Abbas
04.10.10,18:11
Ahojte, čoskoro pripravujem narodeninovú párty (23) a neviem aké menu mám pripraviť. Prosím poraďte mi. Párty bude pre cca.15 hostí vo veku od 23 - 55 ... ďakujem všetkým sa rady :D
osky
04.10.10,17:51
to je zlozite,lebo party-to by bodlo nieco na sposob svedskych stolov.ale ak chces slavnostny obed za prestretym stolom ,tak je to nieco ine.
ako si to predstavujes?pribliz a potom mozno poradime.
Abbas
04.10.10,18:37
no nepredstavujem si to vo forme svedkych stolov :) niečo originalne by som rad :)
alabut
05.10.10,03:46
Nakrajaj slaninu, cibulu a chlieb na kocky. Urcite sa na party bude dlho spominat.:-)
arizona
05.10.10,04:59
Pozri TU , možno sa Ti niečo zapáči : http://www.porada.sk/t140372-oslava-30-ky.html
erzet
05.10.10,05:10
Nakrajaj slaninu, cibulu a chlieb na kocky. Urcite sa na party bude dlho spominat.:-)
+ slivovicu
Stanislav 1975
05.10.10,07:01
Škoda,že niesom medzi pozvanými...:D
alabut
05.10.10,07:46
erzet, doporucil by som ribezlove vino.
mysimis
05.10.10,07:53
erzet, doporucil by som ribezlove vino.

Alabut, ale Ty máuš aj rôzne dobré likériky.....;)
Stanislav 1975
05.10.10,08:01
erzet, doporucil by som ribezlove vino.

To nieje síce zlý nápad,ale teda neviem- ríbezlák je poriadny ozembuch,tam je to potom ráno dosť problémové precitnutie- to neni len tak...
trisestri
05.10.10,10:51
omšové alebo tibavské sudové víno,prípadne pezinské,predjedlo gazdovský tanier /klobasa,údene,šunka,syr/,polievka domací kurací vývar z rezancami,hlavné jedlo stroganov z ryžou a hranolkami a dezert jablková štrudla -aperitív hruškovica
mati111
05.10.10,12:02
Kazde zivotne jubileum by malo byt v tomto svete oslavovane ako to poslede, nikedy neviete kedy vas kto zrazi.

Ako som vyrozumel malo by to byt za stolom a doticny ocakavaju dake mimoriadnosti.
Zacat by si mal jednoduchim predjedlom niecim malim na vydlicku uz spominana slanina cibula klobasa na sparatkach samozrejme a obohatena ovocim ci uz hroznom alebo nakladanim lichi (neviem ako sa to pise)
polievka kremova alebo gulasova v bosiniaku ci inom pecive.
a prekvapenie ugrilovane prasiatko alebo daco co si budu moct naberat na tanier z nadob na stole ...

i ked shusi na holich babach by nebolo spatne....
verads
05.10.10,22:24
Dobrý den, ja som tiež nedávno oslavovala okruhle narodeniny ,ale mala som to v reštike o pol šiestej sa podávala večera, plnené morčacie prsíčka a bravčové plnené s ryžov a zemiakmi a zeleninovy šalátik, okolo 22:00 bolo privezené pečené prasiatko chrumkave, chutnučké a horúce važilo cca 40 kg bolo obložene s kyslov kapustov ,čalamádov a iné kyslosti. okolo pol jednej sa podávala studená misa, ale už nikto nechcel jest, misy som nakoniec musela doniest domov. na stole boli zákusky , a slané ,syrové pagáčiky , chipsy, a rôzne ovocie ,boli sme tam do tretej hodiny, hrala nám živá hudba bolo nas 45 . Ja si myslím , že v lete ked je vonku v prírode párty , dá sa ten guláš , ale takto.... no ja neviem.Skôr sviečková , alebo nejake pečené mäsko, hlavne aby každému chutilo.
ilona
06.10.10,03:20
Ja mám predstavu o oslave ako varads a ešte doplním, že tie švédske stoly sú ozaj fajn,každý si zobere čo chce. Hodia sa rôzne cestovinové šaláty,zeleninové,vypráž. šampiňóny,karfiol,pečené kura,vypr.rezeň /stačia 60g/ syrová misa,šunková a pod.
evaj63
06.10.10,14:31
A čo tak kuracie. morčacie alebo bravčové fondue s roznymi omáčkami, so zeleninou. Dezért može byt' čokoládove fondue s ovocím- banány, hrozno, jahohy atd'.