icotech
29.09.10,17:43
Zdravim.Chcel by som sa spytat.Zobral som si pred 4rokmi nehnutelnost na moje meno-(cize vlastnik je jeden -ja) hypoteku ktora sa plati z mojho uctu.Teraz dala do toho partnerka aj svoje peniaze a aby aj ona mala istotu chcel by som ju spravit spoluvlastnickou 1/2 jednej polovice.
Chcel by som sa Vas spytat ked je nehnutelnost zatazena zaloznym pravom banke a vlastnikom som len ja ci ju mozem spravit spoluvlastnickou iba na katastri alebo musim o to poziadat i banku a upravit zmluvu ci spisat dodatok ku zmluve.
buchač
29.09.10,15:59
Zdravim.Chcel by som sa spytat.Zobral som si pred 4rokmi nehnutelnost na moje meno-(cize vlastnik je jeden -ja) hypoteku ktora sa plati z mojho uctu.Teraz dala do toho partnerka aj svoje peniaze a aby aj ona mala istotu chcel by som ju spravit spoluvlastnickou 1/2 jednej polovice.
Chcel by som sa Vas spytat ked je nehnutelnost zatazena zaloznym pravom banke a vlastnikom som len ja ci ju mozem spravit spoluvlastnickou iba na katastri alebo musim o to poziadat i banku a upravit zmluvu ci spisat dodatok ku zmluve.
čo sa týka spoluvlastníctva ...

http://www.porada.sk/t127628-zapisanie-tarchy-na-lv.html


Banku neviem , je potrebné sa tam ísť opýtať ...
Ale mám za to , že v prípade / tom zlom .../ by banke šumafuk bolo , či by exekúciu uvalila na jedného alebo dvoch vlastníkov ...
Exekúcia sa týka nehnuteľnosti a majiteľ/lia na to doplatia ...žiaľ niekedy až príliš kruto ...
icotech
29.09.10,16:06
prepac pozrel som aj tu temu diki.To ze banka potom siahne spoluvlastnikom obom je mi jasne.Skor ma zaujima ako 1/2podiel napisem na nu akou zmluvou.Darovacou? alebo akou kupno predajnou? na co na podiel? neviem
buchač
29.09.10,16:12
prepac pozrel som aj tu temu diki.To ze banka potom siahne spoluvlastnikom obom je mi jasne.Skor ma zaujima ako 1/2podiel napisem na nu akou zmluvou.Darovacou? alebo akou kupno predajnou? na co na podiel? neviem

...stačí aj darovacia...
...alebo kúpno-predajná ...

Záleží aj od budúcnosti , aby ste sa potom zbytočne nechytali za hlavy ...

Predsa len ...4 roky už platíš ...
Koľko do toho partnerka vloží zo svojho ???
Vyrovná sa Tvojmu podielu ???

Prachy sú prachy ...veľa zlého už urobili ...aj v tých najlepších rodinách...
Sadnúť a porozmýšľať treba ...OBOM ...;):rolleyes:
icotech
29.09.10,16:17
vlozili sme spolocne uz asi rovnako.Takze viem ano mas pravdu a chcem to tak ze sme vlozili rovnako a spolocnou pracou.Ale ako spravim kupno predajnu zmluvu predam to sam sebe a priatelke zaroven? asi by som sa mal to uz popytat pravnika ale aj tak dakujem za radu velmi mi to pomohlo:)
Mária27
29.09.10,17:35
Predal by si jej ideálnu polovicu nehnuteľnosti ako spoluvlastnícky podiel. Potom budete spoluvlastníkmi s podielmi 1/2 ty a 1/2 ona, čo znamená, v akom pomere sa podielate na právach a povinnostiach k spoločnému majetku.
ascari
30.09.10,10:42
Pokiaľ máš nehn. na hypotéku tak dňom sobáša tvoja žena platí polku splátok spolu s tebou (BSM). Napr. hyp. úver bol 1mil., 200tisíc si už splatil a zvyšných 800 už splácate spolu ako manželia v BSM i keď si v katastri vedený sám. Napr. pri rozvode po pár rokoch by bol stav dajme tomu 200sám 500spolu a zostávalo by platiť banke 300 čiže tých 500 by sa delilo na polovicu.

Ale nie to si sa pýtal, v podstate kataster by nemuselo zaujímať ak žene daruješ (predáš) podiel aj s ťarchou a ona ťarchu prijme a tak isto aj banku ale asi v zmluve s bankou je klauzula že musí kupujúci (obdarovaný) podpísať zmluvu o ťarche alebo ako sa to volá.
Takže potrebuješ zmluvu, či už kúpnu alebo darovaciu a podľa mňa aj povolenie banky z predajom/darom.