voda8
30.09.10,21:43
Dobry den

Chcel by som sa s vami poradit.
Byvam v starom dome cca 80 rokov hned pod terasou. nieje izolovana a pravdepodobne ani nebude izolovana.
Rozhodol som sa preto si zateplit aspon strop-
Viem ze existuje moznost znizit strop sadrokartonom dat tam vatu.
ale chcel by som sa opytat ci je mozne nalepit polystyren na strop z vnutra izby, natiahnut sietku a zastierkovat to a namalovat?

v byte uz byvam a chcel by som sa vyhnut neporiadku a prachu.
Dakujem velmi pekne za odpoved
misomiso
30.09.10,19:52
Je to mozne, ale lepsie je izolovat terasu zhora.
voda8
30.09.10,19:54
diki moc za info,
no ja by som rad dal zaizolovat terasu z hora ale bohuzial bytove druzstvo ma problem len opravit strechu a nie to este zateplit.
a preco je vyhodnejsie izolovat terasu?
misomiso
30.09.10,19:59
Vzdy je vsetko lepsie izolovat zvonku. Nebude sa ti potom zrazat voda a tvorit plesne.

Ked nalepis izolaciu zvnutra, strop nad polystyrenom bude o to chladnejsi. Moze sa tam kondenzovat voda. Navyze polystyren nie je moc zdravy do interieru.
voda8
30.09.10,20:14
a odporucali by ste nieco ineho na to zateplenie? a hlavne paroizolaciu? aby som mohol v klude byvat?
nestacilo by to len pravidelne rano poriadne vyvetrat?
dik
misomiso
30.09.10,20:29
a odporucali by ste nieco ineho na to zateplenie? a hlavne paroizolaciu? aby som mohol v klude byvat?
nestacilo by to len pravidelne rano poriadne vyvetrat?
dik


Keby som tam byval ja, tak bud zaizolujem terasu na vlastne naklady, alebo dam od spodu sadrokarton - parozabranu - nobasil.
misomiso
30.09.10,20:35
Este jedno by som ale zohladnil. Z tej terasy mozes ocakavat casom aj zatekanie. Ak by k tomu prislo, tak ti to narobi ovela vacsiu galibu, ak ti to potecia do zateplenia, aj to neskor zbadas.

Aj preto vravim, ze radsej vhora.
p.sabol
01.10.10,08:30
dakujem velmi pekne za odpoved

No ta terasa zateka, ale riesi sa teraz zaizolovanie, a uz to sa im zda byt dost drahe. si zober ze je tam asi 93m2 a to vsetko zateplit nemozem. a keby som to robil iba nad sebou tak by bol tam rozdiel vysky, U nas je kompikovane pretoze mame tam piliere, zabradlie a ze by sa to vsetko muselo vybrat. zdvihnut terasu o 10 cm a naspat murovat
aspon tak nam to vysvetloval pan z firmy.

No ja som vcera niekde cital ze moze byt problem s vlhkostou u polystyrenu, neda sa tam dat nejake vzdusna vata a nato dat sietku a stierku? nechcem velmi davat zadrokarton, pretoze mam cerstvo namalovanu izbu a bojim sa zeby sa to tam vsetko obilo.
alebo da sa to spravit aj bez toho?
diki za odpoved
misomiso
01.10.10,08:34
dakujem velmi pekne za odpoved

No ta terasa zateka, ale riesi sa teraz zaizolovanie, a uz to sa im zda byt dost drahe. si zober ze je tam asi 93m2 a to vsetko zateplit nemozem. a keby som to robil iba nad sebou tak by bol tam rozdiel vysky, U nas je kompikovane pretoze mame tam piliere, zabradlie a ze by sa to vsetko muselo vybrat. zdvihnut terasu o 10 cm a naspat murovat
aspon tak nam to vysvetloval pan z firmy.

No ja som vcera niekde cital ze moze byt problem s vlhkostou u polystyrenu, neda sa tam dat nejake vzdusna vata a nato dat sietku a stierku? nechcem velmi davat zadrokarton, pretoze mam cerstvo namalovanu izbu a bojim sa zeby sa to tam vsetko obilo.
alebo da sa to spravit aj bez toho?
diki za odpoved

No nechcem ta strasit, ale to, ze sa teraz izoluje nie je esta zaruka, ze to nebude o rok tiect znova. Mozno este niekto iny poradi...
bajkom
26.06.11,17:54
mam podobny plan, potrebujem znizit strop o cca. 30 cm. Nechcem davat sadrokarton! Konstrukciu by som chcel dat z CD, UD profilov ako pri sadrokartone, na to uchytit polystyren 6,5 cm hruby, na to lepidlo sietku a omietku. Treba este nejaku foliu? Ake su dalsie moznosti alebo je to cele zle? Dakujem
220870
26.06.11,18:41
Priestor medzi stropom a izoláciou musí byť vždy parotesne uzatvorený.Bezpodmienečne musíte použť parozábranu.Inak to bude kondenzovať.
day
26.06.11,19:49
miso prosim o info, v com je problem s polystyrenom?

pre p.sabola - polystyren je nenasiakavy
220870
27.06.11,03:47
Polystyrén má nasiakavosť 5% problém je medzera medzi polystyrénom a stropom .
day
27.06.11,06:21
Polystyrén má nasiakavosť 5% problém je medzera medzi polystyrénom a stropom .


XPS je nenasiakavy (podla normy DIN53134 nasiakavost po 28 dnoch pri zmenach teploty sa pohybuje na urovni 0,1 az 0,5%)
220870
27.06.11,16:42
Čo urobíte zo špárami medzi jednotlivými xps .Po druhé xps má vyššiu paropriepustnosť ako "IPA" hydroizolácia nad stropom.
day
27.06.11,17:25
samozrejme ako izolaciu proti vode - hydroizolaciu - pouzit "IPU"
bajkom
27.06.11,17:35
Priestor medzi stropom a izoláciou musí byť vždy parotesne uzatvorený.Bezpodmienečne musíte použť parozábranu.Inak to bude kondenzovať.

1. mozem este poprosit podrobnejsi postup ako tu parozabranu umiestnit - co konkretne pouzit a ak ako postupovat pri montazi? :-). Mozno pre upresnenie dom je 50. rocny, a stropy v dome tvoria vlastne iba omietnute dosky, hore je povala.
2.Ak by som ustupil od znizenia stropu, je dobry postup nalepit polystyren priamo na strop, zabezpecit ho este skrutkami a na dat sietku a omietku?
alltracboy
27.06.11,17:40
ta skladba by mala byt od vrchu asi taka:
povodny strop
polystyren
parozabrana
nieco na com bude drzat nieco co bude dobre vyzerat

parozabranu treba ukoncit v omietke nejakym sposobom aby tam bola aspon nejaka dlzka zaomietnuta..kolko to netusim ale dal by som asi 10cm.

myslem ze jednoduchie bude spravit podhlad s vatou. uz aj preto ze nieje horlava.
Manual
27.06.11,18:06
V prístavbe na RD bol keramický strop (mjaka) Zistili sme, že tadial uniká dosť tepla. Nalepili sme na omietku stropu polystyrénové kazety. Únik tepla sa podstate znížil a nepozorujem žiadnu kondenzáciu vodných pár atď. Izby sú 100% suché. Takto to už mám 15 rokov.
Takže ak by niekto nalepil na trop z vnútra izby aj 5 cm hrubý polystyrén, nemusí sa obávať nejakého rosenia, plesní, atď... Aspoň u mňa to funguje a jedná sa o izby orientované na severnú stranu.
Manual
27.06.11,18:08
1.
2.Ak by som ustupil od znizenia stropu, je dobry postup nalepit polystyren priamo na strop, zabezpecit ho este skrutkami a na dat sietku a omietku?
Podľa mojich 15 ročných skúseností sa nič nestane, nebudú žiadne plesne, rosenie atď... príď sa pozrieť a presvedčiť :) A je to najjednoduchšie riešenie !!!
220870
27.06.11,18:23
1. mozem este poprosit podrobnejsi postup ako tu parozabranu umiestnit - co konkretne pouzit a ak ako postupovat pri montazi? :-). Mozno pre upresnenie dom je 50. rocny, a stropy v dome tvoria vlastne iba omietnute dosky, hore je povala.
2.Ak by som ustupil od znizenia stropu, je dobry postup nalepit polystyren priamo na strop, zabezpecit ho este skrutkami a na dat sietku a omietku?
Ospravedlňujem sa .Trochu sa mi v hlave pomiešali témy.Vy máte palachový strop nad tým otvorenú povalu.
Do interiéru neodporúčam dávať fasádny polystyrén,vyparuje sa z neho svinstvo,najmä ak máte deti ktoré budú v tomto interiéri tráviť dlhší čas.Zdravotne lepší je podlahový polystyrén ale ten je zas horľavý.Ideál v tomto prípade je asi sklenná vata.Tá nieje vhodná do vlhkých priestorov kúpelní a pod.Pokiaľ máte nad stropom voľný priestor povaly tak parotesná zábrana nieje nutná.Ak už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z vymenovaných izolácií tak asi najlacnejšia skladba ,Strop ,sklenná vata 1 tabula priskrutkovaná min na 8 bodoch .lepiť nieje nutné respektíve je to zbytočné aj tak by to na farbe nedržalo.Lepidlo ,sieť ,lepidlo, štuková omietka ,farba.
220870
27.06.11,18:27
V prístavbe na RD bol keramický strop (mjaka) Zistili sme, že tadial uniká dosť tepla. Nalepili sme na omietku stropu polystyrénové kazety. Únik tepla sa podstate znížil a nepozorujem žiadnu kondenzáciu vodných pár atď. Izby sú 100% suché. Takto to už mám 15 rokov.
Takže ak by niekto nalepil na trop z vnútra izby aj 5 cm hrubý polystyrén, nemusí sa obávať nejakého rosenia, plesní, atď... Aspoň u mňa to funguje a jedná sa o izby orientované na severnú stranu.
1 cm polystyrénu dokáže interiér v celej jho hrúbke zohriať nad rosný bod.U 5 alebo 10 cm hrubého polystyrénu to tak nemusí byť.Môže s tým byť problém hlavne cez tuhé zimy.
bajkom
27.06.11,18:46
Ospravedlňujem sa .Trochu sa mi v hlave pomiešali témy.Vy máte palachový strop nad tým otvorenú povalu.
Do interiéru neodporúčam dávať fasádny polystyrén,vyparuje sa z neho svinstvo,najmä ak máte deti ktoré budú v tomto interiéri tráviť dlhší čas.Zdravotne lepší je podlahový polystyrén ale ten je zas horľavý.Ideál v tomto prípade je asi sklenná vata.Tá nieje vhodná do vlhkých priestorov kúpelní a pod.Pokiaľ máte nad stropom voľný priestor povaly tak parotesná zábrana nieje nutná.Ak už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z vymenovaných izolácií tak asi najlacnejšia skladba ,Strop ,sklenná vata 1 tabula priskrutkovaná min na 8 bodoch .lepiť nieje nutné respektíve je to zbytočné aj tak by to na farbe nedržalo.Lepidlo ,sieť ,lepidlo, štuková omietka ,farba.
Dakujem pekne pomohli ste mi, napriek tomu este budem pokracovat :-) Chcem pouzit spominany polystyren tvrdeny 6,5 cm (pretoze si ho viem zohnat sadarmo). Ak by som chcel znizit strop dvojnasobne mozem ho dat zdvojene (dve dosky na seba)? Je ich treba lepit alebo pouzit iba tie skrutky?
Ak by som znizoval pomocou konstrukcie, teda so vzduchovou medzerou medzi starym a novym stropom. Je nieco lacnejsie resp jednoduchsie ako CD a UD profili? Pochopil som spravne, ze parozabranu nepotrebujem?
Dakujem este raz.
Manual
19.07.11,11:05
1 cm polystyrénu dokáže interiér v celej jho hrúbke zohriať nad rosný bod.U 5 alebo 10 cm hrubého polystyrénu to tak nemusí byť.Môže s tým byť problém hlavne cez tuhé zimy.
Mám to chápať tak, že polystyrén napr. hrubý 5 cm podľa teba nezohreje interiér nad rosný bod ? Podľa toho čo píšeš, tak by v miestnosti s hrubšou izláciou mohlo byť aj chladnejšie, čo ale nemá logiku.
Arava
04.02.12,09:47
Prosím skúsenejších o radu, chcem zatepliť keramický strop fasádnym polystyrénom vo verande - (nad verandou je balkon) Čo výhodnejšie a podstatne jednoduhšie použiť: Nalepiť polystyrén na strop?? a potom aké lepidlo použiť??? alebo použiť skrutky ??? aby ten polystyrén na tom strope držal???
Arava
06.02.12,08:50
Prosím skúsenejších o radu, chcem zatepliť keramický strop fasádnym polystyrénom vo verande - (nad verandou je balkon) Čo výhodnejšie a podstatne jednoduhšie použiť: Nalepiť polystyrén na strop?? a potom aké lepidlo použiť??? alebo použiť skrutky ??? aby ten polystyrén na tom strope držal???
Nikto mi neporadí???