jv78
29.09.10,19:33
Dobrý deň , nevie mi niekto poradiť či sa dá doviezť betón z Poľska ale z okolia Noweho Targu (červeného kláštora) , problém je v tom, že hr. prechod Lysa nad dunajcom je asi do 7,5 Tony. Dá sa to nejako obísť??
Dík.
marleau
29.09.10,17:37
Už som tu videl poľské "mixéry",tak asi sa dá.
TomasHC
30.09.10,06:30
To je tam az taka zaujimava cena? Nie ze by som to mal ako vyuzit, len ma to zaujima. Ale ak to bude "kvalita" ako vacsina ich vyrobkov, amen-tma :(
day
30.09.10,08:06
... mne ponukali DTcka, najskor - super cena, kvalita, atd, potom vysvitlo,
ze nemaju certifikat :eek::D
pivko
30.09.10,09:56
Dobrý deň , nevie mi niekto poradiť či sa dá doviezť betón z Poľska ale z okolia Noweho Targu (červeného kláštora) , problém je v tom, že hr. prechod Lysa nad dunajcom je asi do 7,5 Tony. Dá sa to nejako obísť??
Dík.
Obísť sa to nedá iba keby že cez Barwinek a to by si sa nedoplatil neviem akú tam máš cenu ,ale u nás je teraz beton neskutočne lacný , videl som bilboard jednej betonárky a že cena za m3 od 48EUR;)
tommi_d
01.10.10,05:59
Obísť sa to nedá iba keby že cez Barwinek a to by si sa nedoplatil neviem akú tam máš cenu ,ale u nás je teraz beton neskutočne lacný , videl som bilboard jednej betonárky a že cena za m3 od 48EUR;)

Áno, ale je to cena bez nakládky, bez vykládky, bez dopravy a bez DPH.
pivko
01.10.10,10:13
Áno, ale je to cena bez nakládky, bez vykládky, bez dopravy a bez DPH.
S DPH ! tak že to všetko možeš odrátať keď sa dohodneš;)
spider.hst
01.10.10,18:24
To je tam az taka zaujimava cena? Nie ze by som to mal ako vyuzit, len ma to zaujima. Ale ak to bude "kvalita" ako vacsina ich vyrobkov, amen-tma :(
Triedy betonov su normovane ako aj ich pevnosti a vlastnosti, tak o kvalite by rec nemala byt.
Skor zalezi aky alebo kto je dodavatel.
Hop377
01.10.10,18:48
Aj normy a fyzikalne zakony pre elektroniku su vseobecne dane a pozri co dokazu sudruhovia z P.R.C, kW vykonu z bateriovych pristrojov nie su nicim vynimocnym.
220870
02.10.10,04:06
Beton nemôžete miešať v domiechavači donekonečna.Jednoducho stvrdne,a je mu jedno či sa vezie na aute alebo je pod vodou.
jv78
02.10.10,16:41
to viem ze vychodoslovenske stav.jhmoty maju teraz akciu 49E za m3, ale v St.Ľubovni aj Kežmarku stoji m3 70E a 1 km 1,5E, preto hladam v poľsku či to nebude lacnejšie.
pivko
02.10.10,16:42
to viem ze vychodoslovenske stav.jhmoty maju teraz akciu 49E za m3, ale v St.Ľubovni aj Kežmarku stoji m3 70E a 1 km 1,5E, preto hladam v poľsku či to nebude lacnejšie.
Aj UNIBETON má po 48;);)
misho.adam
14.08.11,17:55
zdravím nemáte niekto nejaké info - najlepšie osobné skúsenosti - ako je momentálne s cenou betónu z poľska (na základy B15).
ide o východné slovensko 20 km od prešova.

prípadne aké sú ceny cementu v maďarsku. viem že minulý rok tam nakupovali náš cement z turne skoro o polovicu lacnejšie.

zisťujem totiž či je výhodnejšie pustiť sa do základov ručne alebo z betonárky.

ďakujem
miklosh
15.08.11,07:40
A co pytaju z dopravu?
slavo11
15.08.11,07:56
čo ja si spomínam tak pri výstavbe Kauflandu v Lubovni, tak som tam videl samé polske domiešavače takže nejako sa tam dostali, žeby cez Lelulochow aj ked si myslím že aj tam je obmedzenie
Janyke
15.08.11,10:38
20km od Presova ktorym smerom? V Lipanoch co je 11km od Sabinova funguje nieco viac ako rok polska betonarka. Vola sa Libet s.r.o. denne stretavam ich auta na trase SB-Lipany. Maju niekolko domiesavacov a vraj aj ceny maju velmi priaznive. Co som mal info tak tocili niekolko fur denne do SB na stavbu domova socialnych sluzieb. Ten beton azda nebude az taky hrozny ako sa ho vsetci obavaju. Kamarat si u nich objednal beton na zaklady garaze...dal iba rozmery a vsetko mu v Libete vypocitali...maju niekolko domiesavacov s ramenom...Kamarat chcel beton do 15km a poriesil to vramci istej stavby ktoru mali po ceste, takze dopravu neplatil...Tu mas kontakt ale najlepsie bude ak si tam zajdes osobne. Betonarka je na hlavnej ceste z Lipan do Krivan na lavej strane za pilou.
tel.c.: 051/458 34 08
Janyke
15.08.11,10:55
Ehm a skoro som zabudol, v okoli SL a PO je este znama betonarka Powroznik z Polska. Na nete urcite najdes v celku dobre info...ja len tak narychlo co som pozrel tak tu je nejaka debata...
http://www.modrastrecha.cz/diskuse/tema/beton-z-polska/
misho.adam
15.08.11,16:28
no ja som prave opacnym smerom od presova -smerom na vranov, ale skusim tie lipany.

este skusim pozistovat ako je to s cementom z madarska a potom soi to cenovo porovnat.
dolfort
15.08.11,19:34
čo ja si spomínam tak pri výstavbe Kauflandu v Lubovni, tak som tam videl samé polske domiešavače takže nejako sa tam dostali, žeby cez Lelulochow aj ked si myslím že aj tam je obmedzenie

Poliaci su ako Hannibal - cestu si bud najdu alebo urobia.
Janyke
16.08.11,07:08
Ak si smerom na VT tak zajdi od Bystreho tam mas cementarne...alebo skus hodit rec s chlapmi v krcme...viem o tom ze zamestnanci cementarni maju cement s celkom fajn zlavou a dopravu si vedia poriesit nakladnym autom z cementarni, ktore ide niekam po naklad a cestou ti to vedia vyhodit...