bubkoch
03.10.10,08:18
sorry za mozno zbytocnu temu, ale nenasiel som na to specialnu temu s info, len ciastkove v roznych inych temach

planujem rekonstrukciu jadra s nasledujucimi pracami:
- likvidacia - vyburanie celeho umakartoveho jadra
- likvidacia 2 vstavanych skrin
- likvidacia plavajucich a gumovych podlah v celom 3i byte
- zburanie casti nenosnej priecky (1,5m)
- vymena 1 zarubne v nenosnej stene
- odvoz vsetkeho bordelu
- vymurovanie jadra
- nove rozvody vody a elektriny v kupelni a kuchyni
- nove strierky v 1 izbe
- obklady v jadre a kuchyni
- pokladka podlah v celom byte

je cena 2 700 € za pracu (bez materialu) adekvatna ?
dakujem
220870
03.10.10,06:29
Podľa toho čo ste napísali sa nedá určiť nič presne chýbajú m2 náročnosť typ jadra atd....
Veľmi zbežne zhotovenie jadra 1000€ s obkladom a dlažbou .
stierka jedna izba (aká veľká?) obývačka má cca 70m2 detská izba 37m2 m2= 3€
el + voda cca 500€
poodlahy aké keramické cca 10€m2 ,plávajúca podlaha cca 4€/m2
Buracie práce cca 500€ ......+1 ks kontajner s horľavým materiálom do spalovne od 300€
bubkoch
03.10.10,06:42
Podľa toho čo ste napísali sa nedá určiť nič presne chýbajú m2 náročnosť typ jadra atd....
Veľmi zbežne zhotovenie jadra 1000€ s obkladom a dlažbou .
stierka jedna izba (aká veľká?) obývačka má cca 70m2 detská izba 37m2 m2= 3€
el + voda cca 500€
poodlahy aké keramické cca 10€m2 ,plávajúca podlaha cca 4€/m2
Buracie práce cca 500€ ......+1 ks kontajner s horľavým materiálom do spalovne od 300€

aha, no jadro z Ytongu, obvod - dlzka priecok cca 9,5m, podlahy plavajuce, cca 60m2, strierky na stenach spolu cca 18 m2
Laco-monter
03.10.10,06:56
sorry za mozno zbytocnu temu, ale nenasiel som na to specialnu temu s info, len ciastkove v roznych inych temach

planujem rekonstrukciu jadra s nasledujucimi pracami:
- likvidacia - vyburanie celeho umakartoveho jadra
- likvidacia 2 vstavanych skrin
- likvidacia plavajucich a gumovych podlah v celom 3i byte
- zburanie casti nenosnej priecky (1,5m)
- vymena 1 zarubne v nenosnej stene
- odvoz vsetkeho bordelu
- vymurovanie jadra
- nove rozvody vody a elektriny v kupelni a kuchyni
- nove strierky v 1 izbe
- obklady v jadre a kuchyni
- pokladka podlah v celom byte

je cena 2 700 € za pracu (bez materialu) adekvatna ?
dakujem

Ak chcete ušetriť,

bod 1,2,3,4 a 6 sa dá riešiť svojpomocne.:cool:

Je samozrejme,že ak budete trvať na tom aby práce ,ktoré si možete urobiť svojpomocne, urobil za Vás niekto iný,tak je jasné,že za vykonanú prácu mu treba zaplatiť.
Či nie ?:rolleyes:
Ak budete tlačiť na čím skoršie vykonanie všetkých prác,tak sa može cena ešte navýšiť.:confused:
Vzhľadom na dodatočnú montaž zariaďovacích predmetov /svietidlá,baterie , sanita+ nepredvídané veci,ktoré isto vyskočia/ potreba rekonštrukcie časti elektroinštalácie ,montáž bezp.dverí a p.
Rekonštrukcia samotného jadra,nie je nikdy výlučne a iba o jadre.:(
bubkoch
04.10.10,16:34
nenajde sa niekto kto sa vyjadri k tej konecnej sume za uvedeny rozsah prac ? niekto kto tie prace robi alebo niekto kto si nieco podobne uz dal v nedavnej dobe robit ...
pigot
16.12.10,12:30
Dobrý deň.
Cena za uvedený rozsah prác je podľa môjho názoru adekvátna. V BA sa týmto prácam venujeme a pri vami uvedených orientačných rozmeroch som sa dostal niečo málo pod 2700€...a to som pravdepodobne na viac vecí pozabudol :-) V prípade otázok mi kľudne zavolajte na 0911 549 868
chandler
16.12.10,14:16
nenajde sa niekto kto sa vyjadri k tej konecnej sume za uvedeny rozsah prac ? niekto kto tie prace robi alebo niekto kto si nieco podobne uz dal v nedavnej dobe robit ...

jasne ze je to super cena. ak si na tom financne tak dobre ze si mozes davat odstranovat vstavane skrine a nerobis to sam tak na nejakych sto euro nepozeras, nie? :)
bubkoch
16.12.10,17:37
jasne ze je to super cena. ak si na tom financne tak dobre ze si mozes davat odstranovat vstavane skrine a nerobis to sam tak na nejakych sto euro nepozeras, nie? :)

nie kazdy je nezamestnany a ma more casu ...

ked by si bol zamestnany 8:00-16:00 a potreboval urobit komplet rekonstrukciu behom mesiaca tak by si asi inak rozpraval ...

ci ako si to myslel ... ze zavolam firmu na kompletnu rekonstrukciu, oni zacnu, za 2 dni zburaju jadro, potom im poviem ze dajte si 2 dni pauzu hoši, beriem si dovolenku a idem burat vstavane skrine, potom mozte pokracovat ... a o tri dni im poviem opat hosi dajte si den pauzu, zas beriem dovolenku a idem vytrhavat plavajucu z izieb lebo to zvladnem aj sam a chcem usetrit ...
asi by ma poslali niekam ... alebo to takto funguje ?

a vobec, nechapem preco reagujem na take dristy ...
fetya
16.12.10,19:18
Na porade sa obracia vela ludi preto, ze nema odborne poznatky, a chce to urobit svojpomocne a usetrit. Niektori si chcu overit adekvatnost cenovej ponuky a osvojit dobre rady na co treba dat pozor, ak to robi firma, partia.
V zadani nebola informacia, ze preto hladas firmu, lebo pri zamestnani to nestihas. Dobre vies, ze preco ti to vyhovuje, a je to aj v poriadku - ak zarabas v praci viac, nez by si usporil pri svojpomoci, tak to chapam, a tiez chapem aj ostatne dovody.
Ostatni ti chceli len poradit ze ako mozes znizovat naklady, ak urobis tie prace sam, ktore nepotrebuju odbornost. Burat vie kazdy, maximalne mu padne na hlavu...
Ked zadas poziadavku co najpresnejsie, tak vieme, vedia ti pomoct co najlepsie, a netreba sa vybuchovat preto, lebo ti radia.