day
29.09.10,11:33
Ahojte,

ake su plusy, minusy stavby rodinneho domu v zimnych mesiacoch?
Zaklady, hruba stavba, krov.

220870 spominal v jednom prispevku, ze stavba je mozna, treba dodrzat len technologicke postupy. Ake postupy, kde mozu nastat problemy?

Za vyhody pokladam :):
mensia obsadenost stavebnych majstrov, lepsie ceny stavebneho materialu (mozno), dodrzanie postupnosti, harmonogramu prac (majstri nemaju rozrobenych viac stavieb)

Za nevyhody pokladam :(:
zima

Dakujem
Stefan
day
29.09.10,13:41
pripadne kto postavil dom cez zimu?
marleau
29.09.10,14:56
V tomto je výhoda montovačky.A keď sa osadia okná,aj bez zateplenia to vyhreje jeden prenosný olejový radiátor na elektriku tak,že vo vnútri sa dá robiť v košeli.Už sme takto stavbu vykúrili aj malým fukarom,ale trvalo to dve noci a jeden deň pri mínus 7°C...Nuž a fasádu na jar.
220870
29.09.10,15:54
Všetky betonáže sa dajú bez akýchkoľvek problémov realizovať cez zimu.Cez zimu sa nedá stavať z Ytongu ,brúsených tehál pod.Naopak nieje problém s murovaním na klasickú maltu.Horšie je to z výkopovými prácami tie z dôvodu zamŕzania zeme je dobré urobiť pred alebo po zime.Naopak nieje problém z tesárčinou a pokrývaním striech ,osádzaním okien dverí.
Samozrejme je nelogické a zbytočné stavať pri - 20 C°.;)Ale to v NR býva pár týždňov v roku.
220870
29.09.10,15:55
pripadne kto postavil dom cez zimu?
JA.:)
Oliwa
29.09.10,20:55
pripadne kto postavil dom cez zimu?
mimotemy Štefan, že si to Ty - tak Tebe si to dovolím povedať ;) - Eskimáci:D ... ale Ty sa určite nepýtaš na iglu...:)
mendo933
30.09.10,04:53
Chemia dokaze vela,len ktovie kolko sa to bude vyparovat a niekto to dychat musi a potom ze same alergie, astmi....
Ja by som to robil asi tak ze teraz by som spravil zaklady + podkladovy beton/ zakladovu dosku podla toho co je v projekte a nechal tak. A na jar ked zmisne sneh nalepit HI a sup hore. Okrem blata je aj robota ovela prijemnejsia a hlavne dlhsi den
mimotemypreco sa v zime nemuruje? Lebo mraz trha pivove flasky :) mimotemy
day
30.09.10,06:15
tak som chcel postupovat, pasy+platna tento rok a na jar zacat s HS, ale ...

so zaciatkom roka uvazuje vacsina stavebnikov, majstri budu viac telefonovat a ponahlat sa na uz na dohodnutu druhu, tretiu stavbu.

ako bolo spomenute -20°C v NR, mozno par dni, Porfix v tech.liste hovori o moznosti stavby z porobetonu nad +5°C, to by sa mozno dalo :o

uvidime co nam prinesie nase (ne)predvidatelne pocasie :)

ps.: Oliwe, ked zacnem tak sa priprav, sikovne eskimacke ruky sa vzdy zidu :D
TomasHC
30.09.10,06:28
Pokial sa da, mal si zacat uz predvcerom :) Po zime bude jar, na jar bude blato, zapadne bager, liazka so strkom aj domiesavac... Ak sa Ti "zadari" ako mne na jar 2009, tak sa tazka technika dostane na miesto az koncom aprila :( Ti co stavali o 2 roky skor, tahali mury vo februari, lebo bolo 10°C.

Ja som robil zakladove pasy 28. oktobra, DTcka som dozalieval 13. decembra a kanalizacia/deka sa dala potom az koncom aprila :( Takze si to dobre rozmysli.
220870
30.09.10,16:42
Chemia dokaze vela,len ktovie kolko sa to bude vyparovat a niekto to dychat musi a potom ze same alergie, astmi....
Ja by som to robil asi tak ze teraz by som spravil zaklady + podkladovy beton/ zakladovu dosku podla toho co je v projekte a nechal tak. A na jar ked zmisne sneh nalepit HI a sup hore. Okrem blata je aj robota ovela prijemnejsia a hlavne dlhsi den
mimotemypreco sa v zime nemuruje? Lebo mraz trha pivove flasky :) mimotemy
Lebo lieh čo sa dáva do malty sa dá vyžiť aj onaqejšie.:D