marek1988
07.10.10,10:34
Dobry den vam prajem.Neviem ci pisem na spravnu rubriku ale inu vhodneisiu mojej otazke som nenasiel.
Prosim o radu aku pozicku ci uver a kde v akej banke ak viete poradit mam zobrat ked chcem kupit pozemok do 10 tisic euro a zacat stzavat dom .Pracujem ako zdravotnicky opatrovatel v rakusku , chodim na dvoj tyzdnove turnusi , kazde dva tyzdne plat mam dobry a splacat by som bol schopny aj ked radsej dlhsie a pomalsie po mensich splatkach.
mam zobrat uver lebo si myslim ze stavanie domu casom hrubu stavbu potrebzujem a s platu ktory mam by som dalej mohol dokupovat dalsie potrebny material na dostavanie domu potrebujem peniaze v podstate teraz na kupu pozemku a stavbu hrubej stavby co mi staci 500 tisci korun este slovenskych v prepocte.Prosim vas o radu .dakujem Vam
Stanislav 1975
07.10.10,08:42
Nooo, moc si vyberať nemožeš( ak vobec budeš mať z čoho)-tie zahraničné príjmy naše banky moc neuznávajú...
marek1988
07.10.10,09:32
nepoznas niekoho kto by mi v tom vedel poradit dokladne a najspravnejsie aj za penaznu hotovost samozrejme?dakujem ti
marko182
07.10.10,09:40
Nechcem robit reklamu, kedze osobnu skusenost nemam, ale mozes skusit napriklad Hypocentrum. Na stranke pisu, ze sluzby poskytuju bezplatne, takze nemas co stratit. Ale urcite je na trhu mnoho inych firiem alebo jednotlivcov. Staci trochu pogooglit.
katarina.j
07.10.10,10:04
nepoznas niekoho kto by mi v tom vedel poradit dokladne a najspravnejsie aj za penaznu hotovost samozrejme?dakujem ti
Hlavne pozor si daj na podvodníkov. Viem, že to nemá nik napísané na čele, ale aby si nedal niekomu peniaze do vetra za nič a ani pôžičku/úver nevybavíš....dnes je takých veľa....dôveruj, ale preveruj...
marleau
07.10.10,10:18
"aka pozicka je vyhodna ci uver?"

mimotemyUž splatená.mimotemy
220870
07.10.10,10:43
Ak nemáte peniaze v hotovosti za ktoré si kúpite pozemok a postavíte hrubú stavbu, ktorú môžete potom použiť ,ako protihodnotu na úver na dostavbu , tak sa rýchlo zobudte a prestante fantazírovať.Také prebudenie neskoro je tvrdé a rozvracia celé ľudské životy.
iriska
07.10.10,10:58
Nooo, moc si vyberať nemožeš( ak vobec budeš mať z čoho)-tie zahraničné príjmy naše banky moc neuznávajú...

len na uľavenie - banky neuznávajú ani živnostníkov ako osoby, ktorým by mohli hocičo poskytnúť... raz musí byť živnostníkom min. 2 roky a keď ukončí živnosť a zamestná sa, tak potrebujú, aby bol zamestnaný min. 4 mesiace a predch. príjem zo živnosti mu neuznávajú.... Takže cesta živnostníka k úveru je posiata polenami.
Stanislav 1975
07.10.10,11:00
len na uľavenie - banky neuznávajú ani živnostníkov ako osoby, ktorým by mohli hocičo poskytnúť... raz musí byť živnostníkom min. 2 roky a keď ukončí živnosť a zamestná sa, tak potrebujú, aby bol zamestnaný min. 4 mesiace a predch. príjem zo živnosti mu neuznávajú.... Takže cesta živnostníka k úveru je posiata polenami.

skor poleniskami ako polenami- nám raz keď sme rozmýšlali nad úverom, v poštovej banke povedali, že ja ked som szčo tak sa mi počíta paušálný príjem 1( slovom jedno) euro...:eek::D
arizona
07.10.10,11:01
Mňa napadlo založiť si stavebné sporenie a príp.si potom zobrať medziúver,či ako sa to správne volá.
Snáď sa tu nájde nejaký odborník a poradí...
Stanislav 1975
07.10.10,11:05
Mňa napadlo založiť si stavebné sporenie a príp.si potom zobrať medziúver,či ako sa to správne volá.
Snáď sa tu nájde nejaký odborník a poradí...

oni,chcú tiež príjem...-všetci chcú príjem...-samozrejme ak nepočítam profireal a pod.
iriska
07.10.10,11:30
skor poleniskami ako polenami- nám raz keď sme rozmýšlali nad úverom, v poštovej banke povedali, že ja ked som szčo tak sa mi počíta paušálný príjem 1( slovom jedno) euro...:eek::D

ja som bola z toho už párkrát na nervové zrútenie, lebo banka ani ako svojmu dlhodobému klientovi, ktorý využíva všelijaké ich ponuky mi nebola schopná poskytnúť po.... 600,-EUR, ktoré som mohla za mesiac vrátiť, ale do nebankovky som nešla - odolala som :)
Stanislav 1975
07.10.10,11:32
ja som bola z toho už párkrát na nervové zrútenie, lebo banka ani ako svojmu dlhodobému klientovi, ktorý využíva všelijaké ich ponuky mi nebola schopná poskytnúť po.... 600,-EUR, ktoré som mohla za mesiac vrátiť, ale do nebankovky som nešla - odolala som :)

No šak ty si rozumný človek,preto si nešla do nebankovky...;)-u teba by som bol šokovaný, keby si šla...
iriska
07.10.10,11:53
No šak ty si rozumný človek,...

ďakujem :rolleyes:
marek1988
07.10.10,13:19
nemam ziadnu inu sancu ako setrit dalsi rok alebo dva na potrebne ?moznost ziadat o uver nemam myslite?
marleau
07.10.10,13:30
Úvery v tomto štáte sú nastavené tak,že dostane len ten,kto vlastne nepotrebuje,lebo má.To malé percento,ktoré nemá a dostane úver,je stráááášne málo.Živnostník?Zabudni,potrebuješ ročný obrat,príjem a čo ja viem čo.No po roku už možem sám požičiavať,nie že pýtať požičať.A vobec,v celom svete je to akosi nastavené proti strednej vrstve,je za tým viac,ale to sem nepatrí...
220870
07.10.10,16:30
skor poleniskami ako polenami- nám raz keď sme rozmýšlali nad úverom, v poštovej banke povedali, že ja ked som szčo tak sa mi počíta paušálný príjem 1( slovom jedno) euro...:eek::D
Ja mám vo VUB účet 1 rok a mám predschválenú pôžičku na 13 000 €.Síce ju nepotrebujem ale stále mi ju vynukujú,nech sa po...ú.Nem potrebujem.:---
day
07.10.10,19:55
neda mi, najvyhodnejsi uver = ziadny uver

... ale skuste:
SFRB
hypo pre mladych
stavebne

ostatne je vsetko vyssie, %
Wlady
08.10.10,05:06
SFRB je zamerane na neviem aku vrstvu ludi, pretoze napr. na dvojclennu rodinu /dve dospele osoby/ je horna hranica prijmu 1100Eur. Ved s tymto prijmom na dvoch je riadna odvaha stavat a spacat a pritom je to horna hranica. Cize podla SFRB maju stavat mlade dvojice co zarabaju po 500Eur a maju si zobrat uver.....
day
08.10.10,09:12
SFRB je zamerane na neviem aku vrstvu ludi, pretoze napr. na dvojclennu rodinu /dve dospele osoby/ je horna hranica prijmu 1100Eur. Ved s tymto prijmom na dvoch je riadna odvaha stavat a spacat a pritom je to horna hranica. Cize podla SFRB maju stavat mlade dvojice co zarabaju po 500Eur a maju si zobrat uver.....


cely system prispevku je postaveny skor socialne, hypo pre mladych,SFRB.
ci je to diskriminacia alebo nie :confused:, to som pytal aj ja.

po zmluve s "diablom" sa z nas stavaju kludni barankovia, repceme len v krcme a doma, a v robote drzime hubu a krok (aby sme nahodou neprisli o vymozenost pracovat) samozrejme ten "klud" narasta vekom :mee:
buchač
08.10.10,09:36
S tým kľudom a jeho náväznosťou na vek , s pribúdajúcimi rokmi...
To si nemyslel vážne , nemyslíš ????.......či.....????
Oliwa
08.10.10,11:20
ja som bola z toho už párkrát na nervové zrútenie, lebo banka ani ako svojmu dlhodobému klientovi, ktorý využíva všelijaké ich ponuky mi nebola schopná poskytnúť po.... 600,-EUR, ktoré som mohla za mesiac vrátiť, ale do nebankovky som nešla - odolala som :)
0čujú, rozumný človek... ;):):D
Iriska, a tých 600 € nešlo vykryť z debetu na bežnom účte? Hlavne, keď píšeš, že to mala byť jednomesačná záležitosť... :rolleyes:
Alebo to bolo už nad rámec debetu?
day
08.10.10,11:35
"klud" = strach
buchač
08.10.10,11:42
Aha , ešteže tak .
Oliwa
08.10.10,11:47
Buchač nemať strach - Buchač mať svoj "kvér"... :)
Iba ak zo "zubatej" - ale aj tá radšej pošla kade-ľahšie, či...? ;)
VieraPopluharova
08.10.10,12:00
Vieš vydokladovat prijem? Ak ano a mas uz vyhliadnuty konkretny pozemok, co tak skusit hypotekarny uver na tento pozemok? Mozno by to slo, ale kazda banka ma ine podmienky. Ja som napriklad na ID, v 4 bankach mi povedali, ze hypouver musi ziadat manzel, v 5-tej mi povedali, ze lepsie je ked budem ziadat ja, ze mam nizzsie splatky, uver sme brali na 3 x, nakolko sme mali zle rozpocty.Teraz sa mi ich podarilo zlucit do jedneho a za tu istu mesacnu splatku mi vysiel este o 5000,-€ vyssi. Treba skusat.
Wlady
08.10.10,12:32
My sme brali hypo uver na pozemok, lebo sme nemali inu moznost. Potom sme mali ale obrovsky problem s dalsim uverom na dom, ktory sme postavli na tom pozemku, lebo banka ma podla zmluvy dosah na pozemok, ale aj vsetko co na nam vyrasie.
Tak pozor na to, nam to riadne skomplikovalo zivot.