xxxenka1
29.09.10,11:46
Dobry den

s priatelom sme sa rozhodli ziadat o uver zo statneho fondu rozvoja byvania, no na MU nam povedali, ze musime byt manzelia, kedze mame list vlastnictva na oboch aj stavebne povolenie je na oboch.

Velmi sa mi to nezda a preto prosim o radu, ci s tym ma niekto skusenost a ci niektora dvojica ziadala o uver bez toho, aby boli manzelia.

dakujem za pomoc

s pozdravom
Xenia
Daggmar
29.09.10,09:57
Nemusí byť žiadateľ v manželskom zväzku, môže byť aj singl ale má menej šance získať SFRB ....:( Druhá vec je LV - ak žiadate o SFRB musí byť na LV zapísaný iba ten jeden žiadateľ ... moja skúsenosť .
xxxenka1
29.09.10,15:01
Takze ak budeme spolu ziadat ja a moj priatel s tym, ze list vlastnictva je tiez na oboch, bude to ok? prijem sa bude posudzovat nas oboch?
dakujem
Wlady
29.09.10,18:34
Takze ak budeme spolu ziadat ja a moj priatel s tym, ze list vlastnictva je tiez na oboch, bude to ok? prijem sa bude posudzovat nas oboch?
dakujem

Podla mna nie. Pokial nie ste manzelia, moze byt ziadatel iba jeden a tym padom bude posudzovany iba jeho prijem. Vyhodou je ze Vam ten druhy z dvojice moze rucit. Prajem vela vytrvalosti pri vybavovani, nam to trvalo skoro pol roka. Teraz sa uz tesime z uveru a postupne miname.
xxxenka1
30.09.10,07:18
No zda sa mi to troska zvlastne, tak nam teda fakt nic ine neostava iba sa rychlo vziat kvoli uveru :) lebo aj dom sme zacali stavat spolocne, List vlastnictva pozemku je tiez na oboch aj stavebne povolenie je na oboch a dokonca aj prijem nam vychadza iba ked to spocitame spolocne.....
dakujem za odpovede.
Wlady
30.09.10,17:06
A uplne idealne je aby ste mali dieta. Je skoro nerealne aby sa manzelia bez deti zmestili pod hornu hranicu prijmu.