inak sa o zakaznika staraju.. klobuk dolu. Ale ked si kupim tak drahe okna tak ich chcem uzivat a nie rok reklamovat a odtranovat banalne zavady sposobene nedbanlivostou a lajdactvom
benusan
10.06.12,14:15
čo hovoríte na pásku, je potrebná?
lakon
14.06.12,09:53
Mám dve cenovo rovnaké ponuky
- Salamander Streemline s kovaním Siegenia AUBY, sklo Nitrasklo 4-14-4-14-4, výrobca Rakystav, Montáž na pásku illbruck i3
- Rehau GENEO s kovaním G-U UNI-JET, sklo Nitrasklo 4-16-4-16-4, výrobca FENSTRA, Montáž na penu s paroaktívnymi páskami.

Ako je to s kvalitou uvedených zostáv? Sú kvalitatívne a funkčne na jednej úrovni, a výber závisí len na sympatiách k niečomu, alebo mi niektorá zostava za ten istý peniaz vie ponúknuť viac?
lakon
14.06.12,09:59
čo hovoríte na pásku, je potrebná?

Ono je to tak ako s fóliami na streche. Pred 50 rokmi i nich nikto ani nepočul, a dnes ti bez ních ani nedovolia stavať.

Norma je zatiaľ len odporúčacia, ale od r.2013 má byť vraj záväzná.
Čo som ja dostal ponuky tak montáž na Illbruk i3 vychádza lacnejšie ako montáž na Penu s paropáskami.
addo77
14.06.12,10:00
Co sa tyka kovania tak G-U ako aj Sigenia su jedny z najlepsich. Tieto profily su tiez oblubene u nas. Ja by som sa rozhodol skor vzhladom na zaruku, servis a pod.
alltracboy
14.06.12,10:01
pochybujem ze tu niekto mal na dome obe znacky.. tak asi tazko niekto objektivne poradi. Hod si mincou. Ja by som uz geneo nedaval. urcite nie od fenestry. ale kedze mam skusenosti ake mam, tak uz ani geneo. Mozno by som nadaval aj na salamander.. pokial mi niekto zaplati vymenu tak kludne za rok napisem svoje dojmy :D
lakon
14.06.12,11:54
pochybujem ze tu niekto mal na dome obe znacky.. tak asi tazko niekto objektivne poradi. Hod si mincou. Ja by som uz geneo nedaval. urcite nie od fenestry. ale kedze mam skusenosti ake mam, tak uz ani geneo. Mozno by som nadaval aj na salamander.. pokial mi niekto zaplati vymenu tak kludne za rok napisem svoje dojmy :D

Mal si okrem problémov s montážou, a pilinami v okne ,(čo je neospravedlniteľné, a ani sa ti nedivím že si nanich napálený, ale je to predsa len vec jednej konkrétnej montážnej partie a náhody?, ktorá sa môže vyskytnúť vždy, pri akomkoľvek výrobku) aj nejaké iné konkrétne problémy?
Na ten ohyb pri výške profilu nad 2.2m, a tiež niektorých šírkach už asi prišli aj oni a odporúčajú výstuž aj do GENEA.
Aj keď u fenestry je to len v texte, ale Rehau to už určite riešil a má to aj v prospekte aj s rozmerovými tabuľkami.
http://www.rakystav.sk/domain/rakystav/files/2012/Prospekt_GENEO_980702_SK.pdf je to myslím na strane 21.
Ale aj tak ponúkajú nadštandardné rozmery, i parametre.
Mirkaska
13.12.12,04:55
Na ten ohyb pri výške profilu nad 2.2m, a tiež niektorých šírkach už asi prišli aj oni a odporúčajú výstuž aj do GENEA.
Aj keď u fenestry je to len v texte, ale Rehau to už určite riešil a má to aj v prospekte aj s rozmerovými tabuľkami.
http://www.rakystav.sk/domain/rakystav/files/2012/Prospekt_GENEO_980702_SK.pdf je to myslím na strane 21.
Ale aj tak ponúkajú nadštandardné rozmery, i parametre.

kde myslíš v texte? my máme geneo od Fenestry a už by sme si ho nedali. veľké problémy s prehybmi, v rohoch okien na južnej a záp. strane nám zvonku trhá fasádu od okna, lebo sa prehýna.
dakujem.
hanusvas
28.01.13,11:38
A co tak porovnanie Rehau Geneo GU, Rau-Fipro od Fenestry a Gealan Comfort 6 komor, sirka profilu 7,5cm od EKOPROFILU? Alebo aspon ma niekto skusenosti s dodavkou od Ekoprofil? Faktom je ze cena od Fenestry cca 2350 versus cena od Ekoprofilu cca. 1800. Dakujem vopred.
alltracboy
28.01.13,12:48
takze z praxe, geneo s trojsklom sa pri vonkajsej teplote -8 rosia na spodku ramu tam kde nieje dobry pristup tepleho vzduchu. V dome je 22,5-23 stupnov a cca 70% vlhkost. Podlahovka. Nieje to nic nezvycajne, kedze nad parapetom byva kriticky tepelny most. Vchodove dvere, tiez geneo.. v pohode.
hanusvas
28.01.13,13:00
Vdaka! Ale, myslel si to ako zasadny problem profilu Geneo, alebo skor kozmneticku neprijemnost s ktorou sa da zit? Lebo -8 vonku a sucasne 23 vnutri nebyva v roku az tak casto a naviac ak sa zarosenie vycisti po opaetovnom navrate akceptovatelneho gradientu teplot, tak sa tym asi da zit. A naviac nemam nikde istotu ze alternativny profil (Gealan ) od Ekoprofilu by to nerobil tiez. U neho je dokonca sirka vzduchovej medzery iba 14 na rozdiel od Genea ktory ma 16....cize rosny bod sa posuva dovnutra objektu...ci nie?
alltracboy
28.01.13,14:00
na to rosenie vplyva vela faktorov. Napriklad aj to aky tam je pristup vzduchu, ci mas po doknom radiator, ako hlboko je osadene okno v stene.. Geneo ma dost na prd to stredove tesnene, ale snad je to dobre z hladiska tesnosti. Ked na to pecie slnko tak pocut ako sa na velkom okne roztahuje ram. Uz by som asi dal biely ram aj z vonku. Usetri sa tym hromada neprijemnosti.
hanusvas
30.01.13,12:41
Dakujem! Je to pre mna dobry tip, lebo som si stale lamal hlavu ci to nechat v bielej (lacnejsie) alebo v hnedej laminacii(krajsie). A zabudol som zohladnit prazenie slnka...a najviac okien je na juhozapad a este aj vo svahu. Tam bude tepelna odolnost proti ziareniu asi dost kriticka. Asi radsej necham bielu..a usetrim.
Viliam Vittek
27.10.16,06:58
Čítam tu rôzne názory na okná REHAU. Nemám nič proti profilom REHAU, len ak sa nemýlim, tak firma FENESTRA časť,ktorá vyrába plastové okná rehau má určité problémy ekonomického rázu. Niekto tu píše, že kvalita ich profilov je min. o 1 triedu vyššia. Treba povedať od koho? Najlepší okenný profil v Európe má rozhodne VEKA. Možno nie dizajnom, ale kvalitou materiálu. Potom sú tu profily ako GEALAN, TROCAL, ALUPLAST aj REHAU, DECUINICK, Salamander a ďalšie. Ak výrobca neoklame plastové okná na kvalite výstuhy a kovania, tak so sklom sa už nedá veľa oklamať. Prakticky všetko tabuľové sklo vyrábajú belgičania a je jedno v ktorom štáte Európy. Receptúra je rovnaká, nemusí byť rovnaká kvalita základnej suroviny. Pri izolačnom 3 skle sa už väčšina výrobcov vie dostať na Uw 0,5. Výsledný koeficient prestupu tepla celého výrobku však prakticky nikto nemá pod Uw 0,78. Niekto sa pýtal na názor ku kovaniu G-U. V paralerne - posuvných a posuvno-zdvižných systémoch určite jeden z najkvalitnejších systémov. Pri kovaniach na okná si v ničom nezadá za výrobcami ako WINKHAUS, MACO, SIGENIA alebo ROTO. Tu nie je čo riešiť. Len nastavovanie je rozdielne. Veľmi dôležitá je v závere kvalita montáže a utesnenia výrobkov pri napojení do ostenia stavby. Ak sa tá odflákne, môžete mať najlepšie okná.