leonessa
06.10.10,10:42
Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((
durisovad
06.10.10,08:49
Ak vam ten meter pozemku nechyba, navrhnite susedovi, ze mu ho odpredate. Ak nebude suhlasit a bude sa ohanat starou brazdou, dala by som podnet na stavebny urad, legalizacia ciernej stavby ho vyjde urcite drahsie ako odkupenie metra pozemku. Je to v kazdom pripade neprijemna zalezitost a vzhladom k dalsiemu spolunazivaniu by som sa snazila vyriesit to po dobrom.
Este by som doplnila, ze pred zacatim stavby muru vas ako susedov mal o svojom zamere upovedomit.
Matias.S
06.10.10,08:49
Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((

V prvomrade je potrebné sa obrátiť na katastránly úrad a požiadať o výpis z listu vlastníctva a geometrický plán, na ktorom sú určené hranice vášho pozemku, v prípade, že nebude súhlasiť s premeraním geodetov, ktorých ste si objednali vy, je možné požiadať stavebný úrad o prešetrenie tejto situácie. V prípade, že je to čierna stavba tak by sa mal k tomu vyjadriť stavebný úrad ... potom súd .... úradne listiny mu zašlite doporučene a uschovajte si ústrižky o zaslaní .... zaslaná a neprebratá pošta sa považuje za doručenú a máte dokayovací podklad pre prípadný súdny spor. Všetky úradné listiny ba dokonca sťažnosti by som im osobne zasielal doporučene a prípadne dal aj kópiu mestkej časti alebo obci a stavebnému úradu.

Na stavebnom úrade vám určite po predložení listu vlastníctva (LV) určite budú vedieť poradiť viac ...
vratnik
06.10.10,10:27
Stare mapy maly urcitu presnost, urcite to nebola tolerancia na centimetre, ale v terene meter. Nove mapy su evidovane v inej mierke. Co som pozeral povodne E-parcely s novymi C-parcelami, tak sa lisia o metre. Kedysi sa hranice v terene vyznacovali znakmi - strom, potok, terenna nerovnost - zraz a podobne. Chodte za geodetom co vam robil GP a pozrite sa ako bola vedena hranica v starej mape. Sused moze mat kludne pravdu a geodet bez jeho suhlasu mohol ukrojit z jeho pozemku, len preto lebo sused zatial nema vyhotoveny GP.
vratnik
06.10.10,10:32
Este poznamka, oficialne vytycenie pozemku musia odsuhlasit svojim podpisom susedia. Vid napriklad:
http://www.geodeziabj.sk/ponuka/vytycenie-hranic-pozmekov
Chobot
06.10.10,11:22
Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((

Tuto sa písalo o tom isto probléme, ale z opačného pohľadu - tu písal ten, ktorého pozemok mal byť menší...

http://www.porada.sk/t147483-vstup-geodeta-na-pozemok.html
Miloš Mičega - CIMOM TN
06.10.10,13:59
Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((

1. Ak nepreberá žiadne listiny od stavebného úradu (pochopil som to tak, že vo Vašej veci), tak stavebný úrad má doručovať písomnosti do vlastných rúk s opakovaným doručením (§ 24 ods. 2 zákona č. 71/1967 Zb. - správny poriadok). V takom prípade je tretí deň uloženia na pošte dňom doručenia.

2. Stavebný úrad by mal začať konať podľa § 88a stavebného zákona. Ak nekoná, dajte podnet na KSÚ, alebo na prokuratúru. V konaní o dodatočnom povolení stavby je stavebný úrad vo Vašom prípade postupovať podľa § 88a ods. 3 SZ - odkázať Vás na súd.

To sú zákonné cesty


CIMOM