thomas.chmela@gmail.com
04.10.10,16:34
a aké má s tým skúsenosti, prípadne poradiť aký druh tohto kúrenia je najlepší a podobne....vopred ďakujem
alabut
05.10.10,04:53
Vysoke investicie, draha prevadzka. Preco?
TomasHC
05.10.10,06:09
Myslis zrejme odporove kurenie, nie vodne + elektrokotol. Do NED alebo PD je to dobra volba, inak sa to kvoli cene elektriny neoplati.
thomas.chmela@gmail.com
05.10.10,07:03
myslím klasické odporové kurenie alebo infra staviam pasívny resp. až nulový dom...... budem mať aj rekuperáciu a tiež krb. čo sa týka elektriky chcem aj fotovoltaické články
Heni
05.10.10,07:32
thomas, mrkni aj sem, na túto diskusiu, resp. tieto stránky:
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/podlahove-kurenie/?page=1&lastref=hp&post=last
bjuty smis
05.10.10,17:15
Vysoke investicie, draha prevadzka. Preco?


Prosím, ta, aké si mal vysoké investície ? Hlavne s porovnaním s ostatnými inými ? A čkolko je to frahá prevádzka ?
bjuty smis
05.10.10,17:17
ty kokso, som si mohol skontrolovat...
fetya
05.10.10,18:48
hm, ten link, take zenske, juj, ej, ako je to super, tie nohicky...treba si rozmyslieť, prečo chcete dať elektricke podlahove. Ja to davam preto, lebo zaviest plyn na pozemok stoji 8000 eur, a mam tam len ruru, k tomu treba priratat dvojkomin, ak chces aj krb, platis za 2 merace (elektrina, plyn), komin kazdy rok treba cistit, plynovy kotol tiez, zivotnost tohto kotla je cca 3-7 rokov, a hlavne, ked nemas elektrinu, tak ti nefunguje ani plynovy kotol! plyn kontra elektrina je ohladom ceny 1:1,6, ale ked si vyberies vhodnu tarifu pre elektrinu, po roku zistis, ze ti staci aj mensi hlavny istic, tak vyjde asi rovnako,ako ked plati za elektrinu aj plyn. Ja som plyn nechal, lebo nechcem vybudovat 2 dlhe pripojky, ktore su financne narocne. A este nieco, elektrina sa casombude lacnejsia, kim plyn uz nie. Elektrinu vyrabaju mnohi, ale plynu bude coraz menej. Treba si to zvazit, ale rozhodnie nie tie klebety o chodeni bez ponoziek, vysychani kvetov,atd.