abxy
02.10.10,20:50
Mam pozemok na ktorom stojí náš dom,časť pozemku vyznačena geomet.plánom je s vec.bremenom.Chcem previesť založné pravo hypotéky z bytu na tento dom s pozemkom ale mi to neurobili lebo je tam vec.bremeno zriadene za penažnu uhradu ktoru mi platia .Vec bremeno je na pravo prechodu,položenia vodovod.potrubia a stavby,ktorá je na čierno a nepatrí nám.Ako mám mať čisty LV bez vec bremena na časť kde stojinaš dom s časťou pozemku ktoré nie su zaťažené vec.bremenom.Dakujem za vaše rady .
Mária27
02.10.10,21:04
Záložné právo a vecné bremeno sa vzájomne nevylučujú. Ak by si prišiel o záloh, tak by úhrady za vecné bremeno bral nový vlastník. To musí byť len vrtoch banky.
Keby si mal odčleniť časť pozemku - to by predsa tiež mohol urobiť nový vlastník.
abxy
03.10.10,07:40
Pozemok je náš celý len na určitej časti je vec.bremeno.Záložne pravo je za hypotéku ktorou sme založili naš panelakový byt v inom meste,ked sme si brali požičku,tak je LV na byt teraz založený v prospech banky,ktorá nam dala pôžičku.Ten pozemok s domom s vec.bremenom je na inom LV ale s vec.bremenom tak ako som už písal.Byt chceme predať ale je nanom to záložne pravo za hypotéku.Chceme previest to žáložne pravo banky z bytu na dom s pozemkom na ktorom je to vec.bremeno-pravo prechodu atd.Niektoré banky to robia ale PSS nie .Musim mať čistý LV na dom s pozemkom A tak chcem vybaviť dva LV na dom s pozemkom a potom previesť to záložné pravo s bytu a byt konečne predať.
Mária27
03.10.10,07:56
Na jednom LV máš dve nehnuteľnosti: dom a pozemok. Nebude banka (alebo ty) súhlasiť s tým, aby sa založil iba dom bez pozemku? To by mohli zobrať ako riešenie, keď už majú obavy, že by sa pri výkone práva zo zálohu nedal predať pozemok s takým bremenom. Prípadne by sa záloh istil aj strpením vecného bremena domu na pozemku.
abxy
10.10.10,19:29
Previesť len samotné záložne prevo PPS len na dom nejde.Odpísali mi že dom s pozemkom na ktorom je vec.bremeno neakceptuju.Ako mám dalej postupovať dom ma dvojnásobne väčšiu hodnotu ako založený byt.Ja chcem byt predať.Alebo vybaviť na dom s pozemkom dva LV jeden na dom a časťou pozemku bez vec.bremena a druhý LV na pozemok s vec.bremenom.Díky za akukolvek radu.
andiablo
11.10.10,05:10
Previesť len samotné záložne prevo PPS len na dom nejde.Odpísali mi že dom s pozemkom na ktorom je vec.bremeno neakceptuju.Ako mám dalej postupovať dom ma dvojnásobne väčšiu hodnotu ako založený byt.Ja chcem byt predať.Alebo vybaviť na dom s pozemkom dva LV jeden na dom a časťou pozemku bez vec.bremena a druhý LV na pozemok s vec.bremenom.Díky za akukolvek radu.
doporučujem ti zájsť do banky a sňou sa dohodnúť . Oni ti presne poradia čo a ako
abxy
29.10.10,20:11
Už je rozhodnuté Prvá stavebná sporitelna neakceptuje dom s pozemkom na ktorom je vec.bremeno.Vec.bremeno zaberá štvrtinu našho pozemku,takže idem rozdeliť pozemok geomet.planom aby bol pozemok bez vec.bremena len neviem čo na katastri či to nebude problem. pozemok je velký.Neviem ako dlho to bude trvať a čo to bude stáť.Neviete to niekto díky za odpovede.
petosc
30.10.10,03:51
Už je rozhodnuté Prvá stavebná sporitelna neakceptuje dom s pozemkom na ktorom je vec.bremeno.Vec.bremeno zaberá štvrtinu našho pozemku,takže idem rozdeliť pozemok geomet.planom aby bol pozemok bez vec.bremena len neviem čo na katastri či to nebude problem. pozemok je velký.Neviem ako dlho to bude trvať a čo to bude stáť.Neviete to niekto díky za odpovede.
Cau, riešim presne na 99% takýto istý problém. Ale nechce sa mi to tu rozpisovať. Keby si chcel napíš mi SS a potom ti pošlem moje číslo a zavoláme si. Ja to už mám skoro vybavené, ale v banke ešte niečo potrebujú tak tam ma brzdia.