focus3ccd
05.10.10,19:07
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, osadili sme do vanicky ravak sifon ravak proffesional asi pred rokom a v nepravidelnych intervaloch sa mi zda, ze tadial prechadza do kupelne zapach zo zumpy.

Otazka je: nie som sice odbornik, ale podla uvazenia by som povedal, ze pod tou kovovou capicou, kde su tri dierky by v tej drazke mohlo byt nejake tesnenie, nakolko ho tam nemam, tak je mozne, ze ta voda nejde do tej nadobky, ale prechadza rovno do odpadu. A tym ten lapac pachu asi nepli ucel.

Alebo sa mylim?

Dakujem za kazdy nazor.
220870
05.10.10,17:28
Pokiaľ tade prechádza pach tak máte zrejme neodvzdušnený odpadový systém.Za to sifón nemôže.
focus3ccd
05.10.10,17:47
Ak myslite odvetravacku, tak tu mam cez original skridlu, aj som tam privonal a tam to nesmrdelo. Ako keby pach vytiahlo cez sifon do odvetravacej mriezky, ktoru mam pripojenu na stary nepouzivany komin a ten ma dobry tah na odvetranie kupelne....

Ale podla tych foto je vidno, ze ten vrchny diel ostane polozeny na tych drazkach a to vybranie, co tam je je ako strvorene na nejaky "O" kruzok, fakt neviem.
Silwerman
05.10.10,19:29
Poraďák 220870 určil príčinu správne. Pravdepodobne je predmetný sifón na slepej koncovej vetve a vznikajúci podtlak v potrubí vysaje vodu zo sifónu, alebo je sifón vytvorený z ohybnej hadice a nie je dostatočný. To znamená, že je plytký sifón, v ktorom ostáva málo vody. Potom stačí naozaj malý podtlak a vodu zo sifónu vysaje. Ďalšia možnosť je, že pri dlhšom nepoužívaní vane sa časť vody zo sifónu odparí a potom sifón prepúšťa zápach. Ale to všetko je dôsledok nesprávnej inštalácie. Žiadny O-krúžok tam nechýba.
220870
06.10.10,03:51
Ten gumový krúžok je tam na to aby sa vanička dala "zaštuplovať".Podobný princíp ako klasický štupel na veľkej vani.Z pachmi nemá nič spoločné.
focus3ccd
06.10.10,04:59
Poraďák 220870 určil príčinu správne. Pravdepodobne je predmetný sifón na slepej koncovej vetve a vznikajúci podtlak v potrubí vysaje vodu zo sifónu, alebo je sifón vytvorený z ohybnej hadice a nie je dostatočný. To znamená, že je plytký sifón, v ktorom ostáva málo vody. Potom stačí naozaj malý podtlak a vodu zo sifónu vysaje. Ďalšia možnosť je, že pri dlhšom nepoužívaní vane sa časť vody zo sifónu odparí a potom sifón prepúšťa zápach. Ale to všetko je dôsledok nesprávnej inštalácie. Žiadny O-krúžok tam nechýba.

Ale kde ostava malo vody? Ved v tom zasobnicku na vodu je to stale plne. A voda nepreteka medzi vrchnou kovovou castou a spodnou ciernou, ale popod......
focus3ccd
06.10.10,06:03
Odpoved z ravaku:

Dobrý den, mezi víčkem a zápachovou miskou není žádné těsnění.

Pouze víčko se musí usadit ve správné poloze proti dvěma výřezům v těle sifonu.

( na víčku je osm zubů a pouze na dvou zubech jsou usazovací výřezy.)

Při správném usazení těsní víčko se zápachovou miskou a voda musí odtékat mezerou ,

přes trubku tvořící sifon do zápachové misky a naopak zápach z odpadu nemůže

unikat mezi víčkem a zápachovou miskou. Zápach může pronikat pouze v případě,

že v sifonu vyschla voda při delším nepoužívání sprchy.


Sprchujeme sa pravidelne, niekedy aj dvakrat za den, s vyschnutim problem nebude, potom tu je posledna moznost, ze to manzelka po vycisteni zle osadi. Tak zatial diki, a skusim na to dat pozor.
focus3ccd
08.10.10,06:39
Tak som to skusil ja usadit a smrdi satale. Hovoril som s kolegom a ten mi povedal, ze ked vitahuje viecko, tak mu to ide dost tazko, cize je tam asi aj vacsia tesnost, mne to ide uplne lahucko, ako keby to bolo len lahko polozene.

Neviem, ci ravak je v tomto pripade dobra volba. Ma tu niekto rovnaky sifon?
lapejko
08.10.10,17:16
Tak som to skusil ja usadit a smrdi satale. Hovoril som s kolegom a ten mi povedal, ze ked vitahuje viecko, tak mu to ide dost tazko, cize je tam asi aj vacsia tesnost, mne to ide uplne lahucko, ako keby to bolo len lahko polozene.

Neviem, ci ravak je v tomto pripade dobra volba. Ma tu niekto rovnaky sifon?
tieto sifońy používam často a takýto problém ešte nebol. Takmer všetky dostupné sifóny tohto priemeru fungujú na takom istom princípe. Čierny okrajový krúžok pod chrómovaným vrchnákom utesní okraj a po DOPLNENÍ !!! vody udrží zvýšenú hladinu, ktorá uzatvorí pachy. Vyskúšané a dobré značky podľa mňa: HL, Mc Alpine, Ravak...
220870
08.10.10,17:20
Zopakujem chyba nebude v ravaku ale niekde inde.Ravak nieje made in PRC.
lapejko
08.10.10,17:21
Podľa fotky tam máš osliznutý okraj práve na tesnení, je možné, že je sifón deformovaný nesprávnou montážou, príp. zle osadenou vaničkou...
focus3ccd
11.10.10,06:32
Este sa opytam inak. Mam odvetravaciu skridlu, ale je tesne vedla vikiera, takze asi to nema dobry tah. Mohlo by pomoct, keby som ho predlzil nad vikier, alebo pripadne pouzil nejaku odvetravaciu turbinovu hlavicu?
Mozno ta stupacka nie je dobre odvetrana.

Dakujem.
focus3ccd
11.10.10,06:44
Podľa fotky tam máš osliznutý okraj práve na tesnení, je možné, že je sifón deformovaný nesprávnou montážou, príp. zle osadenou vaničkou...
Vanicku som si osadzal sam. Pod nou mam vyliaty nivelak a dost kvalitny, je to tak v rovine, ze vsetky vodovahy ukazovali presny stred. Sifon som uz neosadzal ja, ale neviem, co by na nom mohlo byt zle osadene.

Skusim prizvat nejakeho odbornika, nech na to kukne....
Matias.S
11.10.10,09:15
Vanicku som si osadzal sam. Pod nou mam vyliaty nivelak a dost kvalitny, je to tak v rovine, ze vsetky vodovahy ukazovali presny stred. Sifon som uz neosadzal ja, ale neviem, co by na nom mohlo byt zle osadene.

Skusim prizvat nejakeho odbornika, nech na to kukne....

V pripade, že budeš pociťovať zápach aj naďalej , je možné zakúpiť odstraňovač zápachu (tesco, hornbach, ...) to jednoducho vhodíš do záchodu umývadla podľa návodu a to by malo pomôcť tomu zápachu .... mal som podobný problém ... ;)
focus3ccd
14.10.10,04:42
Prvy problem najdeny, medzi vieckom a zapachovou miskou su asi dva milimetre vole, co by mohol byt problem, zistili sme to pomocou plasteliny, pritom viecko sedelo v zarezoch..... Takze v tom pripade je tam zapachova miska naprd, ked vrchom obteka vzduch... Nastavenie tam ziadne nie je mozne, tak nemozem ani povedat, ze sifon bol zle namontovany.....
hmmmm.
Ideme tam vlozit tenke tesnenie a uvidime.
focus3ccd
15.10.10,05:30
Pripada mi to tu, ako keby som si sam sebe pisal, ale aspon pre info tim, co budu mat podobny problem, nechcem to zakriknut, lebo sme osadili to tesnenie a po prvej noci ziadny smrad. Asi to bolo naozaj ono a teraz naozaj aj mozem povedat, ze to ma Ravak pekne chujovo vymyslene, ale je to len moj nazor a rad by som sa mylil.

Ale hlavne, ze nesmrdi, dufam, ze sa to znova neobjavi... Svokor hovoril, ze by sa tam este jedno tenucke tesnenie voslo, lebo to 2mm to nepokryje uplne cele. Vsak uvidim.
marpod
30.01.11,20:31
:(
Tak som to skusil ja usadit a smrdi satale. Hovoril som s kolegom a ten mi povedal, ze ked vitahuje viecko, tak mu to ide dost tazko, cize je tam asi aj vacsia tesnost, mne to ide uplne lahucko, ako keby to bolo len lahko polozene.

Neviem, ci ravak je v tomto pripade dobra volba. Ma tu niekto rovnaky sifon?

AHOJ mám presne taký sifon ako je na fotkách mám ho v sprche cca. 4roky no posledný rok smrdí už neviem čo s ním rbiť
:(
hipi
30.01.11,21:56
pocuj nemas ten kovovy kryt-hribik iba zle nasadeny? Ja mam rovnaky sifon a tiez mi smrdel, len som ho mal zle nasadeny, proste musi zapadnut do tych dvoch dierok , co su na odtokovej konzole. Toc hribikom, pokial ti nezapadne do tych dierok...To by sedela aj ta vola cca 2mm, o ktorej hovoris, ze ju mas. Ten hribik je stabilny, aj ked je zle nasadny.
focus3ccd
31.01.11,07:03
Ja som nakoniec aj to tesnenie vyhodil. Urobil som to tak, ze som tie dva vrchne diely od seba oddelil (zosroboval) a teraz to mam bez toho a v pohode.

Do tych drazok to musi zapadnut inak by sa to aj pekne hybalo.... To je bez debaty.
sputnik3
10.01.12,15:04
mě to taky smrdí . jediný řešení je jak píše kolega odšrubovat ten kovovej dekl
Klipik
25.09.12,06:31
Když pominu problém s podtlakem v kanalizaci a špatně nasazeném víčku tak je problém v nevhodné konstrukci tohotop sifonu. Vyjímatelný plastový kelímek má těsnit v horní drážce sifonu. Jsou tam 2 drážky asi 5 mm nad sebou s rozdílem průměru par desetin mm. Po čase se kelímek teplem deformuje a propadne se na tu spodnější drážku a vznikne mezera mezi vrchním hříbkem a lemem toho vyjímatelného kelímku. Pomůže zpětná deformace nad teplem - opatrně aby se neroztavil a pak musí dosedat těsně v horní drážce cca 5 mm pod horním okrajem. Zlobilo to mne i kolegu a jak vidím jediný kdo s ním nemá a nevidí v tom problém je výrobce :)
Může se koupit nový sifon a použít ten nový nedeformovaný kelímek anebo se
dá tam vložit i mezitěsnění nebo ten vyjímatelný kelímek zalepit, ale vždy musí být v takové výšce aby na něj dosedal spodek vrchního hříbku - jinak to bude smrdět:mad:
J@J
13.11.13,18:20
Nedá mi to se nepřidat. Se sifónem Ravak profesional mám po třech letech bezproblémového provozu stejnou zkušenost jako "focus3ccd". Tento "profesionální" sifon zkrátka po čase problém s udržením kanalizačního zápachu. A není to tím že by byl neodborně instalován. Po čase se zkrátka zřejmě zdeformuje jak píše "Klipik". Což opravdu neodpovídá ceně kterou stojí. Sice není made in PRC, ale by každý rozhodně očekával všší kvalitu. J@J