buchač
06.10.10,11:13
Ešte jedna otázočka .

Ako sa dá na katastri zistiť , či boli pozemky preklasifikované zo záhrad a stavebné ?

Dostal som totiž akurát včera neoficiálne info , chcel by som si byť istý .
Chobot
06.10.10,09:51
Ešte jedna otázočka .

Ako sa dá na katastri zistiť , či boli pozemky preklasifikované zo záhrad a stavebné ?

Dostal som totiž akurát včera neoficiálne info , chcel by som si byť istý .

Už tu bolo spomínané, že podľa katastra neexistuje klasifikácia pozemku ako "stavebný pozemok". Na LV nikdy nenájdeš takýto ty pozemku. Môžu byť napr.:

záhrady
zastavané plochy a nádvoria
lúky
lesy
orná pôda
vinice
...

Ak povolia stavbu na pozemku označenom ako "záhrada", tak po kolaudácii sa táto parcela zmení na "zastavanú plochu a nádvorie".

Stavebným pozemkom sa len v praxi hovorovo označuje pozemok, na ktorom je možné realizovať bytovú výstavbu. Ale z LV nezistíš, či na danej parcele je možné stavať. Naisto to zistíš len na príslušnom miestnom úrade, kde ti povedia, či na danom pozemku (v oblasti) je povolená výstavba.
buchač
06.10.10,10:14
Už tu bolo spomínané, že podľa katastra neexistuje klasifikácia pozemku ako "stavebný pozemok". Na LV nikdy nenájdeš takýto ty pozemku. Môžu byť napr.:

záhrady
zastavané plochy a nádvoria
lúky
lesy
orná pôda
vinice
...

Ak povolia stavbu na pozemku označenom ako "záhrada", tak po kolaudácii sa táto parcela zmení na "zastavanú plochu a nádvorie".

Stavebným pozemkom sa len v praxi hovorovo označuje pozemok, na ktorom je možné realizovať bytovú výstavbu. Ale z LV nezistíš, či na danej parcele je možné stavať. Naisto to zistíš len na príslušnom miestnom úrade, kde ti povedia, či na danom pozemku (v oblasti) je povolená výstavba.

Hej , pochopil som .
V tej debate asi to myslela dotyčná osoba .
Lebo pokiaľ viem , tak v tej našej lokalite je práve povolená výstavba väčších stavieb , ako bolo donedávna tých 16 m2 .
Chobot
06.10.10,10:25
Hej , pochopil som .
V tej debate asi to myslela dotyčná osoba .
Lebo pokiaľ viem , tak v tej našej lokalite je práve povolená výstavba väčších stavieb , ako bolo donedávna tých 16 m2 .

Hej, záhradné chatky môžu mať najviac 16m2. Ale ak z na tých záhradách povolia stavať, tak na výpise z katastra sa nič nezmení. Naďalej tá parcela zostane zapísaná ako záhrada, akurát, že je možné dostať stavebné povolenie na väčšiu stavbu. A zodpovedne to zistíš len na tom miestnom úrade na odbore výstavby.