Mia23
07.10.10,10:04
Viete mi poradiť, čo by mal obsahovať splnomocnenie ohľadom celej stavby a vybavovačiek v šfrb? Chcem to napísať všetko otcovi, aby mohol konať. Čo presne mám napísať? Je to súrne.
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.10.10,11:36
SPLNOMOCNENIE
udelené v zmysle ust. § 17 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v platnom znení


Splnomocniteľ :


a
(ďalej len „splnomocniteľ“)



Splnomocnenec :
(ďalej len „splnomocnenec“)



Splnomocniteľ týmto v zmysle § 17 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní

u d e l u j e p l n o m o c e n s t v o


pre uvedeného splnomocnenca na jeho zastupovanie vo všetkých úkonoch spojených s konaním o umiestnení a povolení stavby XXXXX názov XXXXXXXXXX, navrhnutej na pozemku parc. č. XXXX číslo XXXXXXXX v katastrálnom území XXXXX názov XXXXXXXXXX, ktorej som stavebníkom.

Splnomocnenec je oprávnený zastupovať splnomocniteľa v konaní na príslušnom stavebnom úrade v plnom rozsahu bez obmedzenia, t.j. je oprávnení prijímať písomnosti, podávať podania, vysvetlenia, zúčastniť sa ústnych pojednávaní a pod. Splnomocnenie sa vzťahuje aj na prípadné konanie na druhostupňovom orgáne nadriadenom stavebnému úradu. Splnomocnenec musí konať samostatne. Ak si to vyžiada povaha veci môže poveriť svojím zastupovaním aj ďalšiu osobu na bez súhlasu splnomocniteľa. Splnomocnenie je časovo obmedzené do nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia vo veci povolenia uvedenej stavby.




V XXXXX názov XXXXXXXXXX dňa XXXXX názov XXXXXXXXXX



.................................................. ......
splnomocniteľ




Plnomocenstvo týmto prijímam. .................................................. .....
splnomocnenec


________________________________________

Pre ŠFRB by som možno doplnil, alebo vymenil § 17 správneho poriadku o /za/ § 23 zák. č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník a násl.



CIMOM